Me tha "Ti s'mer vesh qa eshte burri", une deshta pak kujdes dhe dashni, tani me nuk do te ia mar... | Histori Të Jetës
shpija me musafir

Me tha “Ti s’mer vesh qa eshte burri”, une deshta pak kujdes dhe dashni, tani me nuk do te ia mar…

Me tha “Ti s’mer vesh qa eshte burri”, une deshta pak kujdes dhe dashni, tani me nuk do te ia mar… – Deshra me tregu edhe un historin tem jom qe dy vjet gati e fejumee po burri jem sem kushton koh as sen mu ky ma heret a kan i fejum edhe a nda me tfejumen per shkaq qe ajo e ka tradhtu edhe ok mas anej na u njoftum u fejum fill edhe mir kejr ky jeton gyrbet un ks tash normal besooi qe qdo gru qa qef me Fol me burrin e vet ok kerkush spo thot nënsop se normal puna e sene amo kur tka koh ai gjjth prei veq prei meje me thirr mi shkru e sene un ja baj pse ti kurr spom shkrun spa thirr po veq un ma ban ty pot ka ma hije po nina ma mir ma ban kur pom shkrun un ja baj pk edhe un kam qef mu ni mir si ti mem thirr kom qef me shkru me dit qe ki gru ja ma ban so qeshtu qysh po thu knei ma ban du me zemer po mu sem pelqen me nejt tel shum un ja bana thash po ti nese mdo me zemer tbi nmen em thirr tel em shkrun interesohesh pët mu thash un sdi larg me desht veq afer di kur tjemi afer o kejt tj person ma i dashen ma i dhont per mu a sit shko atje hjq nuk shktun veq prei meje pret gjith gjjth ikom tha pse ksjtu po ban un pa nina keq kur burrit tem so intereso sen per as svet sen as kurgjo e po un jom qeshtu ma ban qe do me kuptu mit qe sdo shnosh po thash mu pom pengojn qeto sene qe pi ban po kam nevoi me fol i kom tha sdi sa her rri folimm ma ka ba srri edhe pik du me fjet se kame punu u. Spo kma kujt mju mbështet kajher ka nevoi njeri me fol me burr e sene sdi shum keq pa nina pse me ba kshtu kajher i thom si mu feju me zor ma ban leje se ti smerr vesb qa o burri as dashni po un pa du burri jem mu interesu per gru jo me kan kaq o ftoft me prit veq prei meje kshtu sem ban sen as sem ofendo kurr as kurgjo sem ka tha kurr po qeky mos interesimi pom Pengo pse afer ndryshe larg as qe ja nin kur ta do dikan si larrg si afer o nisoi kur ti tjom diqka ma ban qa po ban fjal hajt ntm ska qef kur ti thom pse spo thirr pse spo fop po veq un gjith kur ti teket o disponim thirr shkrun kur ti teket ma ban hajt neser nihum un sdi qa mi than ksai pune walla un i sjkruj nornal kjr to pauz e sene e thirr kajjer ma nal ma Ban sjommvet jom me koleg tpunes kur tjom vet te thirri hiq sem thirr i shkruj ndodh qe as hin e del e si lexo sms e mi sdi pse kshtu o puna sdi as vet e desha me kallxu edhe un historin teme nuk po di as qa me ba as qa mi than ksai pune un spo muj me. Nejt pa i shkru se vet zemra spom rri qet kur ta du dikan kam qef me Dit per to jo me ba kshti si ky e kom provu niher ma rrall i shkrujsha e srnr tha pse ti rrall po shkrun spo fol si ma heret thash ti qeshtu po do thash je msu prei meje me prit gjith tha ja jo ka diqka qe ti je ftoft thash ska sen amo du mi ba si ti edhe un mshkrjn te shkruj sem Shkrun rri sdi sdj ma shum qa me thaspo di as qysh me reagu un as sen nashta ma mir me la te qet e kom provu si nuk i shkrujsha un kajher u interesoke ma shummm spo di qa Me than mo. Faleminderit.