Me tha Burri hajde te shtepija, kur hyra mrena me kishte ble gjithqka, lumja une per vete... | Histori Të Jetës

Me tha Burri hajde te shtepija, kur hyra mrena me kishte ble gjithqka, lumja une per vete…

Me tha Burri hajde te shtepija, kur hyra mrena me kishte ble gjithqka, lumja une per vete… – Pershendetje jam 30 vejqare e martuar, e kam burrin shume te mire, me respekton teper, nuk me le keqq per asgje, me ndihmon ne pune te shtepis edhe punon ne orar te plote, familja ime e dojne shume dhe e respektojne shume, gjithashtu edhe familja tij me respektojne edhe pse nuk jetojme bashk, kur shkojme per vikend sillen teper mire me mua, por ka koh qe dyshoj qe burri po merr diqka (naj lloj narkotiku) sepse ashtu verehet se nuk eshte si qdo dite i nderron fytyra, mua nuk ben asnje te keqe as nuk me shan as nuk me maltretu asgje por mua disi mu ka be pik, e kam pyet nje dit qka ke pi thote asgje vetem jam lodh ok neyse keshtu kaluan muaj dhe nje dite dola me shoqe kur u kthy nga pune mr ka marr ne tel dhe me tha ku je thash jam duke pire kafe me shoqe tha ok rri edhe pak se ka me bo diqka per ty dhe me tha mos ha dark thash ok , kur jom kthy ish kon tum prit para shpijes e njofta ne fytyr qe nuk eshte si qdo dite thash qa ke pi prap tha asgje jam lodh, hynem mrenda me kishte bler aq shume dhurata sa qe sdi nga te ia filloj te tregoj, me kishte len nje ne banjo nje ne koridor nje ne dhom nje ne kuzhin thujse ne qdo cep te shtepis shihja dhurata nga ai, buka tha eshte gati vetem te pastrohem dhe do hajm buk, hyri ne banjo u bastrua dhe doli, une si gjithmon me dyshime por pa gjetur fakte asnjeher thash vetmevete si ti ia kontrolloj qanten kuleten, dhe kam hyr ne banjo per nafak kuleten permi pasqyr e kishte len e kom marr e kom qel kom gjet nje kese te vogel me pluhur te bardh dhe nje pare e nshtjellur e kom qel at paren u shihke ku ka mbet pak qe sun e ka perdor mire, edhe e tensionuar dola ne dhom dhe fillova te qaj e te bertas thash drogen ta gjeta ta kom qit nshole nm*t vetem thojke a tkom bo naj her naj sen thash kurr filloi te qaj i thash do te le tha nese me len e di qe jom fajtor nuk muj met nal me zor por une me mbas teje nuk jetoj, nuk di si me ia be ti tregoj familjes time dhe te ndahem a po si me ia be edhe pse kurr as ni fjal te keqe nuk e di prej vet me eshte be pik ne zemer qe pe merr qat far lloj qe e perdor. Ju lutem let mbetet anonim.