fbpx

Me pyti Burri me ke po flas ne telefon, i thash me dashnoren tane oj i poshter se e mora numrin nga teli yt…


Me pyti Burri me ke po flas ne telefon, i thash me dashnoren tane oj i poshter se e mora numrin nga teli yt… – Mirmbrema,ju falenderoj shume jeni nje faqe e shkelquer. Doja te ndaja me dike historine e jetes time, jam nje 40 vjerare banoj ne Gr emri ime i vertet eshte X. Jam njohur me burrin tim ne vitin 2000 u fejuam u martuam dhe ne jete sollem 2 femij. Nga momenti qe u martuam banojm ne Gr, po bejme pothuajse 19 vite bashke. Jemi njohur me dashuri e doja shume kur them shum nuk kisha gje me te shtrenjt ne bote se ai. Para nje viti e pashe se hynte gjithmon ne fesbuk dhe ndiqte nje vajze nga Berati .Ne kishim nje fesbuk ,e pash qe e ndiqte gjithmon dhe nje her e pyeta kush eshte kjo vajza nga e njeh ,me thot nuk e njoh ,gjithsesi une nuk e besova .Pas disa muajsh burri ime nje dite kishte harrur tel ne shtepi dhe une e shikova dhe aty shikoj qe ku kishte foton e saj ne tel dhe kishte ber fesbuk tjeter .Por per mos ta kuptuar une ky adres sone i kishte ber bllok .Kur e pashe qe i kishte ato ne tel nuk me mbeti gjak ne trup e prisja te vinte ,kur erdhi me pa qe qaja dhe me tha cfar ke i tregova tel e tij ato qe i pashe ,dhe i thash jo se te besoja kur me thoshe qe une nuk kam gje me te ,por thjesh mu largove pak nga zemra. I thash ce do foton e saj ne tel, vetem se me thoshte genjeshtra pa fund. E lash me kaqe me dite nuk i flisja nuk haja e nuk pia, shikoja djemte qe i rrinin afer cdo darke dhe loznin me te. Cdo mendim me vinte ne koke ,modje shume here me thoshte ti je shum xheloze kurse une i thosha ,ajde ti ne vendin tim. Nuk dija cte beja nje muaj nuk i flisja ikja ne pune ,edhe ai punonte ,kur me vinte per te qar ne pune shkoja ne banjo edhe qaja pa pushim rreth nje muj. Ishte dite e djel ishim ne gjum ne mengjes kur ktij i vjen nje zile ne tel ,i them mer kush te pruri zile me tha jan shoket. Kur e leviza tel e tij nga komedina i hodha nje sy numrit, u ula ne krevat edhe e mora ne tel kur del kjo alo. Ky i degjova zerin dhe u ngrit nga krevati me tha cpo ben ,i thash po flas me dashnoren tate. U ngrit ne kembe dhe me tha une flas dhe dua te flas, he ke cfar te besh ti bej cte duash. Nga ai moment e deri me sot e vuaj shum ,loti nga syte e mi nuk eshte hequr .E pyeta njehere i thash ,me thuaj ku kam gabuar qe ti i hedh syte ke tjetra, me tha as ne nje vende ti je nje grua perfekte ,vetem kaq me tha.Disa thone une do beja kshtu do beja ashtu ,por jam e sigurte se po pate femije eshte e veshtir te maresh vendime .Femijet jane cdo gje ne jete .Faleminderit ju lutem anonim.

';