Me ka preke daja aty ku nuk duhet, se kam kuptu deri sa i bera 12 vite, tani kam problem per martes... | Histori Të Jetës

Me ka preke daja aty ku nuk duhet, se kam kuptu deri sa i bera 12 vite, tani kam problem per martes…

Me ka preke daja aty ku nuk duhet, se kam kuptu deri sa i bera 12 vite, tani kam problem per martes… – peshendetje dua te mbes anonime ju lus nga zemra jeta qdo her u tregua e pa drejt ndaj meje dhe vazhdon ende te me sjell po te njejtin fat kur ish 6 vjeqe nje i afer i familjse sime me preki ne menyre qe nuk bon mbi mua une ne moshen 12 vjeqare kuptova se qfar kishte ndodh me mu dhe nga aty jeta ime u be fer mes vujtjesh dhe lotesh pa ndimen e as kuj tjeter qe te kaloj ket faz po mendoja shpesh her ti them jetea stop pasi qe as kush nuk dinte asgje nuk ipata then njeriut se qfar kishte ndodh me mu se shum pak mbaj mend dhe vet vetm se dija qe me kishte dodhur dhe nuk dija nese isha e virgjer apo nuk e dija nga lotet dhe vuajtjet mu duk se dhe rrita mu ndal mbarova shkollen fillore dhe regjistrova gjimnazin im at nuk donte qe une t vazhdoja shkolln sepse ai kishte frik se pom mashtron ndokush aj nuk e kishte as iden se ne qfar faze kaloja une kisha shum ofert por une gjithmon terhiqeshja sepse kisha arsyjet e mija pasi mbarova vitin 3 shoqja ime me tha per nje shok te fejuarit te saj icili me kishte pa me shoqen time deri sa po pija kafe me shoqen time erdhi i fejuari shoqs bash me at djalin ulen dhe biseduam te them te drejt mu duk se u dashurova ne shikim te par ishte nje djal shum i sinqert te paktn ashtu dukej e dija qe spo ti tregoj per historin time ky largohet aj me deshti shum njesoj dhe une e deshta at qe saher qe dilja dhe kur erdhte koha te ikja sapo undaj nga ai qaja deri ne shtepi ni dit e vendosa ti tregoj gjithqka ai menjeher me la mu une vuajta shum dhe pse unedam kur me thirrke dilja me mashtronte dot bisedoj diqka une dilja aj me rrinte shpesh her dhe nje dit vendosa mi dhan fund per gjithmon theksoj se marrdhenje nuk kam pasur as nje her me te mbarova shkolln e mesme ne pa munci per te vazhduar me lart pas 3 vitve njoftova nje djal te cilit nuk i interesoj as pak e kaluara ime dhe vendosm mu feju dhe pse une nuk e dashuroja por kur kujtoja veten harroja te dashurin menjerend e sot jam e martume kam edhe 3femi qe me japi forc te vazhoj jeten te cilen nuk e dua burri nuk them se nuk me don por me ka ndaluar shum sene qendroj ter diten ne shtepi si amvise e rrethuar nga prinderit e burrit te cilt nuk me duan kam mbushur 27 vite dhe me duket sikur kam 100 dhe me vret ndergjja qe burri im nuk e din te kaluaren tim ju lutem anonime