Me ka lan burri 2 jave pasi qe linda sepse mu ka deformu trupi, me thot nuk te dua me... | Histori Të Jetës

Me ka lan burri 2 jave pasi qe linda sepse mu ka deformu trupi, me thot nuk te dua me…

Me ka lan burri 2 jave pasi qe linda sepse mu ka deformu trupi, me thot nuk te dua me… – Pershendetje, anonim dua te ndaj historin time me ju.. 2 jave pasi e linda vajzen ,burri më la per tjetren sepse me tha tu ka deformu trupi tasht nuk po tdu ma…dhe nuk interesohet më per femiun e vet Jam 26 vjeqe dhe me burrin u njohem para 5 viteve ,kaluam vite shum tbukura bashk u fejuam dhe kishim nje dashuri per lakmi. Ishte aq shum i dashuruar ne mua saqë asnje dite smund te rrinim larg njeri tjetrit per vite me radhe ai ishte burre shum i perkushtuar bente gjithqka per te me bë cdo dite te lumtur…ama bash cdo dite Ai donte qe te martohemi dhe te bejme femije por un ende isha studente dhe mendoja se sjam e gatshme, dhe befas mora lajmin se jam shtatezene . Uaa ishim aq te gezuar dhe aq te lumtur dhe u martuam menjeher, gjat muajve te shtatezanis un kalov momentet me te mira ne jete…ai kujdesej cdo momebt per ndjenjat dhe emocionet e mia, udhetonim cdo fundjave diku per te shijuar bashk me bebin…aq shum endrra dhe plane kishim bashk .. e shihja ne syt e tij dashurin e pafund dhe na premtoi se do tbente gjerat me te mira per 2 princeshat e mia (mua dhe bebin)! Ishte burr qe punonte shum,nuk del ne mbremje vone me shoqeri dhe nuk pi as alkool ishte aq i dhene pas familjes. Neve nuk kishim komplekse ne aspektin e xhelozis ishim pothuajse shun rehat ndoshta ishte gabim ngase i besoja shummm sedi ndoshta deri ne momentin e lindjes se vajzes. Te gjith mezi pritnim dhe organizuam festa e darka familjare veq per bebin sa dhurata e urime sidomos nga burri i cili qante nga gezimi per bebin (ose qante per arsye tjera) pas gjith ksaj e vë ne dyshim gjith dashurin Cdo dite e nate filloi te vinte edhe me heretne shpi donte te kalonte me shum momebte afer nesh, na jepte gjith vemendjen e botes.deri ne momentin qe un rasisht e kontrollova telefonin e tij qe kisjte muaaj qe se kisha kap ne dore. Me nje mesazh qe pashe e ndjeva se gjithqka u shkatrrua. Kuptova se kisjte nje “lidhje dashuri” me tjeter femer por me ardhjen e vajzes ne jete ata qenkan ndarë pothuajse pa deshire por qe problemi i tyre ishte bebi edhe un. isha shum e heshtur edhe nje qetesi e madhe e kaploi gjith trupin tim duke mos besuar syve te mi Ai erdhi edhe me pa se isha humbur dhe kerkoi te flisnim.e per qka te flasim qa ti them dhe qka do te thot Ai Si tia them dhe qfar do te thuhet ishin pytket qe nuk me nxjerrnin fjalet nga goja ..e mori telin dhe e verejti qfar kam pare,u ul afer meje dhe me pranoi gjith te verteten por mu lut qe ta fali ngase ishte gabimi i pare ne jete per te dhe me lindjen e vajzes ata jan larguar pergjithmon,kjo zgjati disa dite deri sa i diskutuam me familje dhe te gjith me luten qe ta fali hatri i bebes se posalindur edhe ashtu bera..ne momentin qe u kthyem prao bashk ai 3 dit nuk erdhi ne banes dhe filloi te ftohet ndersa ishin momentet me te veshtira permua si nene per here te pare e vetme jetoja duke u kujdesur per beben dhe kisha nevoj per mbeshtjetjen e tij ai disa dit as nuk na shihte me sy ..un kisha lindje cezariane dhe mezi kujdesesha per bebin sepse veten time e harrova krejt e ai dilte me tjetren prap e kuptova..dhe ai erdhe e me tha : me vjen keq por un e dashuroj tjetren,ka kohe qe dua ta them por nuk kisha guxim filloi te qaj kinse nga keqardha dhe te rrefehej para meje nc.vetem po e ndegjoja dhe i bera pytjen per bebin…si mundesh tani as bebi ste dha forcen per qene i lumtur me ne ashtu siq ishim..gjoja se qenka ftohur me mua qe 1 vit dhe kshtu e ka pare veten se skemi ardhmeri bashk…merreni me mend nje shpirt kaq i thelle ne poshtersi te lejoj te vij ne jet nje femij dhe te bej jete te dyfisht duke genjyer edhe ate edhe mua dhe mbi tgjitha vehten.. i mori rrobat e veta dhe iku …iku dhe me la vetem me bebin me 1000 pytje Pse,pse ,pse… nuk u shfaq me gati te gjitha i kemi zgjedhur permes familjeve dhe u ndame . Un e mora bebin ngase as qe kishin interesim per nje engjull te pafajshem per gjakun e tij nuk ndinte pergjigjsi e as ndergjefje allahu e denoft. Prind e mi dhe vellezerit kujdesen per ne cdo moment ngase i kemi gjith kushtet e duhura per jete te shendosh dhe nornale.per tmos e zgjatur shum duke treguar per ndjenjat per ato se si ndjehen une dhe qka mendoj une . Thjesht jam e zhgenjyer dhe e poshteruar per momentin po kaloj dite shum komfuze ngase esht histori qe ndodhi tani dhe e kam pak te veshtir te adaptohem jo per faktin se smund ta pranoj realitetin sepse ky realitet i hedhur me hapi syt dhe ndihem ndoshta me rehat qe ndodhi kjo dhe nuk e kaloj jeten dot me nje tradhtar genjeshtar e mashtrues, ku po shkon njerzimi ,ku esht ndergjegja e prindve qka esht pjekuria pff njerez qe vetem epitetin e emrit e kan prind dhe asgje me shum, ai 1 her ne 2 jave me shkruan dhe pyet per vajzen merreni me mend sepse esht shum i zene duke ndertuar genjeshtra mbi genjeshtra asaj tjetres. Sa me vjen keq per femrat tona te reja qe jan aq te pavetdijshme edhe aq lakmitare qe iu hidhen mbrapa burrav te martuar prishin familje dhe ne fund do te demtohen prap vete.sepse karma esht shum puntore Ai shkatrroi familjen uroj te shkatrohet deri nfun