Me heret kam pas nje aksidenti mbeta e pa aft per pune, kursimet Burri ja kishte dhan familjarve e tash... | Histori Të Jetës

mbeta e pa aft

Me heret kam pas nje aksidenti mbeta e pa aft per pune, kursimet Burri ja kishte dhan familjarve e tash…

Me heret kam pas nje aksidenti mbeta e pa aft per pune, kursimet Burri ja kishte dhan familjarve e tash… – Pershendetje per gjithe lexuesit e kesaj faqe ,jeni nje faqe e qelluar qe naj mundesoni ti shprehim hallet tona dhe ta heqim mllefin qe kem ne zemer,jam nje nene e tre femijve ,jetojm ma shum se njezet vite jasht,jeta ime qe nga dita e marteses kurr nuk me ka shkuar mbar,u martova me nje njeri qe mendova se njoh mire dhe at me shum se kater vite ,dhe ende pas njezet e sa vite nuk po arrij me njoft ,dmth shum gjera ndodhen ndyshe mbas marteses ,ai kishte fshef shum gjera nga un qe kan te bejn me familjen e tij e te cilat pastaj mua me sollen gjithe jeten probleme, problemi im qendron qe edhe pse jetojm jasht qe sa e sa vite punojm asgje nuk po arrijm me bo, kam punuar edhe un sdisa vite kom lan edhe veten e femijet keq per me pas nje te ardhme ma te mire per te gjithe dhe man fund gjith ai mund e ato kyrsime sikur te na humbin nga duart, normal kemi ndihmuar edhe familjart ne edhe njerzit e tjer por ne fund kemi mbetur te dyt te ofentuar dhe na eshte keqperdor e mira jon ne menyren mat poshtert qe mundet me ta kthye dikush…burri im punon kur pa u nal as te djellave nuk ka koh per femjet e mua,sepse eshte i zene me obligime ashtu thot ai , shum rradh bejm pushime,nuk dalim thuajse fare dikun ne fundjave dhe nuk harxhojm pare per gjesende te shtrejta,e sidomos un si femer nuk harxhoj ne rroba e steiling, dhe prap gjendja jon financiare eshte shum e dobt,dikush mundet me than qe ndoshta burri luan bixhoz ose pin ,por jo kto nuk i bon asnjeren,edhe pse gjithmon kam duruar me shpres se do te vij nje dite kur edhe per neve do te hapet dikun nje der e lumturis e e shpreses,si po duket dita dites ne si familje po vijm duke shkatrruar ,qdo dite ngrindemi duke kerkuar arsyejen pse vetem tek ne nuk po funksionon asgje ,mas keqti pom vjen prej femijve te cilet jan te mire te sjellshum dhe ne rrug te drejt ,ata po depremohen kur po na shofin neve si prind te zhgenjyer e te piklluar dhe te pa shpres, nuk po mujm asgje me ju afruar as ktu as ne vendlindje, un po ndihem shum keq ne kete situat qe po mbretron ne familje ,sepse para dy viteve pas nje aksidenti mbeta e pa aft per pune,kyrsimet qe un kisha bere me mund para sdisa viteve, burri ja kishte dhan familjarve dhe shokve per tju ndihmuar, ndersa tash as familja e vet nuk e duan dhe e injorojn, ndersa shokt as qe dojn me nije kush eshte ky ,gjithmon jom munduar ti them se mas pari duhet njeriu familjen e vet me rahatuar e pastaj te tjert por kur nuk ka dasht mem ndegjuar e ateher kur eshte djeg nga ta u ardh tek un e ka zbraz mllefin. E ne familja e tij dmth nuk kemi asgje, parat qe ai i fiton sikur i humbin neper duar, dhe nuk po di as kah po shkojn, nuk po di as qka me menduar , po te kerkoj dialog me burrin ai ose hesht ose thot mjaft me kete tem sdua te diskutoj ,nuk po di qka eshte puna ktu,ose ka burri im ndonje siklet ,kercenim apo fsheftesi qe un nuk bon me dite ,ose ka dore ne kete situat ndonje njeri i lig i /e cila nuk na don te miren ,ju kisha lut ndoshta e njiheni ndonje hoxh ne zvicer ose gjermani ,qe kish mujt ndoshta me na ndihmue se tjeter zhgjidhje dhe shpres nuk me ka mbetur!