Me duket se Zoti me harruar mua, burri im knaqet kurse une rri te shpija dhe vuaj nga fjalet e vjehrres... | Histori Të Jetës

Me duket se Zoti me harruar mua, burri im knaqet kurse une rri te shpija dhe vuaj nga fjalet e vjehrres…

Me duket se Zoti me harruar mua, burri im knaqet kurse une rri te shpija dhe vuaj nga fjalet e vjehrres… – Pershendeje sho qe shum njerz tregojn halle e tyre ktu deshta te tregoj edhe un hallin tim. E di se per jeten ton duhet me vendos vet po kisha pas deshir mendimin kshilla ejuja se me tvertet kam nevoj per to jam nan e dy femijev kur isha 17 vjeq njoha burrin tim ishte dashuria e par njeri i par njet mas 3 vite vendosum mu feju edhe pse familjet ishin kunder ja dolem ti bindim u fejum mas 3 vite u martum fsmilja e burrin me donin shumm per veq vjerres qe sot nuk e kuptoj her me dojke her me ofendojke shumm ran po i ikja fjalve kisha burrin per veti tash kemi 12 vite qe jemi bashk para dy vite ndryshoj qdo gje sjelljet u largu ndaj meje ndaj femive me thojek stresi ok nuk beja za nuk kishim mardhanje sbashku me 7 muj vendos me zbulu qka sesh nrregull pash we kishte gjetur dikan tjeter dy vite me te tu shku ika tek prind i tegova dy familjes mu betu se do ndryshonte njeri ben sakrifica per familje per thmi kisha shpres se do ndryshonte u ktheva prap po prap zbulava qe se ka nderpre lidhjen me ta i shkrova asj femre ajo duke ditur qe esht i martun ka femij prap vazhdon me te e di burri im ka fajet po edhe ajo qe nuk largohet dot kemi pas fjal shumm e gjithqka po tash sun po muj duroj te rri ktu hatri femijev familja ime me thot eja tek ne po pa femi un nuk i le dot se jan arsya qe jetoj nuk e paramendoj jeten pa to me punu sme len tburrit po besomni se jam lodh ne shpirt duhe u perpjek per familje ndriqna vishna i afrohem ngat burrit po aj se vren pranin time ne shtepi krejt thojn ky do ndryshon se ka me pa qe ka gabu se nuk gjen kun ma tmir se ti po un kam humb shpresen besimin qdo gje zgjidhje spo kam vetem te rri ktu e te digjem qaj dit e nat kurr lot nuk mu larguan pse vetem se edeshta shumm ma beri ket si nuk ka dhimt per femijet a humbet familja per nje tjeter vertet kam ra ndepreson ndonjher dua ti hakmirrem ne te njejten menyr si aj qe ma beri mua po nuk mundem sdu me ra nivelin e ti ja kam lan zotit po si duket allahu me ka harru mu se ky knaqu un vuj Dua ta bej te pendohet per gjirhqka qe mka ba po sdi si ju lutem kam nevoj per kshilla e juja faminderit kush gjeni koh e ju pershendes allahu u rujt qdo familje e ju shtoft lumturi