Me dolen lotet kur Vjehrra m'tha "Une gjall ti me djal tem nuk ki me qu jet", e shikove Burrin ne sy por... | Histori Të Jetës
Une gjall

Me dolen lotet kur Vjehrra m’tha “Une gjall ti me djal tem nuk ki me qu jet”, e shikove Burrin ne sy por…

Me dolen lotet kur Vjehrra m’tha ““Une gjall ti me djal tem nuk ki me qu jet”, e shikove Burrin ne sy por… – Pershendejte vellezer dhe motra. Ju lutem Anonim Zoti ju ruajt. Spo di qfar te veproj jam ren mes dy rrugve, ju lutem per hir te krijusit nje keshille kerkoj, e di qe eshte sprove. Nga Zoti po dhe durimi njeriut i vije fundi, Une jam nje femer 23 vjeqare jam e martuar qe 3 vite, qe tri vite bart me Vete nje shpirt te lenduar nga njerzit qe se kisha besu kurr ne jete qe njeri mund te lendoj diken veq pse mundet, problemi im eshte Mami (Vjerra) me ofendon shum me nenqmon edhe pse jam mundu dhe mundona ne cdo aspekt ta nderoj ti ofrohem Met mire ti flas fjal te embla te ndina dhe une si vajzs e saj jo si nuse. Me ka prek ne moral shum her kom shujt ja kom ber Hallall te gjitha vetem e vetem se zoti mer hak ne cdo gje qe behet e pa drejt, burrin e dua shum smuj ti them as gje per nanen e vet as nuk dua te hy ne mes tyre, po nje gje e di se edhe burri ka me dhen llogari para krijusit dhe per mu e lendimet qe me jan ber pa drejtesisht. Nga ana e nanes ti qe tri vite ni fjal si kan then kunder familjes ti, motrat e burri i respektoj dhe me respektojn shum me dojn dhe flasin mir per mu. Kom ba saber deri me sot, po spo mundem me ato fjal qka ndegjoj une cdo dit jan tmerr, e di qe e vetmja gje pse Mami osht kunder meje, sepse kur fol keq per ndonje dal nga aty nuk qendroj sepse nga frika qe mos tem ngjitet dhe mua naj fjal qka une se kam Fole , une smuj mu bo me dy ftyra se kam Frik zotit qe ko me dhan shpirt dhe llogari spo du ne ket aspekt me hidheru zotin per qefin e krijesat. Po rri larg ketyre bisedav, burri thot ku ja nis me fol dil jasht mos rri mami pse po del spo di qka me bo ,dhe arsyja qe sot me beri te ju shenoj eshte se me tha un gjall ti gjall me qet djal tem ski me qu jet. Meta duke e shiku burrin, dhe me dulen lot. Arsyja pse mami (vjerra ) u ka dhinu me nusen tjeter filloj djali saj te qante dhe une e mora qe ta pajtoj me tha qka po ja prek qaty leja me pas ,oh zot po smund ta le nje sabi te zotit te qaj ne pranin time . Flajt mat pistat qe egzistojn mi tha vetem spe i thash oj mam po fmia ska faj . Familjes nuk po dua ti tregoj edhe pse ata kan vrejt dicka qe nuk eshte ne rregull po une hesht gjithmon ma beni Hallall nese e zgjata . E mira me ty kthy met keq skish ma rond.