Me Burrin u ndava, familja s'me perkrahen, kam dal me qera me djalin, kam oferta per t'mi kryer obligimet e... | Histori Të Jetës
obligimet

Me Burrin u ndava, familja s’me perkrahen, kam dal me qera me djalin, kam oferta per t’mi kryer obligimet e…

Me Burrin u ndava, familja s’me perkrahen, kam dal me qera me djalin, kam oferta per t’mi kryer obligimet e… – Prsh une nje grua kam nje djal. Jam shum keq me falin per shkr**in sepse nuk jam mir. Jam e ndar nga burri Un u njoftava meto permes shoqeris ne syt e mi ishte perfekt ishte vertet i dashuruar ne mua ashtu mendoja sepse bente gjdo gje per mua ishte i ndishem i dashur. kaluam nje vjet bashk asnje vrejte dhe kshtu me propozoj ne ditlindjen time un isha ne fakultet dhe kisha te ftuar gjith koleget e mi dhe para te gjithve me propzoj fejes dhe un pranova pra u fejuam , un i besoja aq shum sa qe asnjeher nuk mendoja qe aj do me bente diqka te keqe. Famijla ime nuk kishin deshir pa kry fakultet po ja qe sisha e pjekur edhe ju dola kunder gabim me i madh Qe sot ata kan te drejt pse ma kan kthy shpinen …Gjat fejeses un pranova qe te behem e ti dhe mbeta shtatzan pastaj u martuam shum shpejt. Kishte nje familje te mir por jo nene Un habitem si mundet me egzistu ni person i till tertura pa fund dikur pa lind filloj te me maltretimonte me shtynte “kishe gabim”mi linte punt e renda po keshtu vazhdova deri linda sepse burri ende se kishte nxjerr masken. Fk e lash nvit tfundit dhe kshtu vazhduam deri nje nat Erdhi ni sms ne 3 te nates shkruante. Ti nuk e do gruan pse se ndan tani sa e ke nje femi dua qe ne te jeni bashk mjat duruam te larget . kishte fol aq fjal te kqija per mua sa un u qmenda e zgjova dhe me tha me fal qante dhe arsyetohej se vetem hajt qaty ka fol ,ajo medemek ishte e vjeter dhe ishte e pa martuar. Nuk e di si ja fala.Aj ndroi nr vazhduam kendej nena ti ishte nje njeri plot helm por duroja. Tradhtoj prap ksaj here ishte takimi qe kishte len me dike tjeter u arsyetua qe gabim oki e hengra dhe te treten her ishte nje foto dhe kesaj her me tha qe jam un ky nese te pelqen ok qe jo qe ku esht dera .Oki u bera e fort dhe durova. Vazhdova kshtu4 vjet kishe spo sho spo nij .fundi erdhi kur pikerisht per ditlindjen time e dashura e ti me dergoj video me te .Video ishte me perpara por ajo pikerisht at dit ma dergoj ,qfar te sho aj fliste keq per mua qe nuk me donte e shum gjera tjera ishin te dy te dehun u puthshin u prekshin, e thirsha nuk e qelte E prita burrin deri erdhi nga puna o Zot si aktronte kishe asgje. U ula i thash Zemer tregom a me do filloj me qesh, ja leshova videon e mori telin e thej. Filloj te me maltretu.Erdhi nena ti si e terbuar me mori perkrahu me qiti jashti .Ju kishte telefonu familjes time,kur erdhe hym mrenda dhe aj bashk me nenen e ti than vajza juaj esht e semur e thej telin veq pse si ka ble diqka burri per ditlindje O Zot un spjegoja tverteten nuk e pranonte dhe familja u mundonin te shukatshin pun than gjithkush gabon edhe vajza jon ka gabu shko qiko te djali mos e qo kryt …oki shkova dhe aj vendse ne mundu pak bile mu mar vesh me mu tha ksaj heri tha ule kryt qysh thom un me desht ta bi tjetren dhe ti sgucon mu ni ,tradhtin mos e mer ngat zemre un gjith tkom tradhtu edhe gjith tradhtoj kshtu qe truse b… sa sa tkom pru tjetren Te nesmren mora djalin dhe thash pe qoj ni kontrroll, mora taksi ika tek motra ajo tha qe do te me ndimonte mora avokat me para te saj dhe te burit sja dhe nder koh qendroja tek ta. U ndam femijen e mora un ,ai atemtoj me u bashku por thoshte se une vazhdu qashtu me duru se kishe nuk ndrron perkerkon . un u njoftova me shoqe morem banes bashk me qira dhe kshtu vazhdova motra me ndimonte dhe me tha qe kan mem punsu ne firm ku punon ajo bashk me burr .. familja thoshte me ajo sesht qika jon nese don me na pa let kthehet te burri sa na ka bo prall …kaloj 1 vjet qeshtu tash djali u bo per shkoll motra ma nuk po ka mundesi mem ndimu sepse burri saj as ajo me nuk punon ma ne at firm tash se di qysh u kon veq medemek ka falimentu e ka burrin nburrg 3 muj ka mi majt smka tregu pse u hi nburg edhe vjerra ju ka paralizu, un jom mbet keq tash spo di qa me bo qe dy muj se kom pagu qeran veq kjo shoqja po edhe kjo ska se e kem pergjysm. Edhe po thot qe ski mundsi e mar dikon tjeter Jom mbet keq me punu smuj se 4 -5 or fmija ne shkoll ku me punu 4 or shoqja punon smunet me ma kqyr fmin motra ka vjerren e paralizume ku me qu aty.familja sdojn me dit ,ish burri pagu per djal 50 euro her mi jep her jo po ato sdalin per tonat nevojat tonat.Aj u martu me k..qe krejt o ka ja then qa mka bo mu. Djalin mja jep ec se lej ndor k..aj djalin ni her muj e she sdon ma shum Po un spo di qa me bo.Osht ni njeri qe e kom njoft permes qesaj shoqe, kjo sdi asgje ,aj mka ofru me u lidh me to edhe mi ploson kerkesat e mija, un smuj me paramendu vetem me to smuj me hy nshtrat me to smuj mdoket qe nese pranoj un ko mu bo njeri i fllqit k… qata jom ka e mendoj me lendu veten bile se di qa bohet hiq me fmi se qeshtu ma smuj. me hi me shit veten pom doket qe ma smuj me kqyr nsy fmin tem Kom mendu qe muj mu ngjit po sjom ka muj, ju lutna naj mendim se jam npragme lendu veten qka me bo une ,qa kisht bo ju.mos ofendoni se e di qe jom gabim qe su duft me u lidh me to ..po as mu nda ska duft bile kishim pas ku me nejt po kom bo gabim, aj mka than a je dal niher mo kurr nuk hin te un, kshtu qe e di kom gabu po mu mvyn kshill per qet situat qe jom pa paragjykime se nuk muj ne kthy kohen flm.