fbpx

Me burrin kemi qen si moter e vella nuk deshirojke te vije ne dhome, me gjdo kusht tentojke me u nda dhe ne fund ja arriti qellimit...

Me burrin kemi qen si moter e vella nuk deshirojke te vije ne dhome, me gjdo kusht tentojke me u nda dhe ne fund ja arriti qellimit…


Me burrin kemi qen si moter e vella nuk deshirojke te vije ne dhome, me gjdo kusht tentojke me u nda dhe ne fund ja arriti qellimit…-Pershendetje per te gjith stafin dua te ndaj historin time me ju po shkruaj ne pika te shkurta se ka shume me tregu per jeten tem me duhet nje roman me shkru aman vllazen e motra me ndihmoni me keshilla mos me ofendoni se jam teper e lendume nuk mund te bej ball me teper jam nje femer 26 vjeqare jeta ime kishte qene perplot me vuajtje qe nga femijeria ne jetojm ne nje fshat te kosoves kam dy prinderit nje moter e nje vella me te medhenj ne asniher nuk kem pas kushte te mira per jetes ne si femij punonim punt e shtepis te gjitha madje edhe pune te renda fizike pershkat t kushteve qe kemi pas nuk kemi mujt me vazhdu shkoll t mesme ose me arrit diqka ma shume u rritem disi erdhi koha u martu motra e madhe elahmdulila u martu me nje burr zemer mire dhe ne nje familje te mire shkoi jasht vendit krijoj familje eka nje jet te qet i erdhi radha dhe vllaut u martu u rahatu krijoj familje elhamdulila prej Zotit kur erdhi radha ime disa te aferm ma propozuan nje djal ata e njihnin sepse kishin punuar bashk dhe i kan than babit tim na derguan te dhenat e ti une e kerkova ne rrjete sociale ishte nje djal shume i pashem mua me pelqeu shume na lavduan shume ate djal dhe vendosem me e taku ate djalin mbas do dite u takuam mua me pelqeu jasht mase edhe ai pranoi edhe pse nuk isha e bukur si ai dhe vendosem te fejoheshim u fejuam isha shume e lumtur por mbas nje kohe te shkurt vendosem te martoheshim u martuam shume e doja kishin nje jete te mire dhe te qet po une si u martova e pash qe nuk po shkon mire ai mua nuk me donte nuk vike deri ne oret e vona ne dhome une dhe ai ishim si vella e moter dhe jo si burr e grua ai vazhdonte njejt me probleme bente gjithqka qe te me ndaj ikam than nese nuk te kam pelqy pse ke pranu me u feju me mu pse ke hy me dy mendje ose tregom ku eshte problemi e zgjedhim dhe vazhdojm jeten gjejke justifikime vetem shikojke ku po gaboj e te me lej mu fajtore dhe per nje kohe te shkurter erdhi koha u ndam u merzita shume ka kalu nje kohe dhe une ende e dua por nuk kam asnjelloj kontakti me te me ka bllokuar ne te gjitha anet ka kalu nje kohe qe jemi ndar por nuk po mund ta heq nga mendja e nga zemra ka kaluar nje kohe nga ajo ndarje kam interes me u martu serish pasi ka kalu nje kohe por nuk po me del kismeti a dini dikush naj hoxhe a dikun me shku me shkru pse nuk me hec nafaka siq duhet faleminderit ju uroj nga zemra qdo te mire.