Mbrom e kom pa nqytet, e apet syt ka une, mu dogj shpirti, sun pi nali lotet, diqka teper jom ... | Histori Të Jetës
Mbrom

Mbrom e kom pa nqytet, e apet syt ka une, mu dogj shpirti, sun pi nali lotet, diqka teper jom …

Mbrom e kom pa nqytet, e apet syt ka une, mu dogj shpirti, sun pi nali lotet, diqka teper jom … – Pershendetje qika. Po ju shkruj dhe une prej fbs shoqes se spo kam temin. Ju lutna anonim. Kam ni problem e shpirti spo mrahatohet. Dikur mka dasht ni djal e un e kam kqyr veq si shok e pas ni kohe ja nisi mem pelqy e fillum me fol tema ma tthella se shoket. Krejt mir e pas do muje ja nisem edhe me dal me pas lidhje normale e veq kur nisi me mu largu, spo merke ndore ma. I kam shkru o dit e nat e e kam thirr me dit e sma ka kap telefonin as edhe niher. Veq pa arsye qeshtu ma ka bo, sjom tu e dit pse po me injoron kaq shum. Kam provu me mbajt inat dhe un se shum rond prej vetit me i nejt ner kom aq shum po apet bre qika vazhdoj mem injoru. Kam provu gjithqka o edhe e kam lut veq mem kallxu pse qeshtu vepron e veq hesht. Jem taku shpesh neper qytet e veq mkqyr, hup mendjen kur mshef e pres me reagu po kurr sreagon, veq mkqyr thell nsy e apet zhduket. E lash ni muj me inat tvetin e prita mos pi bje pishmanit, po as edhe ni mesazh sma pat shkru. I shkrujta apet une e thirra e sma kapi tel. Mbrom e kom pa nqytet, e apet syt ka une, mu dogj shpirti,sun pi nali lotet,diqka si teper jom ka e dashuroj,smuj me paramendu veten me tjeter. Prita mos po reagon e jo nuk reagoj, vazhdoi me inat tvetin si gjith. E thirra ntel sa u qu prej kafes me i thon prit me dal me tfol e ma ndalke, i pata shkru ndalu qaty me ardh veq me tpa prej afer me ta ndi eren, e ma la seen. Shum shikim tzjarrte mpat dhon, per ni moment tu u pa ne sy krejt skenat qe kena pas bashk mkane kalu para syve e mu kane mbush syt lot qaq qe e kom ndje, po sdi mo qka me bo. Mjepni naj ide a keshille qka mujtet me pas ose qysh me ndal veten e mos me e lut mo shum posht po ndjehem e spo muj mu kontrollu. Ju lutem qika cila ka pas naj histori te ngjashme mem keshillu qka me vepru. Jom mbyll nvete e spo shof drit tu u menu qka mujtet me pas pas krejt ksaj sjellje. I kam ndejt besnike, sja kom prish per senin ma tvogel, kurr fjal tkeqe si kom thon, veq bre dashuri i kam shpreh e sot ai qka e deshta ma shum se veten me mu bo i panjohur para syve spo muj me pranu ket sen. Sdu as me dal se kam frig mos pe shoh dikun e lendupoj pas tij se veq edhe ky sen mka met me bo. Spo muj me shkru ma shum se veq qka merzitem ma teper e ska mo ku me shku ma keq!