Mas 3 viteve fejes me tha "Se nuk po she te ardhme mes neve" njerzit falin tradhti, e kjo tani u kujtua se...! | Histori Të Jetës

3 viteve

Mas 3 viteve fejes me tha “Se nuk po she te ardhme mes neve” njerzit falin tradhti, e kjo tani u kujtua se…!

Mas 3 viteve fejes me tha “Se nuk po she te ardhme mes neve” njerzit falin tradhti, e kjo tani u kujtua se…! – Pershendetje , deshta me tregu ni histori te jetes tem , para 3 vjete jam njoftu me ni qik ne net permes motres te saj, kem filu me komuniku me ta kem fol shum se ajo jetojke jasht ks, edhe mkallxojke per jeten e saj per probleme qe ka pas shum qka i kan ba rrethi saj tbame e qesi sene, mu dhimke shum ajo kish pas nevoj me u shpre me dikan mu mbesoj edhe mi kallxoj krejt, ka ndodh shpesh ka 2-3 or kem bisedu, qekjo situat ka zgjat perafersisht 6 muj, deri sa u ardh nks edhe me plan e kem pas mu taku se edhe pelqejshun kshtu, masi esht ardh jem dal kem fol jem pelqy edhe si familje krejt u ba mir edhe vendosum mu feju, u fejum sipas adetev krejt qysh shkojn edhe shkun apet jasht venit, gjithqka shkojke mir, po koh pas kohe u anku qe spo esht mir po ka tbame (sehire) qe mpat kallxu edhe ma heret, mas ni kohe ja nisem me xhelozu edhe mu rrok, po prap se prap na u dojshum shum, permu ishke vajza qe e kum dasht me pas, e bukur e shkollume me tonat, te njejtat llafe mi thojke edhe mu, vike shpesh nks nshpi tem rrike, po kohe pas jem rrok e kem xhelozu dyt, muni me mendu qe e kum pas per letra ama un pju kallxoj qe te vetmin interes qe e kum pas prej saj u kan dashnia qe e kum pas nat vajz, se un nks shyqyr prej zotit kushtet i kum shum tmira, edhe asaj i kum than qe menon per letra hajde nks jetojm, tasht mas 3 vjete fejes um tha se nuk po she te ardhme mes neve smun me qu mir me mu edhe u da, qfar dashnie esht kjo njerz edhe tradhtia kan fal kur e ka desht dikan.. permu ke dashnia par qe mbani te lumtur edhe me kuptu qka esht dashnia e vertet.. ajo qik esht nqet grup edhe besoj qe e lexon.. edhe e kupton qe nuk eshte e drejt edhe nuk eshte arsyje kjo duhet te kemi shumee probleme qe me ardh deri ketu uneee e duaa shumee po ajo per kurgjo hiq hjeku dor dhe e prishi gjithqka. Te lutemm mendoje edhe nje her mendoje se qka ke bere dhe per qfar humbe gjithe ate dashuri qe une kisha per ty, sot eshte e veshtir te gjesh dashuri pa interes e sidomos rasti yt se si ishe ti une nuk shikova asgje tjeter une shikova zemren tende ate e deshta me mendu asgje tjeter, jeta nuk eshte e shkurter per te jetuar vete dhe pa ate e don por eshte e gjate kur jemi te vetmuaar . Faleminderit te gjithve qe e lexuat.