Ma shume kam nejt ne spitale se sa ne shtepi si femij, e dua nanen afer por ajo vetem nga larg mund te me sheh... | Histori Të Jetës

Ma shume kam nejt ne spitale se sa ne shtepi si femij, e dua nanen afer por ajo vetem nga larg mund te me sheh…

Ma shume kam nejt ne spitale se sa ne shtepi si femij, e dua nanen afer por ajo vetem nga larg mund te me sheh…- pershendetje….dua ta ndaj dhe une historin time me juu … ju lutem anonim… jam nje vajz 20 vjeqe nga fshatrat e thella te kosove …kur linda une ishte koh lufte dhe prindrit e mi kishin emigruar drejt vendeve fqinje /menjer pas lufet u kthyen ne kosove,une isha semur ne ate koh kisha shume ajer ne mushkeri deri ne moshen 5 vjece me shum ndenja neper spitale se neshtepi ,me njefjal gjith femirin time thuajse e kalova ne spitale ….fitet kalonin une urrita u sherova plotsish …po diqka mes prindve te mi nuk shkonte maltretima Familjare mbreteronte ne ate shtepi isha ere ne vit te par ne gjimnas kur mua babaj ime me largoj nga shkolla me rrihte me gjithqka mundej nuk i beja ze ne heshtje e vuaja dhe dit pas dite u be e pa durueshme ajo maltretime e tij ndaj nesh vendosa qe te largohesh nga shtepija per nje jet me te mire per veten time u largova …. familjaret kishin shkuar ne polici me kishin lajmruar se isha zhdukur nuk isha ne shtepi policija me gjeti …ashtu bera edhe dy her te tjera por pa asnje rezultat …kete her e kisha vendosur se do largohem e zdo kthej me koken pas u largova fillova pun ne qytete e kosoves krijova shoqerin e re fillova jeten nga e para tash e 2 vite nuk kam qen ne shtepi normal me ka mar malli per te gjith po nuk ma ben zemra qe te shkoj vetem kur i kujtoj ato se ca kam perjetuar ne ate shtepi trembem dhe them faleminderit zot qe mi ke len mend ne kok e sjam cmendur ….aj qe dikur ishte babaj im se per mua ka vdekur aj prap vazhdon te njejtat gjera del pin raki shkon ne shtepi dhe ushtron maltretim mi vellezrit dhe nenen time jam munduar shum her qe ti ndihmoj te largohen por ai njeri ua ka fut friken ne pals dhe kan frik te largohen qe aty /// tani se une kam krijuar nje jet time jam dhe me nje djal dhe e kemi per serjozisht kete lidhje aj edhe shum i mir me mua kujdeset shum per mua sahes se jam semur edhe pse ka per tu zgju heret pen te ik ne pun rri pa gjum duke me kontrollu temperaturen duke m pa se a jam me mir e dua dhe me doo ////me falni se e zgjata pak si shum por dua te kerkoj mendimet e juaja te dashur lexues se ca te bej te denonsj ate njeri te pa shpirt apo jo ..sepse kete mundesi e kam pasur shum her por se kam ber sepse thoja do i vin mend ne kok nje dit por atij nuk i erdhen kurr i njejti mbeti gjithmone kam tentuar shume her ta takoj nenen time por me kan lajmeruar se aji po e vezhgon nga large jo pse nuk doja por nuk ma bente zemra ti hapja probleme asaj sepse gjithqka do te jepja ta kisha afer vetes ta shihja me syt e mi une akoma sjam nen por e kerkoj cdo dit e nat ta shoh ta ndjej aromen e saj perkedheljen e saj t’ja puth doren qe me rriti me aq perkushtim paavarsisht rrethanave ajo gjithmon me thoshte se ja kam lan zotit ne dor gjithqka ,kurr nuk te nema por jeta te nemi ty une gjithomn per mes njerzve i coj te fala i them se jam mir te mos behet merak per mua por e di se ajo e ka gjithmon mendjen tek une a kam ngren a kam pi a kam ku fle , ehh si nena nuk ka por dikush nuk e dii [por e kupton me kohe se gjihqka ndryshon mendimet sjelllja e njeriut gjithqka rreth nersh disa plaken e disa vdesin kjo paska qen jeta per mua … gjithsesi ju faleminderit