Ma ka mshu i dashuri para kusherines dhe ajo vetem qeshi, tani e kam kuptu pse ai me shtin me qajt dite per dite... | Histori Të Jetës

Ma ka mshu i dashuri para kusherines dhe ajo vetem qeshi, tani e kam kuptu pse ai me shtin me qajt dite per dite…

Ma ka mshu i dashuri para kusherines dhe ajo vetem qeshi, tani e kam kuptu pse ai me shtin me qajt dite per dite…- Pershendetje dashta edhe un me jav tregu historin time, dhe shpresoj pa ofendime, po prap se prap respektoj cdo mendim t’juvin, jam nje vajzë e re 18vjet I mbushi, dhe jeta me ka goditur shum gjera rastesisht, jam lidhje me nje djal qe 3vite kuptohet qe isha shum e re ne mosh kur fillova mirpo per mua ishte dashuria ime e par dhe ne shkoll jemi takuar , edhe Pse isha e re ne mosh isha shum e vetedishme per cdo lloj veprime , gjithmon kom pas kujdes se jetes Nuk i dihet por lidhja jon vazhdoj e dua tjau tregoj gjat ketyre vite se qfar kam perjetuar, ne fillim gjithqka shkonte mir Po edhe ne ishim dyt te rinj moshen e njejt , pas disa muaje aj filloj te flas me vajza tjera un e toleroja shum se thojsha jemi te rinj edhe kuptohet Qe perfekt Nuk mun me gjet edhe pse un u lendojsha shpirtnisht prap vendosja tja fal, veq un Edi edhe ni zot se si jam perball sidomos jom kan moshen ma délikate kuptohet adoleshenca, pastaj e mbaruam shkollen fillore aj ishte shum xheloz dhe xhelozia e tepert ishte smundje filloj te imagjinonte gjera Qe un kurr Nuk mund ti beje sepse jam nje vajZe Qe kam karakter dhe asniher Nuk e nenvlersoj vetveten per ate Qe sjom, se ne femrat jemi krijesa me e bukur Qe zoti ka fale, per kete arsyje Nuk e kuptojsha per qfar arsyje aj me goditke! E durova prap se kjo eshte Kur dashuria ti verbon syt keni te drejt me thon je e re Nuk e di qa eshte dashnija mirpo un Edi Qe gjithmon qka ndje me zemer eshte e sinqert nga ana jem. Shpesh mka sha midis rruges, mka qu dor para kusherines, shpesh jom ndi e nenvlersume pi tii , Kur filluam ne shkoll te mesme aj filloj me hy ne rrug te keqe perdorke sene i mushke hunt e gjithqka un gjithmon u mundojsha me i nejt afer me i fol se Nuk deshirojsha me pa gabim, per cdo sen Qe ka pas nevoj gjithmon ikum thon thirrum ktu jom, e ni dit tu hec ja kapa telefonin edhe Kur pe shof ish kon tum tradhtu me nje vajzë Qe e kishte ne Klas ateher u ndjeva shum keq edhe aj e pa filloj te qaj me mua, por ishte von. Prap u kthy vendosa tja fal se nga dhembshuria ime e madhe smund ta shof dike me lot , prap vazhduam mir Nuk mundem tja mohoj se edhe momente te bukura kemi kaluar Po Nuk e kuptoj Pse kto gjera Po ndodhin, pastaj filluam prap isha me at shpresen se aj prap ka me u permisu edhe prap me vazhdu nje jet te re , Po jo prap kisha ofendime , lendime . Edhe un gjithmon u ndihesha me faj sepse per cdo gje me fajsojke, ne e kemi bere familjarisht Qe 5 muj edhe Pse aj me plot vedije Qe jemi familjarisht prap me ka qu dor prap edhe nuk po di si tja heki kete ves te keq sepse teper e dua ama shume shume shume jam e dashurume ne to. Per sene Qe Nuk ja vlen besonum un jom nje vajZe qe mpelqen me njohf jeten me pa sene treja me plot ngjyra jeten jo vetem bardh e zi ,Edhe aj gjithmon mthojke duhet mem vet Ku shkon Nese thom jo jo u kry ne fakt qka te vendosi un , okej e kuptoj qe duhet me pyt burrin nuk jom kundra ,un thojsha Qe duhet me pas nje komunikim te dyt , edhe prap nuk besoj qe kish mujt dikush me fal mashum qe un ,edhe shpesh i folsha Nuk kuptojke ashtu mendoj sod jemi hala bashk gjithmon me at bindjen Qe Nuk kan me u perserit mo asniher qa ka ndodh se mka premtu qe nuk ka me u sill prap njejt po nese kishi mujt mem dhon ndonje kshill ose qysh me vepru si motra tjuv isha kon shum mirnjohse