Kur shkonim vizit te Vjehrra, Ajo i thoshte Burrit "Nuk je i obliguar me mar Grun me vete", kur ndegjoja kto fjal... | Histori Të Jetës

vizit te Vjehrra

Kur shkonim vizit te Vjehrra, Ajo i thoshte Burrit “Nuk je i obliguar me mar Grun me vete”, kur ndegjoja kto fjal…

Kur shkonim vizit te Vjehrra, Ajo i thoshte Burrit “Nuk je i obliguar me mar Grun me vete”, kur ndegjoja kto fjal… – Pershendetje histori te jetes! Jeni nje faqe shum e mir qe i jepni mundesi gjithkujt me i shpreh shqetsimet e veta dhe me mar mendim nga te tjeret ju lutem deshiroj te jem anonim po ju shkruaj per historin e jetes time dhe shpresoj qe kom me gjet kshilla rreth kesaj qeshtje. Jam nje grua 26 vjeqare tashme e martuar. Un dhe burri im jemi taku gjat studimev ku edhe kemi qen bashk ne fakultet niher kemi qen shok e me pas e pam edhe vet qe kishim ndjenja per njeri tjetrin burri im me dhimbsej se kishte prindrit e ndar ne fillim kur me tregoi me dhimbsej aq shum sa thoja me vete po te isha un gruaja e ti do mundohsha qe ta bej te lumtur gjdo minut sa jemi bashk. Kaluan koh dhe un vendosa me i tregu familjes time per burri tim ne fillim familja ime kundershtoi pas qe nuk i pelqente familja e ti po un insistoja qe djali ishte i sjellshum dhe i mir famija ime dikur u pajtuan me lidhjen ton ka qen momenti me i lumtur per mua. Ne vendosum pas disa muajv te fejohmi ishte dita me e lumtur e imja pas qe do mund te mbaja ne duar unazen e personit qe doja dhe si gjdo vajz edhe un e prisja me padurim momentim e dites se fejeses bem organizim te babai i burrit me pas edhe tek dajt e burri pasi qe edhe me par e ceka i ka prindrit e ndam u kry organizimi i fejeses shum mir. Kaluan dit dhe burri im shkon per vizit te nana e ti atu ajo ankohej kishe un nuk e lejoja burrin ta vizitonte at kur shkonim vizit bashk i thoshte burrit nuk je i obliguar me mar grun me vete kur i ndegjoja kto fjal ishin me te vertet te rana qysh me u sjell ashtu ajo kur un kam qen ajo qe e kam shty me shku me vizitu pas qe i thosha edhe ne dikur do behemi prind. Pas sdisa vitev u martuam dhe un kisha ngel shtatzan kur e kuptova se jam shtatzan ishte ndjenja me e lumtur qe do beheshim me femi ashtu edhe burri im e priste me padurim femijen ton ne at koh burri kishe nderpreh kontaktet me nanen e ti sepse e kishte zbulu se nana e ti fliste tinza me baben un insistoja mos mbaj inat fol pasi qe jam shtatzan dhe mun Zoti me na denu ashtu e ndjeja veten. Kaluan koh perseri burri dhe vjehrra filluan me fol ajo insistojke qe un me caktu vet daten kur me lind femijun pas qe un gjat kontrollav e kuptoja qe do lind me operim un nuk doja pas qe kisha frik mos po i bej dem femijes tim. Nje dit erdhi per vizit tek ne dhe filloj te flas me burrin nuk u dasht me nis fmin ju niher edhe ku me dit ky fmi a o i joti un nuk fola asgje heshta vendosem me dal jasht un isha duke u mbathur per te dal ajo mu drejtu me fjal kryt e ki tfort veq djali jem qe te ban ty mvini ran fjal po un nuk fola kurgjo nejse dulem jasht ajo insistoj qe me shku me bujt tek ajo un nuk e ndjesha veten mir per me shku dhe i thash burrit shko ti un nuk muj ajo nuk pushonte duke insistu mu mu bon boll fjalt qe i thojke dhe reagova rend duke u shpreh keq te ajo burri ne ato momente u qu prej vendit dhe mtha ajde jasht edhe ajo erdhi me ne burri filloi te bente dhun tek un ndersa ajo filloi duke i than leje ket lav*** po me dhimbes ti me kan ke pun un kisha dhimt qe isha shtatzane po ashtu edhe nga goditje e ti me mori me dergoi tek familja ime ne at gjendje mirpo un sfola me kallxu qka u bo ju thoja kishe jam kap me fjal me vjehren pasi qe nuk doja ditet e fundit te shtatzanis ti perjetoja me vuajtje. Kaluan edhe 1 jav erdhi koha per lindje ishte edhe ndjenj gezimi edhe trishtimi pse me ndodh ashtu mos me mujt me perjetu momentet e lumtura e qet lindi femiu elhamdurilah prej zotit lindi i shnosh edhe pse kisha frik mos nga gjerat qe i perjetova ti ndodh ndonje gje nga ajo dit e deri sot jetoj si e vdekur i vetmi sen qe me mban ne jet o vajza ime. Kjo ishe historia ime e trishtueshme e imja kisha pas deshir me mar mendimin e juaj a e meriton ajo mem taku mu mo edhe fmin tem edhe pse e ndjej qe ajo ka me kan shkaktare e gjdo problemi e grindje me burrin tim. Ju faleminderit shum per mendimet e juaja.