Kur m'pa Burri te mbulume dhe tu lexu Kuran me bertiti m'tha "Qka je pshtjell kshtu hiqe at sen"! | Histori Të Jetës

tu lexu Kuran

Kur m’pa Burri te mbulume dhe tu lexu Kuran me bertiti m’tha “Qka je pshtjell kshtu hiqe at sen”!

Kur m’pa Burri te mbulume dhe tu lexu Kuran me bertiti m’tha “Qka je pshtjell kshtu hiqe at sen”! – Pershendetje te gjithve Ju lutem anonim un ktu shkrujt ma heret per ni rast timin qe jam nda me burr djalin e kam pas un dhe mas 3 jave un u ktheva prap tek burri per arsye qe fmia pot shtike ne dhe Edhe pot bojke me duru gjithqka besomeni un nuk mujta me kan djalin pa bab po as un smuj me jetu pa to kshtu qe u bona kurban i fmis u ktheva prap dhe pse mka maltretu mka tradhtu ska lo tkeqe pam thon ama tash qe jam kthy un i kry punt e mia qa i kam e merrna me djal me burr skam as muhabet as mardhanje kaniher matna mi fol po spo muj mr ju afru pom kujtohen qka mka ban spo ka dit as nat hi ne dhom e kaj sa tmuj e heki mllefin me lot smuj i tham ma kerkujt familjes tem sen se mkan mbrojt dej fund po un lypa vet me ju kthy. Ati as qe ja nin per mu veq per djal mthot naj sen aka hanger a naj sen se mes veti ma skem sen un qaq jam tu u merzit derisa ni nat pash ni onderr shum tkeqe ni zo mthojke nvesh qu se po fol me tjera qu qu edhe mka dal gjumi ai ish kan flejt kur jam qu mengjes e kam marr kuranin ja kom nis me lexu tash e sa dit jam tu lexu kuran jam ma mir jam qetsu ma spo kapna me fjal me ta as kerkan pe kshyri drejtimin tem djalin tem mbasi erdh dje prej pune mka pa e mbulume tu lexu kuran me bertiti me tha qka je pshtjell kshtu hiqe at sen ti je e smut un veq heshta sfola sen masi dul pej dhome ai nisa me kajt tash spo guxoj as me marr me lexu pej tina pom ofendon shum me fjal nuk di qka tbej nuk muj mu nda kam fmi besomni smujta me nejt te baba jem po as me shku kerka mu djali me shtini me duru tana kto sene edhe hale jam tuj duru. Qka me ba ju lutna naj keshill ai sma don as sme afrohet tash dhe kuran po e pengon qe po lexoj se di un pe ndjej veten ma te qet prej qe kam nis me lexu sdi ishalla zoti me ndihmon hatri fmis qysh ka mem shku jeta kshtu veq 23 vjet i kam mos me mujt me pas burrin afer vetes shum keq mos provoft zoti kerkan un ja fala tradhtit e tana e ati sja nin as mu afru me fol as sdon mi fol. Qka kishit bo ju me tregoni naj kshill ju lutem.