Kur mbeta shtatezen vjehrra me tha "mos te din burri jot se ati ja kom gjet nje nuse me te mire se ty", e thirra baben tem i thash hajde merem, burri nuk dike asgje dhe... | Histori Të Jetës
Kur mbeta shtatezen vjehrra me tha "mos te din burri jot se ati ja kom gjet nje nuse me te mire se ty", e thirra baben tem i thash hajde merem, burri nuk dike asgje dhe...

Kur mbeta shtatezen vjehrra me tha “mos te din burri jot se ati ja kom gjet nje nuse me te mire se ty”, e thirra baben tem i thash hajde merem, burri nuk dike asgje dhe…


Kur mbeta shtatezen vjehrra me tha “mos te din burri jot se ati ja kom gjet nje nuse me te mire se ty”, e thirra baben tem i thash hajde merem, burri nuk dike asgje dhe…-Pershendetje jam nje vajz 35 vjeqar sa jam kan ne shkoll te mesme jam taku me ni djal kemi kalu pa dijenin e familjes time por aj aq shum me deshti me thirrke shpesh ne telefon u fejum e kemi kalu aq bukur sa qe nuk e imagjenosha por u martum une me ata kemi kalu per mrekulli por nana e tina prej gjelozis mu nuk me ka deshta me bojke zollum molltretime por une gjdo gje ekam msheft prej burrit mos mi tregu nashta thejsha se plak por ma shum perhater burrit qe ekam deshta ata por aj kurr nuk eka dit per nan te vet kur vike aj prej pune ajo obojke kishe kurgju ska ba nje dit kur aj shkoj ne pun dhe ajo hini ne dhimen ton ma murr dukatin por une egjeta tu ma marr edhe thirra djalin esaj aj erdh me njeher itregova vjerrit egjezova me telefon ajo ma vjedhi dukatin veq mum da prej burrit Tim prej djalit te saj edhe mas ni viti motra esaj elindi djal mas 5 qikav ajo bani zjarfet shkum te ajo kur um shike ngat djalit etina monojke muna da une isha mbet shtzan nuk ekam dit kur ebana testin per shtzani ajo emurr vesh edhe um tha kqyr ktu mu drejtu mu ti me djal temin nuk ki me kan se une jam gjet djalit tem ni gru mat mir por une nuk dita qka me than vetem I thash aum ka pa djali jot edhe um tha mos gabo me dit djali im qe je shtzan ajo um ta qe une me thirr familjen time une I thirra ni nat 23 30 minuta kur I thirra familjen time telefon mu lajmru nana ime une I thash nanes time thuj babit vjen tum merr ajo um tha nerregull itham se nana ime monojke qe po shkoj me nejt por une Iithash Jo me nejt por per krejt kur aj mu kthy pse kur burri me veti per qka po dahesh se na aq shum jemi desht qka uba me ty por une nuk gucojsha mi tregu se ajo me ka kerrcnu erdh baba jem mum marr edhe itha abon me dit qka te ka ba djali qka jem kur ajo monojke qe une nuk ekam gjezu hiq ajo errejti itha babes tem qe une kishe kam vjedh dukatin por une at dit ma qoj zoti fuqin nuk ju tutsha as kujt emorra telefonin tem itregova qka um ka ba ajo prej dites te par martese kur se djali isaj um tha pse nuk um ke tregu qe nana ime ti ka ba gjith kto mu lut um tha mos undaj se une prej familjes time Dana prej teje nuk Dana um tha aj , shkova te familja ime nejt 3 vite ni dit dul gjyshi im ne qytet utaku me migjen e burrit te dyt tash qe ekam ra mu hamiti ke kismet dulum me burrin qe ekam ky ish kan imartum ika dy femi djal eqik por motrat etina me bajn zollum eshtin djalin e madh veq mum rra h burri kur vin bijat burri dryshon 99 shkall eshtin mum rra h kur te me rra h burri djali me thet se baba jem nuk te don ty por nanen time por une nuk ekam da ata prej grus tina qika etina veq kan kur te me sheh ashtu ma fali ni djal mas 2 vjete martes si drita esynit por aj qas ibojke djalit errcojke erreke veq une mu da prej ktina ni dit egjezova motrat etina qka um bojshin edhe djalin etina qka ibojke djalit te vogel mas 6 muj martes me vdiq baba ime prej kacerit ne kry por prej qe vdiq baba ime nuk dojsha me jetu ma se prej fajit Tim bab im ka vdek plos jam rahat me ta por motrat etina me thojn se ti per vlla tonin nuk je kan se vllaznia etina me respektojn aq shum por edhe une irespektoj por vllau imadh gjith nje ika fol per mu burrit ithojshin gruja nuk ika fajet por kqyr kush ika fajet por vllau imadh ma bojke tregoj familjes tende por une nuk kam gucu mi tregu as gje gjith nje kam duru ni fjal ma ka lan bab jem ma ka ba kqyr ktu masi une po vdes mu ma ba ni ti duro se ni dit zoti te qet selamet por une gjith nje kam duru ikam desht femit etina ma shum se temin por kur idin te gjitha aq shum me mbeshtet ndaj motrav te veta aq shum me don me respekton se zoti me ka qit selamet kunet me respektojn pamas edhe kur te vin prej jashtit menona mi respektu por vllaun te madh une ekusederoj si baben tem me mson aq shum