me tjetrin

Kur kthehna prej fakullteti i fejumi m’thot “Ku ishe dole me tjetrin a?”, Une du me kriju familje me te por…

Kur kthehna prej fakullteti i fejumi m’thot “Ku ishe dole me tjetrin a?”, Une du me kriju familje me te por… – Mirmbrema shume here kam menduar ta shkruaj historin time apo jo kam pas frike por me ne fund sonte mblodha guximin dhe po e shkruaj ka 3 muaj qe jam fejuar i fejuari jeton jasht ne fillim para fejeses gjithqka ka qen ne rregull isha shume e lumtur me donte rrespektonte shume por mbas fejeses fillo te ndryshoj nuk me rrespekto me flet fjale te keqija me shan nuk me beson un shkoj ne fakultet i kam gjitha 10 notat kur kthehem flas me te me thot ku ishe dole me tjeter fakulteti nuk vlen kurgjo nuk di pse shkon thot ndoshta martohna me ty nuk e di sigurt nese te dua ma un qaj vetem se se kuptoj si i humbi dashuria mbas 3 muaj fejes si ndryshoj pse me shan me flet fjale te keqija me qet posht qdo dite tani rrall me flet gjen arsye jo puna jo jam lodh jo nuk kam kohe dhe ne fund gjithmon me shan diqka qe te ndihem keq kam frike ti tregoj familjes ndihem shume keq ndonjeher mendoj pse po jetoj me te kur gjithqka qe kam dashur ne jete eshte ta bej krenare familjen time per mua e tani me duket qe po i poshtroj pasi aj qdo here me thot do ndahemi do ndahemi kur e pys pse qka a problemi thot jam ftoft ma nuk e di qka te bej nuk me intereson vetja qka ndodh me mua vetem po kam frike nese me len e ndahet nga un familja ime do ndihet e poshtruar nga un edhe pse un nuk dua te ndahem prandaj jam fejuar se e dua e dua te kem femije gjithqka me te por aj nuk do me falni ndoshta e zgjata por kam nevoj per keshilla nuk e kuptoj pse ka ndryshuar pse sillet kshtu me mua flm shume gjithve per qdo fjale qe e shkruani per te me ndihmuar allahu ju shperbleft.