Kur jam hidheru me te dashuren e kam rre Gruan veq pse mu ka hidheru e dashura por Gruaja e...! | Histori Të Jetës

rre Gruan

Kur jam hidheru me te dashuren e kam rre Gruan veq pse mu ka hidheru e dashura por Gruaja e…!

Kur jam hidheru me te dashuren e kam rre Gruan veq pse mu ka hidheru e dashura por Gruaja e…! – Pershendetje histori te jetes komentues lexues edhe un deshta ta shpreh historin time jam nje burr I martuar po kur isha I ri e kam dasht nje vajz shum dhe kam dasht te martohem me te por prinderit nuk me lejuan te martohem me te sepse familjen se ka pas te mir dhe u ndava prej saj e u martova me nje vajz tjeter qe me don qmendurisht qdo levizje qe bej me vjen pas kem dy femij por pas nje kohe te gjat perseri rash ne kontakt me vajzan qe e doja kur isha I ri edhe ajo eshte martuar e tradhton burrin e saj me mua edhe e kam tradhtu gruen me at qe ma don shpirti gruen e mam per shtepi te kujdeset per prinderit e mi e ti respekton prinderit e te kujdeset edhe per femit e mi e at e kam ber shfajlerk e dua e per grue nuk ndjej asgje por nje dit gruaja morri vesh qe jam ne kontakt me gruen qe e kam dasht ne rini dhe ju lendu zemra dhe I tregova qe un e dua ate edhe pse eshte martu ka tre femij ajo un e dua por gruaja me tha me ke thy zemren si nje got kristali ne mija copeza te vogla qe smund te bledhi me te formoj perseri at got kristali dhe me tha edhe xhamin para kamve me ma pru ma nuk te besoj per asgje se buka qe u nda nuk ngjitet ma ka ndryshu sjellje tash nuk me respekton si me par nuk me don si me par e per fmi kujdeset shum mir I don shum fmijet dhe ju thot fmive ju jeni bota ime po mos te ju kisha juve sdi qka do beja dhe ju thot do e sakrifikoj jeten per juve evlad te mi e se bej nje gje te till siq e ka ber babai juaj ju thot fmive sdua te hidheroj allahun sepse kjo bot kalimtare eshte qdo kush do e merr denimin qe meriton e un e dua at femren qe e kam dasht qdo her e per grue ma nuk ndjej asgje Kur jam hidheru me te dashuren e kam rre gruan veq pse mu ka hidheru e dashura por gruaja o mbyll ne dhom ka qajt disa or dhe prap o ngrit ne kemb sikur ska ndodh asgje prinderit e mi e kan torturu ne lloj lloj mnyre gruen tem por spo muj me kuptu se qfar grue e fort eshte kjo a e ben per fmi ket gje qe qendrron e fort ne qdo lloj sfide a sdo me shkatrru familjen apo e ben ket per hir te Allahut se eshte shume besimtare.