Kur e sheh vjehrra qe ty nuk te intereson mendimi i saj,ateher e keni respektin e saj dhe do te... | Histori Të Jetës

Kur e sheh vjehrra qe ty nuk te intereson mendimi i saj,ateher e keni respektin e saj dhe do te…

Kur e sheh vjehrra qe ty nuk te intereson mendimi i saj,ateher e keni respektin e saj dhe do te…-Pershendetje Histori te jetes Dhe un kam nje histori te veshtir. Jam martuar qe dy vite ne zvicer. Prej e fejuar vjerra me shtinte ne probleme me burrin i thoshte nusja jote kerkon flori, kerkon dimi te shtrejnt, etj. Ai i besonte.ok u martum dhe prej mujin e par nisi te fol keq per mua. Vintw kunata ime e fejuar asaj i thoshte 100 fjal te kqia per mu, edhe pse un punosha gjith kohes i respektosha shum plus dhe burri im kur jua kthente fjalen per dicka un i folsha ziheshim ce ay mthoshte ti rri un edi vet si sillem me ato. Ajo prap ku shkonte ne cdo shpi keq per mua folte. Cdo dit me foltw dhe keq per mamin time, cka nuk shpifte e xhelozonte dhe kur mami ime vishej bukur.kush vinte per vizit un pak te largohesha nga dhoma niste folte per mu. Hyra ne pun fitoja vetem 1500 franga ajo deshte te ma merr konton ta mbaj ajo. Duke u lodh un gjith diten ta mbante ajo konton time. Tash erdh kunata u martu. Dhe per at 100 fjal thot a ne fillim thoshte ajo esht shum e mir si ajo ska ti je e keqe. Tash e sheh cka esht tjesh e keqe nga ajo. Para disa ditesh me tha qe do jetoj me mua dhe kunaten time do e ndaj veq. Problemi esht se un nuk mundem te jetoj me at, ajo mua iq sme ka dash sot e sot sme don. Aq fjal te kqia ka fol per mu sa e nxehte dhe burrin tim me rrihte per at. Dhe pare dhurat qe me ipnin per martes ajo e qonte burrin time te mi merr. Cka skam hek nga ajo deshte dhe te na ndaj me burrin i tha ati qe te me qoj te baba ime. E tashhh ska cka bon ce se don tjetra dhe don me mua te jetoj. Mua kur me kujtohen gjith vuajtjet sdua me sy ta shoh besomeni aq shum merzitem. Un smundem te jetoj me gjat me ate ajo as edhe nje her ne muj sna len me dal me burrin.cdo dy muj pak te jemi rehat shtin sherre.tash burri e din kush i ka pas fajet ne fillim dhe i vjen shum keq por ska cka ben.ajo as ne telefon sme linte vitin e par te fol me nenen time, aq shum me merziste sa se keni iden se un asnkend skam prej familjes time ketu.Popo, vjerra ime me nxiu vitet me te bukura te rinise, ajo sme la te shijoj vitet e para me burrin tim, me bojke gjithmon te vuaj dhe kenaqeshte kur me shihte me lot ne sy, e dinte qe po vuaj dhe me qellim dhe me shum me lendonte. Po ju shkruaj per tu dhene shprese femrave te cilat po vuajne si un dikur. Duroni motra, nga durimi do te fitoni. Une kurr nuk u ankova te burri im per vjerren, ia bera me dije vetem njehere por ai nuk me besoi dhe ishte ne krahun e saj, por me kohen ai e kuptoi vet Se kush ishte fajtore, tash me mbron gjithmon, me don aq shum sa dhe loton kur i kujtohen vuajtet qe me kane shkaktuar mua. Sot un jam shum e lumtur, akoma jetojme me prinderit e ti, vjerren nuk e dua, por nga atri i burrit dhe vjerrit e respektoj akoma, por me nje ndryshim: sot une nuk e lejoj me ate te me lendoj, kur une kam te drejt nuk hesht me por e them mendimin tim dhe nuk lejoj askend te me merzis, sepse sado qe e urt te jesh te marrin per budall dhe duan te luajn me ty. Zoti ia ka kthyer vjerres vuajtjen time te vajza e vet. Sot ajo nuk ka kohe te mirret me me mua, nuk ka kohe te me qortoj, nuk ka kohe te me lendoj, nuk ka kohe te me shtie ne sherr me burrin tim te mrekullueshem, sepse vajza e saj adoleshente nuk e degjon per asgje, gjithe naten kalon neper diskoteka dhe duke pir marihuan, kunata tjeter nuk e respekton hiq dhe ia kthen fjalen ne cdo kohe, keshtu dhe une jam e lehtesuar. Dikur kaloja me shum kohe duke e respektuar, sherbyer dhe servirur vjerres time kurse tash gjithe kohen e lire e kaloj prane burrit tim, sa me shum te mundoheni mos me ja prish nje vjerre te tille aq me e keqe jeni ne syte e saj. Kur vjerra sheh se tye nuk te intereson mendimi i saj dhe aty ku e ka gabim ia thua ne sy, ajo ndalet dhe smund tet thot asgje per tet lenduar , se pari kujdesuni per Shendetin tuaj se une semuresha nga merzia dhe se dyti kujdesuni per burrin tuaj, qendroni prane tij, rregullojuni per ate dhe kurre mos e merzisni me ankesa per vjehrrine apo ti ngarkoni trurin me fjale te kota,mundohuni te argetoheni bashke,shikoni filma dhe gjera te bukura, sepse padrejtesite ndaj jush do i shikoje vete ai.Kujdesuni per veten tuaj.Nese dikush vuan kete qe kam vuajtur shkruaj ne koment per ndihme, dhe une do jem aty per ju dhe lutuni tek Allahu, sepse ai eshte gjithmone me te drejtin. Ju pershendes Ju lutem me ndihmoni me keshillat tuaja, cka te bej. Anonim ju lutem