Kur e kam pa Vjehrren duke majtur beben time e 3 jave ne WC, ja kishte hek pampersin, Une u tranova! | Histori Të Jetës

beben time

Kur e kam pa Vjehrren duke majtur beben time e 3 jave ne WC, ja kishte hek pampersin, Une u tranova!

Kur e kam pa Vjehrren duke majtur beben time e 3 jave ne WC, ja kishte hek pampersin, Une u tranova! – Mirdita. Ju lutem anonyme. Jam nje nënë e nje djalit 3 vjeq. Jam 25 vjeqare. Ne moshen 19 vjeq jam martuar me nje djal. Une jetoj ne mergim dhe aj djali jetonte me babin e vet ne itali. Nje anatar i familjes me njoftoj me at djal. U martuam aj errdh tek une ne zvicerr. Babi im ja gjet nje vend pune. Pasi hyni ne pun ja filloj te me thot qe une sduhet te shkoj tek prinderit e mi. Nuk dojke qe te shkoj te vizitoj familjen time ne kosov se ashtu i thojke nena e tij. Vjerra jetonte ne kosov. Ajo me thojke qe un nuk duhet te veshi fustana te shkurt, pantollaa e tjer… por qikat e veta i veshin miniqat shuuum te shkurt dhe ajo thojke kto jan te reja e une vetum 20 vjet i kisha. Kaluan 3 vite une mbeta shtatzen ajo i thojke burrit tim qe un duhet me hek femin por nuk pranova. Me lindi djali ajo errdh me vjerrin ne vizit e une ne at koh isha duke kryer shkollen e mjeksis. Te merkuren dhe te ejten shkojsha ne shkoll, kur nje dit erdha ne shtepi ajo ishte duke majtur beben e 3 jave ne wc’ ja kishte hek pampersiin edhe une u qmenda kur e pash tu ba ashtu me fmiiin tem. Burri jem i pashpyrt sikur nana vet ishte ne pun dhe kur errdh i tregova aj nuk me besojke. Pas nje kohe ajo errdh prap ne vizit. Une punojshna e ajo nejke me djalin tim qe i kishte 7 muaj. Ne vend qe mi dhan qumsht me pi i japke uj vetum uj. Kur u kthejsha nga puna djali im ishte i uritur dhe burri praap sme besojke se une sdojshna me lan djali tim me vjerr ajo e malltretojke. Pastaj kaluan 3 vite une u ndava nga burri se ma me humbi durimi. Burri ishte fajtor aj e lejonte nene e tij te bej maltretime ndaj fmis dhe ndaj meje edhe burri bejke maltretim ndaj meje. Pasi u ndava e kuptova qe vjerra kish qen e martuar para se te martohet me vjerrin tim. Burri par ishte nda nga ajo se ajo dite neper kafe me burra tjer e bejke probleme ne katun. Vjerra i ka 3 qika. 2 qika jan nda nga burrat e 3ten e ka pa martu. Ajo boll e ka shpyrtin e djegt. Por tasht ish burri jem me shkrun. Me therret ne telefon me thot se duhet me bisedu por une as qe dua te sho me sy edhe pse e di qe kam nje djal me ta. Por ato jan familje shkatrrune sdua qe djali im te merr edukaten e tynve edhe une jam e re nuk dua nje jet me maltretime me vuajtje. Une punoj shum. 12 or ne dit. Jetoj te prinderit. Mami im me kupton shum por babi aj sme ndihmon hiq sja niin. Me viket thot se do ti kthej gjerat ndryshe. Kerkon para nga un, thot se aj do ta nal punon sdo te punon ma per ne e une shkatrrohum duke punuar dhe e ruaj paren shum. Nuk dal kurr me shoqeri. Vetum pun shpi se sdua qe njerzit te flasin per mua e ruaj veten shum. Jam shum ne hall. Dua vetem qetesi.