Kur Burri im u nda nga jeta me la me nje femije, mora telin e i shkruva ish te dashurit qe e desha se... | Histori Të Jetës

u nda nga jeta

Kur Burri im u nda nga jeta me la me nje femije, mora telin e i shkruva ish te dashurit qe e desha se…

Kur Burri im u nda nga jeta me la me nje femije, mora telin e i shkruva ish te dashurit qe e desha se… – Mirdita juve faqja histori te jetes, kisha pas deshir me postu nje histori timen. Un jam nje vajze 21 vjeqare isha ne moshe te re kur u njoha me nje djal ishte gjenerate me e madhe se un dmth 7 vite me i rritur , na lidhte vendi yn ku un punoja ne nje dyqan po ashtu edhe ai aty , nje dite u ulem po bisedonim rreth jetes dhe , ai ishte dashuru ne mu per aq sa kohe 8 muaj rresht e kishte mbajtur ne vete, ma shprehu dhe me tha sot dua te dal me ty te pim nga nje kafe ne mbramje, hmm i thojsha qe nuk mundem pasi qe isha adoleshente friksohesha ishte personi par qe komunikova, mir pranova disi dolem pitem kafe, pastaj filluam bisedat u dashurova aq shum ne te ngase ndonjehere qaq shum qe xhelozoja friksohesha qe kurr nuk do jem me te, ishim sbashku 3 vite me shum rrija me te se me familje e shoqeri, nje dit ndegjova prej nje kusherire qe, ai ju kishte treguar familjes te tij per mu por ata kursesi te pranonin , ngaqe un isha e re apo ku ta di ose deshironin te qonin djalin e tyre jasht shtetit, atij i kishte ardh keq mem tregu, prap se prap prita diten por sme tregoj pastaj e pyeta se e a eshte e vertet me tha po por un sdo heq dor prej teje, keshtu filluan debatet tona un mendoja se pse un te shkoj sikur nje hiq ne at familje far respekti ata do ken per mua, e doja ate djal shum por kur ishte n pytje jeta dhe problemet aty nuk mendoja qe do ket lumturi pasi qe ky djali ishte i varun prej familjes, me ruajti si dy syt e ballit por un doja te krijoja familje e ai nuk kishte zgjidhje un plassha, dikur prej ktyne probleme u lodha. Ngaqe sdoja as ate ta largoja prej familjes te tij e as un mos te humb kohe, folem prap por jo me njejt, un u njoftova me nje djal tjeter u martova , disi e kaloja por mendjen tek ai besom qe edhe kur u semuresha me binte mend fjala e tij, princesha ime ti je aq e fort sa qe mund gjdo gje, pastaj un linda nje femij, burri im i ndjer u nda nga jeta, vuajti nga nje semundje, hmm mu shemb bota prap se prap nuk doja te ndodhte ashtu perjetova shum sfida te ndryshme ne ket jet, dhe thash me veten ndoshta ishte gabim qe u martova por, besomni qe e di zemra ime se si eshte kjo , prap ai ish i dashuri me kishte then moj vajze si te ndodhi keshtu nuk paska qen fati yt, pas nje kohe i shkrujata ndoshta nuk ishte fati im por nuk doja as te vdiste ai un kisha krijuar jeten ndersa ne te dy kemi humbur vetem kohen dhe ti nuk do kesh nje tjeter si un. Vetem desha te shprehesha tek kjo faqe e mrekullueshme, dhe juve qe flisni kunata vjerra mtrathdoj, asnjeher mos u ankoni perderisa keni ne krah personin e zemres, ju pershendes te gjithve flm qe ndat kohen per te lexuar!