Kunata ma mshef buken dhe me xhelozon,un vishem bukur dhe jam e re,vjehrri ka fillu te me provokoj... | Histori Të Jetës

Kunata ma mshef buken dhe me xhelozon,un vishem bukur dhe jam e re,vjehrri ka fillu te me provokoj…

Kunata ma mshef buken dhe me xhelozon,un vishem bukur dhe jam e re,vjehrri ka fillu te me provokoj…-Prsh ; Jam nja Nen 22 vjeqare , Jam e martuar kam nje vajz un falem Elhamdulilah 5koh Namaz dhe un dua ta shpteh shqetesimin tim ndoshta me ndihmoni sadopak ju lutem tjem anonime.Jetojm bashkari kam 3 kunata e 2 kunet burri em punon qe kur jam martuar nuk kam qen mir me kunata ikam rrespektu nmaksimun por shum em kan hh nhak un kurr se kam dit qa do thot tjesh e uritur apo te vuash nga uria ket e msova pasi qe u martova. Jo qe nuk kishin kta tburrin por kunata madhe e fshehke buken dhe qdo gje qa i perkiste ushqimit nuk mundja ti tregoja burrit se nuk e ngjifja mir ngase u martova me msit siq me martuan prind e mir nuk e dija pse nusja nuk duhet me ngren . Thoja me veten ndoshta kshtu e kan kaloj nje koh dhe filloi vjehrri teme ngaxmoj i tregova burrit sem besoj ok thash ma kurr nuk te them asgje po nese me ndodh diqka dije qe babi yt i ka fajet jetoja me brenga te medha asqe mendova se do qmendem nuk u ndalke vjehrri se ngaxmuari vendosa mi tregu babit dhe babi desh sa e lendui,nga ati moment me nuk ka guxuar me te me thot asnje fjal po brenga qe me brengos asht burri im behet nervoz vazhdimit ngase nuk po e len motra vet rehat nket rast kunata madhe ika kthy kejt familjen kunder burrit tim duke ithan qe per ni grua ke tu qit baben posht e kam pyt a ka vepru kshtu pa qen imartuar me mua ka then po . Ngase mendova qe u be pershkak timin ka ber 30 vite pa u martuar.Me xhelozo qe kam femi e jam martu kaq e re kur vishem burkur me shiqo shtrembt na sulmon vazhdimisht na kerko para . Theksoj qe sjam mir edhe nga shendeti dhe mezi arrijm qeti hjekim shpenzimet tona.Te dal ne banes kam frik nuk do arrijm ti hjekim shpenzimet burri me thot vetem kur do smurem ndo dit nga nervoza nuk e di qa po i bojm ajo nuk a nshpi asnje dit un me vjehrren e kalojm si Nen e Bij i bojm kejt punt bashk andaj nuk e di qfar do bejm kam frik se do smuret edhe burri .ju kisha lut mem kshillu qa me be lus Allahu tmos ihy ne hak askujt se ikam frik tmadhit Allah flm nese pergjigjeni.mundohem qdo gje me tejkalu por nganjeher lodhem edhe nga jeta shum e rend met vertet.kto ishin vetem 10% qe itregova nuk jam perfektet as un por spaku nuk e di kam 22 vjet se si mej ba presjon vllaut tim ose familjes sime kur e di qe ka fmi gru mezi ndit sodit ja arrin mej dal ball shpenzimev e lere ma mej ba presjon se kuptoj pse ;