fbpx

me pel per dore

Kisha dyshime qe Burri dhe Qika e Halles tem ishin ne lidhje, Mami i kish zan me pel per dore ama nuk m’ka tregu deri sa…


Kisha dyshime qe Burri dhe Qika e Halles tem ishin ne lidhje, Mami i kish zan me pel per dore ama nuk m’ka tregu deri sa… – Pershendetje anonim ju lutem. Jam nje femer 23 vjeqare jam me martuar qe 5 vite kam nje djal 4 vjeq edhe ni vajz 2 vjeqe e gjysem qe 3 vite jam ne gurbet ketu jam me familjen time un jam martu me msitni ne fakt kam dasht tjeter kend po hatri familjes pranova me j’au plotsu deshiren nejse kur u martova me burr isha ne rregull me te familjes tij katastrof ka u sillshin mshajshin vjehrri edhe kunati vjeq edhe qa sum kan maltretu jan shum kallabllak Ama j’a kam dal ado s’en e kam punu vet me buk me te gjitha po kurr sjan kan te knaqt nejse. Tash problem kam me burrin kur meta shtatzan me vajzen mthojshin te gjith abortoje un skom pranu kur erdha ktu kisha shum probleme me shtatzanin e familjen e kisha shum afer e rrisha te kta mem nimu me djalin e vogel ne at koh ishte 9 mujsh e linda vajzen pas shum problemeve ktu mjekt mat mir j’a arriten po,kur kisha nejt un tet mit burri kishte pas fillu lidhje me qiken e halles tem un dyshojsha Ama sisha.E sigurt nfakt mami jem ikish pas zan me Pel per dore Ama sum ka pas kallxu kurgja tash ska d’y muj mka tregu un edhe pose pata dyshu pata vazhdu jeten po nfakt qika halles me burrin e paten pranu disi mpat than qika halles po qa met va t’y ti smut po rri Te te tut e ska lidhje se shkoj un me nejt te burri jot né hotel un e pata marr hajgare se jam kan e lidht me ta shum si moter se skom moter kur i bani vajza 6 mujshe un shkova me ki takim E burri mtha lej fmin me mu se ftoft shko krye takimin e shim te familja jote ok i thash kur shkova te familja erdh burri me fmin un i mora fmin mi ushqy qa me pa vajzen ishte e gjitha blu njolla ne fetyr ne trup githkah smujsha mou besu syve besoni mora drita tforta me kqyr mir e pyta burrin qa ka vajza tha sdi s’en thash e ash vajzen shum mir pse esht kshtu un se pata pa mir ne fetyr aq shum njolla blu sa dot thoje e kan godit me shpulla burri pastaj Filloj me than ka ra prej shtratit ok e lash me kaq po sishte fundi e bani ket sen 5 her un rash dépression shkova te ni psikologe e ja shpjegova punen nfakt vajza ishte tashme 11 mujshe ne at dit kishte edhe ni kafshim ne kembe qe po i pikonte gjak ajo me tha e ja neser ne nji vend edhe e zgjidhim prb shkova te nesmen ajo e thirri prokurorin au vendosi Me m’a nal vajzen ne spital tha dot shohim à do e dergojm ne jetimore apo dot mundesh me e marr prap 10 dit e mbajten deri erdh koha e gjyqit burrit j’a ndalun mi pa fmin e mi lan mu ne kujdesje fmit tash kam va te 4 gjyq Ama un prej ateher jam nda prej burrit jam te familja jem e qe n’a ateher an me lutet ti kthehem Ama un aq shum jam vujt shkaku ti smendoj te kthehem por familja me thojn nganjher kthehu un jam akoma pa rregullu Me letra ish burri po spo mundem me harru qa mka ba se kam vujt shum mi majt fmin afer vetes shkaku tij familjes tij si intereson qa ban knej djali tyne m’a kan shum telin kur kam fillu mju tregu sedi nganjeher kam familjen mbeshtetje nganjher jo shkaku qa thojn njerzt ata te ish burrit sjau nin kisha desht Mem dhan naj kshill Ama besoni se 5 vite martes mukan ba si 500 vjet ju lutem shperndajeni anonim