Kam qendruar 24 dit me dhimbje te shtatzanis, nuk tregoja dot se kisha dhimbje se Vjehrra mendonte qe... | Histori Të Jetës

dhimbje te shtatzanis

Kam qendruar 24 dit me dhimbje te shtatzanis, nuk tregoja dot se kisha dhimbje se Vjehrra mendonte qe…

Kam qendruar 24 dit me dhimbje te shtatzanis, nuk tregoja dot se kisha dhimbje se Vjehrra mendonte qe… – Pershendetje lexues dhe ndjekes te faqes. Doja dhe un te ndaja historin time me ju. E ndjej veten qe po kaloj nga stresi I madh qe kam. Un jam 30 vj kam 6 vjet martes. Kam nje vajz 6 muajshe qe mezi ma fali zoti pasi hjeka te parin. Burrin ma ka dhen familja. Kisha 10 muaj martes dhe mezi kisha ngelur por ne muajin e 5 e humba engjellin tim. Desh u qmenda ne ate periudh. Hjekja e fmis erdhi si pasoj e frikes sepse ndodhi nje konflikt ne shpi. Une u tremba, kam qendruar 24 dit me dhimbje sepse nuk tregoja dot se kisha dhimbje se vjehrra mendonte se beja sherr. Kur me ne fund me nisi hemoragjia me derguan ne spital. Sot po vuaj teper shum nga kjo vjehrre e cila ma ka nxir jeten ne cdo drejtim. Cdo dite cfar sme thot, vet esht nje tip bredharake sa del drita ate se gjen ne shpi kurr gjith diten. Nuk behet fjal te te ndihmoj ne punet e shpis (edhe pse jam tip qe puna sme tremb) prap lodhem sepse vuaj nga veshka dhe nervi shiatik un punoj dhe kushtet nuk esht se i kemi dhe aq shum por e kam pranuar kete fakt. Sot jam ne gjendje shum te keqe psikologjike, dridhem kur nervozohem dhe me bie te fiket. Me dhemb dhe koka shum sa qe humbas perqendrimin dhe shikimi me erresohet. Po hyj ne gjynah dhe me beben sepse sa flet vjehrra e me merzit shum un qelloj beben. Nuk di si ta kaloj kete. Burri thjesht nuk flet asgje por ushtron maltretime ne mua. Edhe pse e di qe sjam fajtore. Vetem pse i ankohem dhe nuk kam durim. Difekti im esht qe jam shum e ndjeshme dhe cdo situate e perjetoj me emocione te forta. Shum her kam menduar te ndahem por skam askend veq nenen e cila jeton e vetme dhe sdua ta merzis ate. Edhe pse ajo e di se cfar njerzish kam. Akoma nje dit se shijova beben time sepse kam pun shum dhe jam e vetme. Nuk dua te hy ne shum detaje pasi kam shum te njohur ne kete faqe. Por doja nje mendim nga ju. Nese un largohem me femijen tim diku jasht si psh ne gjermani a me ndihmojn gje? Anonim ju lutem, i rash pak shkurt per arsye sigurie. Shpresoj te me ndihmoni me ndonje mendim.