Kam pi kokrra qe te largohem nga brenget e mija, nuk e di se si me kan gjet por... | Histori Të Jetës

Kam pi kokrra qe te largohem nga brenget e mija, nuk e di se si me kan gjet por…

Kam pi kokrra qe te largohem nga brenget e mija, nuk e di se si me kan gjet por…- Pershendetje fansa… dua tju tregoj jam nje vajze nga kruja 20 vjece vjet isha maturante bera provimet e matures dhe nga emocionet qe kisha ngela ne njerin nga provimet..ne vjeshye e mora po mundesite ekonomike nuk kisha qe ta vazhdoja shkollen…ate dite qe mora vesh nga babi qe nk kishim mundesi te shkoja ne universitet mu shemb bota mbi krye sepse vtm nga fakti qe ne klasen time shkuan nxenesit qe nk ja kishin fare haberin mesimin dhe nk benin nje ore mesime kurse une qe shkoja cdo dite e rregullt po fati im ishte i keq sepse gjendja ekonomike ishte teper e dobet, gjithsesi pas disa muajsh fillova pune ne nje fabrike kepucesh..aty ishte goxha lodhje dhe nk na jepnin lodhjen qe benim pas asaj pune qe e lashe qendrova disa muaj pa pune dhe ju futa nje kursi te italishtes bera kursin dhe aplikova ne nje call center ne tr aty u futa ne pune …me vinte shpesh here te vdes sepse shikoja qe shoqet e mija qe i kam pas ne banke dhe ne klase qe shkonin e vinin nga shkolla dhe na benin interesanten duke shitur mend boooo sa mrz isha ne ate moment sepse ata nk ja kishin fare haberin shkolles ………isha shume e mrz aq shume saqe sa mbaroja punen mbyllesha ne dhome dhe qaja duke thene me vete cfare fati kisha pasur se shkollen e kisha enderr po nje dite si sot nje vit teksa shkruajta nje leter dhe piva disa tableta x te vdekur ne ate moment erdhen te dy prinderit ,fati mire ishte qe nk i kisha pire ato hapje dhe mami lexoje letren dhe ne ate moment me derguan ne spital x tme bo nje larje stomaku pstj erdha ne vete..te dy me premtuan qe vitin tjt dmth kte vit do me conin ne privat qe te realizoja enderren time.Tn me kan derguar ne nje shkolle private ktu ne tr dhe njekohesisht realizova enderren time dhe falenderoj shum shum prinderit qe nk me lan te vdisja dhe i kerkoj shum falje qe doja te ndermerrja ate hap te tille…keshtu qe njerez asnjehere mos beni veprime kur jeni te nxituar …me fal qe u zgjata .te lutem publikoje dhe anonim si gjithe te tjeret mqs nk eshte as fb i imi…flm kalofshi bukur