Kam nje martes shum te lumtur,Nje burre qe femrat as ne enderr s'munden ta mendojne,jam krenare qe asnjeher nuk... | Histori Të Jetës

Kam nje martes shum te lumtur,Nje burre qe femrat as ne enderr s’munden ta mendojne,jam krenare qe asnjeher nuk…

Kam nje martes shum te lumtur,Nje burre qe femrat as ne enderr s’munden ta mendojne,jam krenare qe asnjeher nuk…-Ateher deshtja tju pershendes sidomos lexuesit se shumicen e historive ketu qe lexoj vetem ofendojn dhe perqeshin,por duhet kuptuar qe kjo eshte jeta dhe as nje nuk jemi perfekt gjdo njeri ka ne ka nje histori qoft e trisht qoft e lumtur por qe ngurrojn te shruajn,un sot do te ndaj me ju nje histori qe mka ndodhur ..jam nje vajz 32 vjeqare e martuar dhe nen me femij ,jetoj jasht kosove kam nje martes mjaft te lumtur nje burr qe punon fort per ne dhe shum i perkushtushem ndaj familjes nje burr qe as ne endrra nje femer nuk mund ta mendonte ,shum i qet shum i dashur shum puntor,shum i sinqert person me gjdo vler njerzore jam shumm e lumtur,kur kam qen me e re para se te fejohesha me bashkshortin e tanishem isha njoftuar me nje djal ne internet siq kishe filluar ne at koh kto njohjet ,pas disa kohesh qe flismin i nderruam edhe nr e telefonit dhe flisnim me or te tera ne telefon kur ikja ne gjum,dot thot askush nuk e dinte isha fmia i vetem ne familje jetoja me Prinderit ,pas shum kohesh bisedash nje dit isha vetem ne shtepi dhe e ftova per kafe e doja shum normale ishte kontakti i par me nje mashkull dhe si gjdo e re qe nuk medon shum gjat …nejse erdh ne shtepin time ku isha vetem un mirpo perveq puthjeve as edhe nje gje me shum nuk e lejova mirpo e respektoj vendimin tim nuk provoj as gje me shum,shum ishe person i mir sikur e kisha njohur ne internet ndenji nje or ose me Shum nuk e kisha mendjen te ora,dhe filluam tani shpesh e me shpesh te takoheshim mirpo as edhe nje gje te vetme perveq perqafimve dhe puthjeve qe shkembenim mirpo me shum me pelqente fakti qe nuk me donte vetem per shfrytzim ose vetem per ne shtrat ,por me donte me sinqeritet un mos te flas sa shummm e endrroja ne gjum u zgjoja me kujtimet per te disa vite keshtu kaluan mirpo erdhi koha qe prinderit me thonin qe un duhet te fejohesha me kerkon shum por as qe me shkonte mendja i refuzoja te gjith ,por si tua them prinderve per ke un isha e dashurar kur ne te dy kishim fe te ndryshme dhe kjo ishe ajo e gjitha qe un nuk mund te isha me te e pamundur ose ose te ikja tek aii kur shum her me Propozonte sepse un ja kisha then qe ketu eshte Problemi familja ime nuk do pranojn kurrrr nje djal per vajzen e tyre ne fe tjeter edhe pse te dy shqipar mirpo mentaliteti e cfar te besh,isha shum e lidhur me prinderit si mund tua beja ket tradhti te ikja nga shtepia ata do ndiheshin shumm te zgenjyer nga un ku kishin te vetemen lule ne sy,nuk dija cfar te beja e doja me shum se jeten time shum njeri i mir i sinqert ,cfar te bej mendoja te ik po cfar te jetoj gjith jeten pa prinderit e njihja babain tim shum mir sepse kishte nje karakter te fort nuk do ma falte kurr edhe nuk do e bente kurr nje gje te till ,po mami cfar do bente i mendoja shum nuk doja ti zgenjeja gjith at perkushtim at dashuri qe kishin dhe kisha per ta,nje dit vendosa dhe ja thash te dashurit qe nuk mund te vazhdojm me u merzit shummm mos pysni per mua nuk e doja jeten sa her mendova te vetv.ritem te pi ndonje doz tableta por prap ishin prinderit qe nuk mund tju beja keq atyre dhe …..keshtu perfundoj gjdo gje me te as edhe nje telefonat e vetme as edhe nje gje vetem shikoja fotot e tij ne fb her pas here dhe qaja qaja po aq sa doja te. Vdisja ….!vjen nje dit dhe po me kerkonin familja ku tani jam e martuar babi ishte shum kembngules per ket familje kishte pyetur shum te aferm per ta edhe vetem fjal pozitive gjithmon po ashtu edhe per bashkshortin tim …nejse pranova dhe thash ta takoi dhe siq ishte ather erdhi me familjen e tij tek prinderit e mi dhe ishte ulur po aty ku u ulte personi qe un e doja nuk mund ta shikoja ne sy ..un sherbeva kafet dhe u ula ne nje cep tek shpina e mamit tim flisnin te gjith un as qe mund te shikoja njeri mendja ime ishte vetem tek ai …kur ngrija syt e shikoja qe po me shikonte u dukte taman siq kishin then per te mirpo e kot per mua zemra ime i takonte dikijt tjeter pamvarsisht qe ne nuk ishim ne konatakt me bashk…nejse iken mysafirt dhe as edhe nje fjal te vetme nuk e fola ,mami me tha si tu duk thash hiq fare as qe e shikova po pse moj zemer dhe si pretkekst qe te nxirrem nga situata thash po me vinte turp ishim shum njerz dhe te gjith me shikonin vetem mua ,vetem qeshi dhe me perqafoi shpirti mamit eshte nje engjull i vertet u duk shum djal i mir,thash po po per pes minuta e njohe ti edhe ashtu u dukte por qe per mua nuk kishte rendsi,po nuk duhet shum koh te njihet nje person i mir apo i keq edhe kishte shum te drejt se ashtu u dukte fliste shum qet dhe shum menqur ,e nejse thash nuk di cfar te them po mir mendo me tha ….e cfar te mendoja se mendimet e mia ishin tjeter kund ,te nesermen erdhen prap tha than qe djalit i kisha pelqyer shum po deshiron te Me njoh te dal me mu te di cfar personi jam nuk mund te vendoste edhe aj vetem tek pamja e jashtme edhe me thot mu mami pram thot do dalim ne kafe ta takosh at cunin se ishte dje thash me mir jo po psee ..?ngela nuk kisha fjal me tha ti nuk e ke par tani dil the njoftohu epo mir dolem bashk … Ne kafe dhe me rrefej per jeten e tij per punen qe bente por siq ishte e tradites qe nusen e duan nga vendlindja dhe me tha qe me kan folur shum mir per ty dhe familjen tende per ket arsy kam ardhur te takoj ,po mir i thash faleminderit u njoftuam pak pim nga nje kafe dhe as edhe nje fjal te vetme un dhe keshtu vazhduam ma mori nr e telefonit tha a mund te thrras ne telefon e mendova ashtu keshtu cili do person cili djal te jet per mua nuk do zinte vendin e ati qe kisha por qe isha njoftuar me personin e gabuar me personin e ndaluar,i thash po i dhash nr e telefonit edhe u pershendetem un ne shtepi aj ne shtepi ..erdha ne shtepi dhe me pyet mami heee zemer si kaloj thash mir buzqeshi dhe me tha te pelqej thash qun i mir,e keshtu nuk shkoj shum koh dhe vendsoi te fejohem dhe ashtu ndodhi vinte shum shpesh ne kosov dilnim bashk shum qun i mir shummm shumm i qet me pelqent biseda me te edhe ky i respektonte vendimet e mija nuk provoj as edhe nje her te vetme qe me qonte ne shtrat dhe po me pelqent kjo gje sepse nuk ishte dashuri vetem avantur i perndenrushem ne fjalet qe thoshte shum i vendosur dhe koh pas kohe pas bisedave te gjata ne telefon pas vizitave qe i bente vinte ne kosov gjdo muaj si e kishte te lir menjeher ne kosov shelqente i teri i dashurar syt e ti te sinqert po me pelqente gjithqka po shkonte mir ,prinderit ishin shumm te lumtur me ben nje fejes madheshtore harrova ta cek ishin shum te lumtur me ket fejesn time dheeee vjen nje dit mami nuk ishte mir shkon per. Vizit te dr dhe konstatohet me kancer mirpo mua as dhe nje fjal te vetme nuk me than vetem se do operohet dhe beri operimin vazhdoj. Gjdo dit e me keq e derguam jasht shtetit per sherim por as gje mua gjithnje me genjenin do behet mir do behet mir u permisua nje koh ishte me mir as gje nuk me thonin sepse un vdisja per te e dinin tw gjith se ata ishin jeta ime nejse po afrohej dita ime e marteses kisha filluar te doja te fejuarin mami ishte po aq e lumtur per mua ,u martova gjithqka iku mir vjen nje dit dhe mami im ndrron jet shum e re ishte nje shokkk per mua qe sot e asaj dite nuk mund te pajtohem me dhimjen qe kam per te ajo ishte gjithqka per mua ishte jeta ime prap nje tjeter goditje per mua ,jeta me solli plot dhimbje u rrezova por prap u ngrita keshtu vazhdoj jeta dhe sot tani qe po shkruaj nuk jam edhe nje qindark pizhman per vendimin qe mora per martesen time sepse cfar do kisha ber nese nuk do pranoja per burr personin qe atyre ju pelqej un gjith jeten time do kisha nje peng ne zemer se pse nuk realizova deshiren e prinderve dhe sot jam shum e lumtur me familjen time me deshiren e mamit te plotsuar qe donte per mua ajo iku e lumtur qe me pa te lumtur mua dhe nuk jam e penduar qe i degjova e sot me shum kam nje keshill per gjitha vajzat qe do lexojn ket histori mos merrni as edhe hap as edhe nje vendim pa deshiren eprinderve sot jam nen dhe kuptoj tani deshiren qe prinderit e mi kishin per mua dhe qe un bera gjithmon te duhuren dhe nuk gabova as nje her ,jetoj shum e lumtur babi krenar shumm per vajzen qe as edhe nje her te vetme nuk i thash jooo respektojeni vendimin e prinderve se as nje her nuk do jeni ne rrug te gabuar pavarsisht qe mendonj ata nuk din kan pervoj me shum se ne kan kaluar rrug te mira dhe te kqija e din cfar duhet dhe cfar nuk duhet per femijet nje dit nuk do jen me dhe kujtimi dhe respekti qe kemi ber per ta sado i mir apo i keq ndaj tyre dot jet peng ne shpirtin ton ….! Ju pershendes te gjith lexuesve me respekt un ..