Kam gjet magji te zeze ne shtepi, nje lesh i zi i lidhur ne nyje, nuk po di qka ti bej apo kush e ka lene... | Histori Të Jetës

Kam gjet magji te zeze ne shtepi, nje lesh i zi i lidhur ne nyje, nuk po di qka ti bej apo kush e ka lene…

Kam gjet magji te zeze ne shtepi, nje lesh i zi i lidhur ne nyje, nuk po di qka ti bej apo kush e ka lene… – Pershendetje histori te jetes dhe ju njerez te mire qe na ipni keshilla …kam nje histori shum rrenqethese ne moshen me te bukur te jetes 17 vjec me ndodh ajo qe nuk ja uroj askujt dhe tani qe jam 43 vjec e vuaj ..duke levizur plackat ne shtepi gjej nje magji te zeze futur ne nje rreze ne dollap (lesh i zi me fije te badhe nuje nyje dhe thonje persiper) ..kur e preka me dore me iku mendja se kontrolloja dot mendjen vetem bertisja bertisja pa lidhje ..nena ime mu gjend pran per momentin ..por me kalimin e diteve gjendja ime rendohej me therrisnin zera i degjoja donini tme mirrnin (ishin xhin) vajta ne hoxhe por nuk beri gje vuaja dita dites me gjuanin me rrihnin ..filloj qe njerezit e shtepis nuk me besonin kishin hall se me dilte nami keq vajza filaninit semur dhe nuk martohesha ngelesha ne dere …dhe me sikletin me te madh me del fati fejohem ..martohem me nje njeri te mrekullushem por vuajtja vazhdonte edhe pse me coj neper hoxhe nuk gjeja derman sepse magjija ishte shummm e forte kisha 3 xhin ..me kalimin e viteve me iku gjithcka me rukje falje namazi lexim kurani lutje ALLAHUT nat e dit qe lotet nuk me iknin saqe problemin tim e din dhe femijet e mi dhe vuajten dhe ata bashke me mua …ndoshta po te me kishin cuar ndonje hoxh te forte me rukje jam e sigury qe do isha sheruar ..por kishin hall se ngelesha ne dere ..por Zoti madh dhe besimi ne Zot po ja dal Elhamdulilah..ju falenderoj qe kushtuat koh