Kaloj nje dekad e ne ende s'mund te jemi bashke per shkak te familjeve tona, u beja sikur nuk...! | Histori Të Jetës
dekad

Kaloj nje dekad e ne ende s’mund te jemi bashke per shkak te familjeve tona, u beja sikur nuk…!

Kaloj nje dekad e ne ende s’mund te jemi bashke per shkak te familjeve tona, u beja sikur nuk…! – Përshëndetje histori të jetës ! Jam e dashurur me një përson me të cilin nuk mund të jemi bashk . Sot po shkruaj tek faqja juaj të mar edhe mendimet e lexuesve të faqës tuaj . Qysh në moshën 18 vjeqare jam dashuruar me një djal por për fatin tonë të keq kjo dashuri ishte e pa mundur . Ka më shumë se një dekad që ne përpiqemi të bëhrmi së bashku por kot askush nga familjet tona nuk pranon që ne të jemi së bashku sepse jemi me lidhje gjaku por jo të afërt . Gjatë krejt këtyre viteve ne nuk e kemi ndërprer asnjëherë kontaktin vetëm por mu taku jemi taku rrall . Vujtjet e mija që i kamë kalu mkan ba aq keq sa që edhe u sëmura nga një smundje ku mendova se edhe po vdes por deshti zoti dhe e tejkalova . Djalin që e deshta dhe pa të cilin nuk mund të ftymoj tani jeton në ch . Më kërkoi që të shkoj me të por e di se ose me të ose me familjen timen edhe ai edhe unë do ti humbasim familjet .Për bes tani më ka hy edhe frika se do të ndodh efhe e keqja nëse unë vendosi me jetu me të . Para 2 muajve ai erdhi nga ch dhe kërkonte që të dal me të , por më tha se do të marr edhe ty atje por familja ime e kishin par që kishte ardhë dhe nuk më lejonte as tek ders të dal e vetme . Idhin bërë dy vite që se kam parë por kemi bisedu wdo dit me kamer . Mezi nuk prita që ta sho erdhi aw afër por kot unë nuk e pash . Nuk mu lejua as edhe në derë të dal nga shtëpia deri sa ai shkoi . Qava aq shumë u shkatrrova aq shumë , nga mërzija nuk mundësha as të ushqehem , u mundoja që familjart mos ta kuptonin u bëra sikur nuk po e di se se ai ka ardh , në dhomë qaja e para tyre u bëja sikur ska ndodhë asgjë mendoja se sdo më runin më por kot . Lexues e historis time unë djalin që e doja i thash se më nuk e dua , prandaj sdoja ta takoja sepse edhe ai vuante dhe kërkonte t’më sheh . Nuk e di a kamë gabuar por janë bërë shumë vite dhe për dashurinë tonë nuk ka zgjidhe pos të ndahemi sepse ne jemi munduar shumë por kot . Shpirti im u shkatrru në momentin që i thash se s’du mo me pas kontakt me ty , por s’dua me pa tu vujt at përson më spse koha po ikë ai është kogja në moshë dhe mendova se duhet me i dhan hapsir me jetu jetën e di që nuk është e lehtë sepse jemi munduar edhe të ndahemi por skemi mundur por tani jamë e vendosur se nuk do të kemë kontakt mo me të edhe pse unë kurr sdo ta dua askend por shpresoj se ai tmë harron dhe spaku njëri nga ne të jetojmë Ju lutem lexuës te historis time t’më japin një mendim se a kam vepru drejt sepse shpiti im spo gjenë qetsin , po e ceki edhe një herë ne kemi shumë vite së bashku , jemi mundu në gjitha mënyrat me qenë bashk po skemi mujt , a kamë vepru drejt që kam vendos mo mos me pas kontakt me të edhe pse unë më kurr sdo të dashurohem , e di jam vajz e pashme , kam pss shumë oferta në jetë por kurr skam shiku askend kurr i vetmi përson që mka ba mu ndi e lumtur ka qenë ai . Histori të jetës me qenë de nuk po mundem ati t’ja themë kto fjal po i shktuaj këtu , TI ishe frymarrja ime e tani mezi po marr frym , ti ishe jeta ime e tani mezi po jetoj , ty të deshta ma shumë se jetën time prandaj të lash të lirë , sikur të dëgjoja se dikush të don sikur unë që të dua do të vdes e qetë , frika ime është se mos ndokush po të lëndon , frigohem që nuk do kujdeset dikush për ty si unë .Jeta ime dsshuria për ty kurr nuk shuhet jeto ti edhe për mua të lutem shumë .