Ju qe i qeshni burrat e juv e qeshni edhe veten, a qikaq te mira jeni ju gra qe po ju thuni burrat juv tkqi... | Histori Të Jetës

Ju qe i qeshni burrat e juv e qeshni edhe veten, a qikaq te mira jeni ju gra qe po ju thuni burrat juv tkqi…

Ju qe i qeshni burrat e juv e qeshni edhe veten, a qikaq te mira jeni ju gra qe po ju thuni burrat juv tkqi… -Anonim! Mirdita.Po lexoj shum historia , qe gati 80% femna spe qojn mir me burr, ose pi shajn burrat shqiptart , e po thojn t’hujt jon ma tmir. Une spo muj me kuptu qysh femnat mujn mi ul burrat kaq shum. Hajt me vjehrri spe qojshe mir kjo ndodh gati ne secillen shpi. Se marr tragji me fol per vjeherr , vjehrria e kan qashtu me t‘hujen ma let mu shfry. Se me tvetin i dhem. Sum doket as kjo normal po qa me bo ndodh nsicillen shpi. Po pse pe ul at njerin qe i ke premtu me qen gjithmon bashk me to si ndit tmira si ndit kqija? Po si po bojka burri bak problem ose spo u shprehka me ty mo, meniher po doni mu nda, meniher ment te tjetri! Pse a tjetri po u sillka ma mir me ty a ? E paski provu qe me ik menjeher te ni tjeter burr a. Dej sot keni bo fmi , ke hanger me nje tavolin me burr ki kalu kohe tmira e tash koka bo i keq e tash duhet me shku te tjetri? A mendoni nashta nihere qe per sjelljet e burrit jeni edhe ju pak fajtore. Se qysh po shkruni ju per burrat e juv sosht kam besohet qe qaq shum burra kokan tkqi. Duhet nashta ju femna mi ndrru pak sjelljet e jo me majt kryt n‘hava e me than une e bukur sum meriton burri. Ose sdi qka po ju doket vetja. Ulne kryt pak! Vet jom e martume qe 5 vjet , une e qoj si nfilma me burr vallahin. Pse e qoj mir? Se na sicillen sen e bisedojm me qetsi kur tka najsen pa drejt. Nuk ofendojm po flasin si njerz nqetsi. Flasim dej e zhgjedhim problemin dej jem dyt tpajtimit. Per vjehrren sja lodhi kryt hiq , ja dal vet i zhgjedhi vet , goj kom vet e i thom direkt vjehrres qka sbon e qka bon. Pse me shti burrin mes dy zjarrve. se tek e fundit nan e ka. E mu gru sun osht as me kit an as me anen tjeter. Kshtu qe zgjedhe punen vet.Gjdo dit ja shprehi dashnin , aq ma shum ma kthen. Ti burrin merre met mir me qetsi me butsi , ka me qen edhe ai me ty mir. Shprehe sa e lumtur je me to dhe ai aq ma shum ta kthen. Kurr nervoz mos rrini ose mos folni palidhje najsen se femnat kan qef me bo hygjym. Se burri njejt osht njeri me ndjena sosht kafsh qysh pi boni ju burrat e juv. Po nashta nuk keni qen tgatshme me u martu ja keni nis keq me zhurma me bertima. Normal qe burrit ja bjen dej te huna. Normal ka burra qe nuk ja din vleren femnes. Po nese jeni marr me dashni dhe e duheni njani tjetrin athere femna e ka shum let me bo perveti burrin e mja tregu sa vler ka. Po ju po pritni qe gjithqka vjen prej burrit , burri kreejt deshirat me ti plotsu veq qather koka i mir a qka? Kur burri ka nje problemi dhe ka nevoj per ndim, perkrahe burrin , rri ngat tij mundohu me kuptu dhe me i ndimu. Jo meniher qka paska ky po u dashka mu nda me shku te ni tjeter. Shum pjau kojka juve qe po shkruni ksi sene. Nese ndryshoni ju e dini me majt lidhjen e dini me reagu bash si zoj athere ski me pas dit tkqija me burr. Po flas veq per kta qifta qe jon marr me dashni. Dashnia nuk shuhet kur e man lidhjen. E zgata pak. Kaloni bukur.