Jam perseri nena 23 vjecare qe vjehrria me larguan nga shtepia me vajzen nje mujashe, desha t'ju them... | Histori Të Jetës
nena 23 vjecare

Jam perseri nena 23 vjecare qe vjehrria me larguan nga shtepia me vajzen nje mujashe, desha t’ju them…

Jam perseri nena 23 vjecare qe vjehrria me larguan nga shtepia me vajzen nje mujashe, desha t’ju them… – Përshëndetje perseri nga une Nena 23 vjeqare Anonim ju lutem, Dje ketu shpreha historin time, dhe prisja me padurim ti lexoja komentet,mora mjaft komente te mira dhe ju falemnderoj shum nga thellesia e zemres, por pash edhe ca komente ku thuhej se perse nuk kam reaguar qe ne fillim apo ndoshta kam pritur te leshoje rrenje dhe pastaj te flas.. jo te nderuara dhe te nderuar un aspak nuk kam pritur te leshoj rrenje dhe pastaj te flas por thjesht doja qe vet burri im ti shikonte me syt e vet dhe ti degjonte me veshet e vet, shkaku qe nuk doja te mendonte se deshiroja ta ndaja nga familja ku ishte lindur & rritur aq plot vite, prandaj dhe zgjodha te mos flase as edhe nje fjale te hesht shkaku qe kisha burrin qe mund te fliste kur ti shihte se cpo benin, dhe te nesermen nuk do mund tma nxinte koken duke me then : ti me the ashtu keshtu, ti u perpoqe te me largosh nga familja , per ate dhe heshta , neise dhe kam tjera komente ku thuhej : Po vajzen mos e ka pru prej Babes.. jo te dashur nuk e kam pru nga Baba vajzen , por kur vajza ime me se shumti kishte nevoj per gjysherit ata e hodhen ne rruge, kur ishte vetem 1 muajshe keta ishin gjysherit ?kur vajza ime nuk kishte cfar te hante dhe te pinte, ata benin cefet e tyre pa u interesuar fare se si eshte mbesa dhe djali vet. Dhe pas 1 vitin u ra ne mend qe kan nje mbes dhe nje djal ? Cudi per kete arsye nuk deshiroja qe ata ta shihnin vajzen gjersa ta kuptonin se cfar kan bere , nuk isha vetem un ajo qe e mora kete vendim por edhe burri ime vendosi keshtu. Ne kete shekull kam duruar me shum se sa qe eshte dashur te duroj, besa eshte edhe turp ta thuash se ca po heqim nga kesi lloj njerezish ne kete shekull kinse keta te gurbetit jan me te civilizuar por jo nuk eshte aspak e vertet. Unë
asnjeher nuk e nxita burrin kunder prinderve te vet, por e kunderta i flisja qe te shkonte dhe ti takonte edhe perse nuk e meritonin fare prap isha un ajo qe mundohesha tia bind djalin te flas e takohej perseri me ta . Po qe e deshen mbesen e cila ishte dhe eshte e para qe i beri gjysher nuk do flisjin akoma fjal te renda si p.sh ( vajza duket si ma***pe) po pra thuhen kesi fjal per mbesen qe i beri gjysher? Po nuk them se nuk ua lejoj tani qe hyn e dalin vajzen ta shikojne e lejojm por ne prezenxen tone , sepse as burri nuk ua ka besen qe do kujdesen mir po ua lam vajzen vetem, sepse kunata eshte shum xheloze dhe gjithmon te gjithve u thot Perse ju e doni Vajzen kur Ata nuk me duan mua, edhe shum her ka tentuar me tharese te flokve te ia ndaloj vajzes frymarjen, keta gjysher nuk ishin ne gjendje ti dilnin zot djalit tij as edhe mbeses por si kosh pleherash na hodhen ne ruge, keta gjysher me cdo njeri qe flisnin thonin : Djal dhe mbes kem , por Re(nuse) nuk kem ! Mire te dashur vereni doren ne zemer dhe hidheni veten ne pozitem time , Nga i erdhi ketyre Mbesa vetem nga djali ? Do e lejonit ju vjerria juaj tua benin keto qe mi ben mu dhe te mos flisni as edhe nje fjal te silleni sikur nuk ka ndodhur asgje ? Sepse mu keshtu veprova une ! Prap kjo qe e shan, e malltretuan , e fyen e thyen ne menyrat me te keqia ua hapi deren (po pra un) prap ia hapa deren dhe pavarsisht gjithckaje qe ka ndodhur hatri burrit tim te dashur perseri i respektoj te pakten pak sepse shum nuk e meritojn , edhe pse akoma flasin fjal te renda per mua, e neper poste shkruajn per mua! Gjithsesi un jam ritur dhe edukuar ne kete menyr jam me shum se sa e durueshme me te gjith por ate cka e peshty nuk e lepi me, dhe po u prisha me dike nuk ndreqem me keshtu jam e vendosur, nuk di te genjej , nuk di as edhe te bej politik , jam e ndertuar keshtu pa sherr. Jam vet motra e dikujt dhe vajza e dikujt prandaj un gjithmon heshta edhe pse nuk isha as edhe nje grim fajtore, por kur e mendoj nganjeher them me mir te ia kisha kthyer fjalen prej fillim ndoshta nuk do mi kishin bere keto mua, por un nuk flisja edhe kur me shanin e menduan kjo nuk ka guxim te na kthej dhe nuk ka guxim te i tregoj djalit ton do luajm si te dojm. Tani ata flasin me ne por un vetem nje „ Miredita“ & nje „ Naten e Mire“ kam me ta asgje me shum .Ata te miren e keqperdoren shum ua dhash gishtin ma morren krahun. Falemnderit edhe nje her nga zemra per te gjith ju qe me dhat force dhe per te gjith ju qe shprehet mendimet e juaja se si do ua benit po te ishit ne vendin tim. Mesazhi im per ju eshte duroni dhe mos e mbushni burrin tuaj me mllef ndaj prinderve pa marre parasyshe se cfar sjellje kan sepse prindi perseri mbetet prind nuk mund ta ndryshoni kete fakte kurr. Kalojani bukur ju pershendes nga thellesia e zemres.