Jam i dashuruar ne vajzen e tezes,Gjith naten nuk kemi fjetur kur isha tek ajo ne shtepi dhe... | Histori Të Jetës

Jam i dashuruar ne vajzen e tezes,Gjith naten nuk kemi fjetur kur isha tek ajo ne shtepi dhe…

Jam i dashuruar ne vajzen e tezes,Gjith naten nuk kemi fjetur kur isha tek ajo ne shtepi dhe…-Pershendetje,un jam nje djal nga Tirana 32 vjec. Me banim po aty. Historia ime nisi me gocen e tezes para disa vitesh kur un shkova per disa muaj ne greqi per pune. Kemi diferenc moshe me njeri tjetrin. Ajo eshte e martuar ka dy çuna, por eshte e divorcuar prej tij. Kishte arsye qe e mori ket vendim. Me tregonte cdo gje qe ndodhte ne jeten e saj flisnim gjat bashk. Edhe un i tregoja cdo gje por kurr nuk me kish shkuar ne mendie ti thoja ate qe ndjeja per te.Aty filloj nje ndjenj qe un nuk e doja te lind por nuk i thosha asgje, edhe pse zemra me rrihte forte per te.U dashurova shum, e shikoja kur fliste dhe emocionohesha pa mase…por qendrimi im ne greqi nuk beri qe te merrej vesh. Edhe pse ajo e dinte shum mir reagimet e mija. Shikimi ndikon besoj dhe kuptohet. Erdhi momenti qe do kthehesha ne shqiperi. Nuk doja qe te ikja por isha pa dokumenta. Isha i detyruar. Mbasi ika prej aty erdha ne shqiperi dhe filluan bisedat e para ne rrjetin social me shum dashuri ndoshta njeriu shprehet me shum kur shkruan. Bisedonim per shum gjera dhe nje moment un e mora inisiativen dhe i thash: e di qe po bej gabim por dua te them dicka qe ka koh qe un nuk di si te veproj. E ndjeja qe e dinte cfar do thosha. Un te dua shum i thash por jo ajo ndjenj e cila konsiderohet si vajz teze, kam ren ne dashuri dhe nuk mundja ta thosha ndoshta me jep forc me shum shkr**i per ta then jam i dashuruar marrezisht me ty… sigurisht qe nuk shkruajti per momentin dhe e anashkaloi biseden. Biseda vazhdoi por jo per kete qellim. Vjet erdhi te prindrit e vet per vitin e ri un e mora vesh dhe shkova kisha aq shum mall ta takoja mezi po prisja momentin. Kur u takuam perqafimi ishte shum i ngroht dhe nga ana e saje nuk po ndaheshim nga njeri tjetri e ndjeva ate moment aq shum. Biseduam normal por zemra ime rrihte fort ajo e kuptoj sepse shikimi im dukej. Erdhi darka u ulem te gjith hengrem darkem dhe do shtriheshim per gjum un zgjodha guzhinen per te fjetur ne njerin divan dhe vajza tezes nuk hezitoj por tha do fle dhe un ketu dhe u shtri ne dysheme bashk me nipin e saj te vogel djalin e vajzes. Gjith naten un nuk kam fjetur as ajo ate dit nuk kishte gjume ne sy.Un i pash veprimet e saj dhe ajo e kuptoj por mundesia nuk ishte sepse kishte njerez. Diten e neserme un ika sepse isha ne pune u perqafuam me shum dashuri i ndjeva maltretujet e zemres te saj. Qe prej asaj dite biseda jon vazhdon por ne rrjetet sociale. Nuk di cfar te bej…?? E ndjej qe ka nje ndjenj shum te fort nga te dy, por un me shum. Shpresoj t’me jepni nje koment si te veproj…Ju lutem Anonim. Shpresoj shum qe ta lexoj kete status.Edhe ju lutem jo ofendime sepse eshte dicka shum e bukur mund tiu ndodh dhe juve.Pres dhe koment ne inbox. Faleminderit shume Histori Te Jetes