Jam i Dashuruar ne gruajen e Dajes,Per te kam hyr ne burge dhe gjendja psiqike e imja esht e keqe... | Histori Të Jetës

Jam i Dashuruar ne gruajen e Dajes,Per te kam hyr ne burge dhe gjendja psiqike e imja esht e keqe…

Jam i Dashuruar ne gruajen e Dajes,Per te kam hyr ne burge dhe gjendja psiqike e imja esht e keqe…-Jam i Dashuruar ne gruajen e Dajes.Ju lutem anonim,po shkruaj fb keti shokut besnik .Jam nje djal 28vjeqar nga Kosova jetoj ne Kosov dhe jam rrit jetim me nje Moter dhe Nanen.Kam vetem nje Daj dhe ai u perkujdes per neve na ka ndimu deri tash dhe kur asht nevoj ne vetem nje telefonat ai ben gjithqka per ne.Ai asht martu dhe ka dy femi ,kur asht martu aj un kam qen 12 vjeq dhe tash gruja asht 40vjeqe.Ajo asht perkujdes per gjith ne ne Kosov dhe na ka dasht si antar familjes dhe prap na respekton na nderon asht shum ebukur por qka ka mat bukuren se ka shpirtin emir dhe nuk din askend me ofendu dhe me nervozu apo mu drejtu me fjal tkiqja.Kshtu qe sa kesh femi ekqyrsha si nje person dmth si nje nan e dyt dhe ajo ka ba pamunderen edhe nese daja ska desht apo ska pas mundsi me na ndihmu ajo ka insistu me ba diqka tmir per ne pasi ne jetim jemi.Po ma keqja qe kur u rrita ndjejsha diqka tmir dhe nuk e disha ndjenjen se qka pom perzihet ne mendjen tim .2 vitet e fundit un dallova se po ndjej diqk mashum dhe po ndjej mungesen e saj.Gjitheher kur vike kosov me dajen i shikojsha si kalojshin mir si undjejshin mes veti si qift dhe filloj te me trubullohet mendja dhe tja mar inaati dajes pse aj ka nje grua kaq fisnike dhe kaq bujare dhe un 28vjeqar smund gjej vajz si ajo,nuk jam qe sdal me femra dhe kom pas lidhje po kto 2 vitet e fundit un nuk shikoj vajza tjera perpos foto kur poston ajo.Dhe fillova te behem njeri i padurushem familje dhe Nana ata e don si moter dhe ajo ashtu i tregon se nuk asht mir gjendjen tem dhe nje dit me mer ne telefon dhe me thot se qka ke dhe me mban ligjerata se qfar mungon mos ke probleme mos ke borgj asaj mendja se diqka ka ndodh me shoqeri apo me kushtet finanziare pasi ajo osht msu me na ndihmu por ja qe ma keqja un mbeta vetem tu e ndegju dhe duke hek mallin vetem zerin duke ja ndegju dhe nuk munda asni fjal ta qes nga goja . Ne mbremje un dola me shoqe dhe disa shok nje shoqe ajo ka vite me dashuron mu dhe filloj te me shkojn nerva aty irash box nga nervoza pa dit fare se qka po baj dhe ja kisha thy ashtin e hundes dhe me moren policia dhe hyna nburg per 73 or po kta korruptumt e zgjaten mbeta 3 muj.Aty ne burg rash ne depresion edhe ma shum dhe nga merzija se kush do pagujn avokatin motra ma vogel nona smut vetem un qka punojsha ne pump benzinit ,dhe nona pergjithqka e ka mar grun edajes dhe i ka tregu se spo kemi po duhen avokat ajo te nesermen qon pare 3 000eur per burg vetem nga dhimbja e Nones tem dhe nga dhimbja se i vetem djal po pa e dit asni fjal qe un jam dashuru dhe jam hi burg shkaku saj.Kalun 3 muaj dola dhe e thirra kinse me falenderu qe mka ndihmu dhe qe ka nejt afer nanes gjdo moment po nuk e kisha mendjen tek falenderimi por tek ndjenjat per ata.Tash prej qe jam dal nga burgu kur se mer Nana telefonin me thirr mua vetem me kqyr si jemi por un vetem nje shoki i kam kallxu kur jam hy burg per qka kurse familja se din askush.Deri ket moment ajo nuk edin arsyjen dhe qka ndjej per ata sepse kam mendu me i thon shum her po e kom lan sepse po ti kisha thon diqka ajo ose dot tregonte ose do tperzinte ose dot ndahet nga daja sepse ka karakter tfort burrore dhe ksaj ju kam frigu po un jam ne gjendje trond psiqike.Me shokun kam vizitu psikolog ai me ka thon se ne rregull je nuk je per mua ose nderprej lidhjet telefonike dhe kur vin ks shmangu mos u takoh ni koh po un nuk po mundem ta pranoj se pse ajo asht martu me dajen dhe pse ajo nuk me takon mua kurse un nuk kam ra ne keso femre besnike bujare krenare me tanat mirat.Nuk kam qef me hi konflikt nuk kam qef me ja prish jeten Dajes po sidomos edhe asaj , dhe nuk kam qef ata me pa asni lot saj po vetem te buzqeshur dhe per kta do tbaj durim sat mundem.Me ndimoni me kshilla sepse as un skom dasht me ndodh kjo ose dot baj i ba keq vetes pa mar vesh askush ose do ta mar per veti dhe ta mbaj dikund fund botes pa dit askush.Me qen e zgjata shum me keshilloni ndoshta del nje njeri qe ma mbush mendjen per tmir.flm per mirkuptim.