Jam hi me Gjykat kunder Babes tem me ja mar paret e mija qe mi ka vjedh, po don me me nda prej Burri se... | Histori Të Jetës

kunder Babes

Jam hi me Gjykat kunder Babes tem me ja mar paret e mija qe mi ka vjedh, po don me me nda prej Burri se…

Jam hi me Gjykat kunder Babes tem me ja mar paret e mija qe mi ka vjedh, po don me me nda prej Burri se… – Mirmrama deshta te tregoj edhe une historijen e Jetes tem qe per momentin jam shum e ngarkune po ju lutna anonim. Jam Nje Gru e Martune qe 5 vite e gjys ikam dy Femije fale Zotit jan shendosh e mire. Nana ime me ka vdek qe 7 vite e baba 3 muj mas vdejkes saj u martu prap me tjetren. Ata hala pa ba Nana jem 1 Vjet nen dhe e banen Femijen e tyre. Une kam shparit Pare ne Sparkonto tem po kur se kam kontrollu se smu kan duft e baba e ka pas 1 Kart per qata e une qe isha e mitur u duft me qel Konton me Prind kshtu qe e ka pas edhe ky drejten per Konto tem. Une hira ne zanat 2011 e 2013 e kreva zanatin ne vitin 2014 jam Martu e nfund te vitit 2014 une kam shku niher me i nxerr do pare ne Konto tem e aty e vrejta qe sishin aq pare sa u duft mu kan. Aty e kam vrejt qe Baba jem mas shpines tem e ka perdor Konton tem dhe Besimin tem dhe ka vjedh para prej asaj Konto ishe dit shum e trishtushme sepse une jetoj ne Zvicerr e Burrin e kisha nga Kosova. Krejt e din qe asnje sun gjan Pun sit vjen Zvicerr veq me pas dikan po na se kem pas kerkan prej dites par ishum vetum ne te dy. Une ather shum mka dhimt qe Baba ma bani qeta se une edhe kshtut muj em muj ja jepsha per Jetesen qe e bajsha ne Shpi 1000 dej 1500 frang. Gjith kur e pytsha pse me pagu une kaq shum pare muj em muj ma bajke je tu jetu ktu je ka han e ka pin njerka po ti lan teshat. Kur erdh Burri jem 2015 ne zvicerr edhe kjo me Vones sepse baba jem na bajke gjith prej ktuhit ja ndrequm letrat burrit aj ska nevoj me shku prishtin me Regullu dokumenta. A qelimi tij nket rast ishte qe me zhagu pun per mos me ardh Burri jem ala per me mujt me zhvritsu Konton tem. 8 Muj mas Marteses Burri merdh nzvicerr filimisht kena jetu me 1 Banes qe u kan Studio po si Hotel. Ather kur e vrejta qe baba jem ma ka zhvritsu Konton une krejt Kartelat e drejtat e tijna ja bllokova. Por ne 2015 prap mka vjedh ne Konto sdin Goja me tregu qysh ka pas mundsi ajo. Ka ndodh para 3 Jave 1 problem Familjar ika ra Vllavi jem Burrit pa e prit burri e masanej iki Vllavi. Vllavi dhe Motra jem Jetojn te Baba po aspak sasht mire Vllavi me baben se vllavi spunon perdor sene tkqija per trupin evet qe i bajn dam e Baba kur smunet me Perfitu se njeh as evladin. Kshtu qe aj Rast qe ndodhi me Vlla e Burr temin une isha e perlane me Burr gati nprag te ndamjes sepse Burri jem spunon por edhe knej nuk ka faj burri se 2 vena tpunes baba jem ja ka prish e spo ka as fat me gjet pun se baba ka fol te gjinja keq per Burrin tem. Por njeri prej hjekes keq najher nervozohet e ndodhi qajo e perlahne mes nesh. Kur doli burri prej baneses une motren e thirra dhe i thash i dhash fund po vetmeveti sisha e sigurt po qeshtut e thash Motra i tregoj vllavit e Baba i pruni te une Banes. Une dhe me Vllavin sjem te lidht se jem ndryshe merre me men as perhajr fmijen e dyt sma ka ba. Kurr erdhen te Banesa jem i pash dyt e tani hinen mrrena ma bani Vllavi une gjithmone kam than mu nda prej tijna tash vendos a muj une me ardh me tye me Jetu e ka me hi npun e met nimu me Finanza sepse me baben sikam punt mire. Thash duhna tmenoj tha perqka a sje sigurt mu nda thash jo tha po ky sa ku man Familjen. Kur po ban zilja se dera mshel ishte ke Burri jem ja qeli Vllavi deren se une isha me fmi. Kur hini Burri vllavi ja bani ulu burri i tha ulu ti se banes tem je. Tani u ulen dyt dhe tha burri erdha me fol me tye e knej vllavi ma bajke gjermanisht a don me fol me ta ose ta gjuj prej Balkonit i thash jo jo ska nevoj ashtut let fol tani folum edhe me vlla i ra diskutim burrit. E mue ma bajke vllavi a don me fol me ta a ta qes prej banese e Vllavi u ba gati u vesh per me shku thash jo ska nevoj prap e tani Burri ja bani hajde nguxofsh e ather e sulmoj nersy fmive motres e meje vllavi Burrin. Burri se ka prit ket gjest sidomos nersy neve hini edhe Burri ne dhom dhe vllavi iki tu bertit policia policia. Qy nqvar gjendje ratum kjo krejt faji Babes ma e keqja aj i ka pru banesen se edhe aj thojke let ndahen dhe kta dalin prej banese mes vet veq me gru dhe me fmi. Nje bab Psikopat ra ky rast une i hina me shtet kunder tijna me nxerr paret e mija qe mi ka vjedh e pardje ja kam dergu letren dje mthirri e mtha mos ti qoj ma ksi letra e me tha qe ma lendon burrin dhe mue. Une 1 jav afat i dhash per pare ather shkoj i baj padi per vjedhje se edhe me Polici kam fol. Kshtu qe po e nderprej qetu se asht histori e gjat dhe po du me ju than qe paska Familje tkeqe.