Jam grua e martume dhe jam dashuru ne burr te martuar, nuk po e dim si te ndahem nga partneret tona... | Histori Të Jetës

Jam grua e martume dhe jam dashuru ne burr te martuar, nuk po e dim si te ndahem nga partneret tona…

Jam grua e martume dhe jam dashuru ne burr te martuar, nuk po e dim si te ndahem nga partneret tona… – Hey Histori Te Jetes …Dua te ndaj dicka me ju ..E di qe s’do besoni do thoni i ke histori te trilluara por jo , jan te verteta e qe me ndodhin ne realitet …Atehere problemi qendron komshiu im ..”Problemi”po e ve ne thonjeza se s’eshte nje problem por nje pelqim teper i madh .Ky pelqim ka qen qe para tre vitesh e der me sot .Thjesht skemi mundur te hedhim nje hap tjeter sepse jemi te dy te martuar e me femije ..Por s’besoj te jet problem as per ate e as per mua jo ..Ai me ka shikuar gjithmone me sy tjeter dhe un ate po ashtu ,madje vet e kam provokuar dhe vazhdoj ta provokoj sepse me pelqen shum ..Ai vazhdimisht me jep buzqeshje qe nenkuptojn dicka me teper se shikim apo buzeqeshje …Edhe kur kalon rruges qe shikohemi , si dje pershembull i dhash doren edhe u pam thelle ne sy , ne ate moment nese do ishim vetem sdo i kishim rezistuar dot njeri-tjetrit ..Thjesht spo me jepet mundesia te rastis njehere vetem me te sepse kam vendosur tja shpreh vet pelqimin ..Ai ate pret , e di shum mire ,gjestet e tij ndaj meje ate gje nenkuptojn .Por ai thjesht spo e mer guximin ta nxjerri ate llaf nga gooja, tme thot .Prandaj un do tja shpreh vete edhe e di qe sdo me refuzoje ..Pelqim prej tre vitesh nga te dy ne qe zgjat edhe sot , edhe do vazhdoje te zgjasi nese sdo jemi sikur dhe njehere te vetme ne krahet e njeri tjetrit ..Kemi hyrje dalje bashke , njehere kam qen me burrin per nje sebep dhe nderkoh qe fliste me burrin me shikonte mua ne sy , qe i shkelqenin e qeshte , po ashtu dhe un ..Oh zot dhe ne fund kur u ngritem te iknim ,kur tjeret dolen jasht un qendrova pak mbrapa dhe kur i dhash doren per ta takuar ,ai ma ledhatoi ..Ai e di shum mir qe me pelqen teper …Por se di pse se kemi hedhur hapin asnjeri nga ne , por un do ta hedh vete e para , fundja fundit nese pelqehemi ska asgje te keqe apo jo …Familjet spo i prekim , ndaj e di qe nje dite ajo gje do ndodhi ….POSTOJE ANONIM