Jam feju me dike tjeter por zemra me fle te i dashuri im i vjeter… – Histori Të Jetës

Jam feju me dike tjeter por zemra me fle te i dashuri im i vjeter…

Jam feju me dike tjeter por zemra me fle te i dashuri im i vjeter… – Pershendetje histori e jetes vendosa te shkruaj ktu pasi nuk mund te shprehem me askend po tregoj npika te shkurta ju lus anonime te mbes jom nje vajz qysh e vogel kom qen kom vujt shum jom nga nje familje e varfer shkoja ne shkoll lakmoja shoqet un skisha as me ble laps e fletore skisha qka te vesh vishja gjith te njejtat kpuc ndoshta edhe te grisura sepse skisha te blej te reja por perseri qato qe ekisha isha mundohesha te isha e lumtur asnjeher sjom anku familjes pse skishim mundohesha te jem e lumtur dhe isha nxenese shum e shkelqyer gjith me kishin zili pasi isha e para nklas gjith arsimtaret me donin shum pasi mesoja mas shumti se gjith kisha krejt nota shkelqyeshme deri tetvjeqare pastaj e kryta tetvjeqaren dhe nuk kisha kushte me vazhdu ma shum isha shum e merzitur ishifsha shoqet shkonin nshkoll un rrisha ton diten nshpi skisha qa me boo vetem merzitesha fillova te behem shum ves vese qaja naten nejse mo kaluan vjet fillova te mesohem me jeten tem pastaj nje dit me erdhen shkus per nje djal qe ish i pasur dhe familja jem pranuan tme fejojn me to un per hater te familjes pranova thash qysh thoni ju them.te drejten sdisha as qesht dashuria pasi se kisha provu asniher nejse mo kaloj pak koh un asesi nuk munda me dasht at djal ende nuk mmaltretu zemra per to ende jom e fejume qashtu shkoj veq me zor per hater familjes tem pastaj nje dit nje dit napermjet fb u njoftova me nje djal vendosem te shprehim ndjenjat per spari her me maltretuu zemra per dikon per spari her ekuptova qesht dashuria u dashurova shum ne te nonstop me rrin mendja tek ai por kuptova qe ekisha kusheri shum te afert pasi jetojm larg njeri tjetrit nuk ekimi dit qe jem familje por edhe pse ekuptoi ai nuk u dorzua mka thon eja dot grabis dhe do kemi jeten ton dot bej shum te lumtur edij qe mdon shum ma ndjen zemra kemi fol llajf ka qajt per mu kur ithash se sdu me fol mo se jemi kusheri por prap as un nuk muj mu nda nga aii pasi edua shum ende jom efejume por nuk foli me to rrall najher qashtu me zor ket. Kusherinin e dua shum dhe me don por smuj me vendos a me ik me to ajo pasi po boj gabim se gjith me njohin si nje vajz shum e mir un qysh evogel kom qen nje vajz me zemer shum te paster shum.e ndjeshme gjith me njohin si te till por nuk edi qysh me vepru a me ik me to ajo smuj me vendos edhe kusherini im asht nisoj si un me zemer te paster nuk di qa me boo ju lutem me keshilloni se smuj mu shpreh me kerkon ju prsh gjithve ju lutem pa ofendime