Jam dashuru ne 54 vjecar, do ta bej tpamunduren qe te ndaj nga gruaja e tij edhe pse ata kan 30 vite martes... | Histori Të Jetës

Jam dashuru ne 54 vjecar, do ta bej tpamunduren qe te ndaj nga gruaja e tij edhe pse ata kan 30 vite martes…

Jam dashuru ne 54 vjecar, do ta bej tpamunduren qe te ndaj nga gruaja e tij edhe pse ata kan 30 vite martes… – Pershendetje, dua te ndaj nje histori me juve sepse kam shume nevoj qe te shprehem dhe ta dij gjinja se nuk osht gjtihqka te paraja, ndoshta aty fillon po definitivisht aty nuk mbaron. Une kam qene nje qike e re qe ka punu me nje market shume te madhe dhe aty ka pas shume puntor dhe puntore. Gjithmone e kam mendu jeten qe te kem me te mire dhe te mos punoj ne markete dhe te jem e kesaj kategorie sepse gjithmone kam lakmu edhe si femije qe te kem lapsa, barbika, teshat me te mira por kushtet skan qene tmira kshtu qe ne moshen 16 vjecare jam detyru me dal me punu qe me ja ndihmu prindve. Ne moshen 19 vjeqare isha kur hyra ne pune ne at marketin qe ju tregova dhe aty gjithqka ndryshoj. Shefi jone kryesor ishte nje njeri shume i rrept por gjithmon e ekam kuptu sepse seshte leht ta kesh biznis ton edhe nuk osht leht me menagju mbi 30+ puntor dhe puntore. Ne te gjith kemi pas ligje dhe rregulla qe nuk kemi pas as nje mundesi qe ti thyejm dhe njera prej tyre ishte qe te mos thej ligjin qe te jemi ne lidhje me njeri tjetrin si koleg. Une aty u betova qe sdo te ndodh por me ndodhi diqka totalisht ndryshe, u lidha me shefin. Lidhja ime me shefin ndodhi pa pritmas edhe e kemi dit te dy qe ne fillim se e dashurojm njeri tjetrin. Ai ishte me nje martes me nje plak 50 vjeqare qe nuk e knaqke kurr, nuk ish ngjendje ajo nje nate dashurie tia fal burrit vet por gjithmone me arsyetime edhe ktij ju kish lodh shpirti tu e lut sepse per dashuri nuk lutet, duhet vet te rrjedhin gjerat qe te zhvillohen por ajo gjithmone negative edhe ky ish lodh nga ajo. Nje dite isha ne ndrrime tnates ehde aty erdh ai i pire dru edhe e qeli zemren me mua por ashtu edhe une atij. Ai me tregoj se i ka milionat ne bank por nuk eshte i lumtur me jeten martesore kurse une i tregoja se vetem ne enderr i kam pa milionat por jeten bashkshortore ende se kam. Ai tha po mujshim mi ndihmu n jeri tjetrit dhe ate nat ne market ne benem mardhenia. Ishte nata me me pasion qe kom pas ndonjeher edhe menjeher neser me ngriti ne pozit si menaxhere. Filloj lidhja jone edhe filloj nje dashuri e vertet. Ai me blinte gjithqka, ari, kerr, banes te gjitha por une e knaqsha ne menyra tjera, ne menyra qe gruaja vet nuk ishte e zoja te bej. Tasht jemi ne lidhje qe 5 vite por nuk me bejn me pershtypjet paret qka me ben nje jete te qete te lumtur me femije dhe burr ne shtepin time por ate nuk e kam ende. I kam thene qe ta le gruan por me thot djalin e kam ma tmadh se ti e di qe mlendun nese jau la nanen edhe bona bashk me ty por une po i thom mere hapin e guximin edhe duhet mi tregu djalit arsyjen pse u nda nga nana e tij sepse nuk osht normale nje grua ta le burrin 1 vit pa mardhenie vetem nese nuk e do nje person e ben ate. Por ai nuk don asnje menyr qe ta ndegjoj kete dhe nuk di si tia bej. E di se jam gabim qe i kam kto mendime edhe ksi lloj raporti me nje burr tmartum por skam qare pa mendu sepse shume e dua, ne ekstrem. Do te bej qmos qe te ndaj nga gruaja, kam mendu qe ta thirri ntelefon gruan e tij ose ti shkoj te shpija por nuk e di tani si do reagoj i dashuri sepse me ka thene mos be marezira kur vjen koha do ti tregoj. Ja e boj per vete ja si thom vetes e zonja, nuk i kam humb vitet me te rendsishme tjetes time per me ndejt si gruaja e dyt apo si mistrece sepse nuk jam, edhe une kam vlere edhe une e meritoj nje jete bashkshortore te shendosh. Kam mendu shume metoda si do ti tregoj gruas e tij qe do ja marr burrin por ende nuk e kam gjetur menyren e duhur. Ajo me siguri e din sepse ne kemi qene ne pushime se bashku ne Turqi e gjithkun por nuk ben za sepse e din qe ska ku te shkoj edhe nuk ka me para si zoje qysh ka pas perpara. Une jam shume e deshprume edhe dua te bej gjithqka vetem qe te afroj nga vetja edhe jam ne gjendje edhe te mbes shtatzan me zorr nuk i hiqna vetem qe te kem nje jete te sigurt sepse nese nuk ma siguron mua jeten nuk ka qare pa ja siguru femijut vet sepse e ka evlad edhe ska ku e qon por sdua te vonohem shume sepse ky tasht eshte pak ne mosh dhe nuk e di a mund te kete me femije apo jo. Tlutem me ndihmoni qka do kishit be po te ishit ne poziten time, ja kam fal te gjitha edhe trupin ja kam dhene edhe zemren edhe te gjitha, ne shkembim dua nje jete te lumtur martesore ashtu siq e meritoj edhe siq e kam enderruar prej se jam e vogel.