50 vjecar

Jam 50 vjecar dhe ende i ruaj letrat e te dashures me fanatizem, isha 20 vjec kur u betova qe s’do te martohem se…

Jam 50 vjecar dhe ende i ruaj letrat e te dashures me fanatizem, isha 20 vjec kur u betova qe s’do te martohem se… – Pershendetje faqja histori jete, dhe gjith lexuesit dhe komentuesit e ksaj faqe, percjelli thuajse gjitha historit e ndryshme qe postohen, por asnjeher nuk jap ndonje mendim, por shpesh pelqej disa komente te menqura qe shkruhen! Historija ime pak a shum e ngjashme me një zotri i cili tha se ende dashuron një vajz qe smundi ta ket dhe se njeri dashuron vetem njeher në jet ,por ai kishte krijuar familjen për dallim nga jeta ime. Un tashmë jam mbi 50 vjeqar ,dhe i pa martuar ,kisha një lidhje dashurije me një vajz në at koh ,kur isha 20 vjeqar e dashuroja pa mas ,edhe ajo me dashuronte shum. Kalonim qaste te pa harruara, nuk kishim kto mundsit qe kan sot rinija po me letra me shprehte at qe ndjente per mua dhe un po ashtu, ende i ruaj ato letra me fanatizem dhe thuajse te shlyera tashme qe 30 vite dhe gjat luftes banesa ime kishte shpetuar dhe aty i gjeta, mos tju merzit shum por nuk patem fatin te jeni bashk, pasi at familja e saj e fejoj dhe martoj me dike ne perendim, ata më urrenim dhe gjithmon ishin kunder ksaj lidhje, at koh vllezrit e saj me kercnonin se o te lagohesha o do me lendonin, dhe arsyeja e vetme ishte se un isha at koh tip me problematik endesha me motor ka lagjja me thonin haram po un ne te vertet kisha at stil dhe nuk isha pjanec asnje te keqe kisha stiln tim te asaj kohe. Kshtu ata arriten ta bindin at vajz dhe ta fejojn ne Londer! Edhe ajo u ftof ishte e lidhur me familjen sdi qfar i ben qe e ndryshuan, ktu po lexoj histori qe ka fallgjore qe ndajn dy dashuri asnjher sme vajti mendja per ket ,por ajo ndryshoj 90 shkall sishte me ajo qe njoha un! Dal ngadal u largua ,e un pasi e dashurova aq shum u betova qe asnjher sdo martohem, dhe qendrova pas ati betimi, e sot e ksaj dite jam i pa martuar jetoj i vetem, dhe tju them ende e dashuroj dhe se kam harruar, ndoshta bera gabim qe nuk krijova familje por thash qe smun ta marr diken e mos ti dhuroj dashurin, kshtu u betova kshtu mbeta. Ndoshta ishte gabimi i jetes pasi dikush të harron, pse ti te vuash, pasi dikush nuk te do pse ti ta duash, e luta aq shum te ikim bashk por nuk pranoj kisha kushtet dhe gjjthqka te bëja por si ndryshoj ajo smunda te besoj, pastaj edhe un u mbusha urrejtje dhe thash sdo e lus shum, dhe ndoshta bera gabim, nuk luftova shum per at dashuri qe e vuaj tash e 30 vite! Beni luft per at qe e doni ,sepse mendoj qe un sbera shum ,dhe familja e saj fituan ,ajo ka krijuar familjen e saj, dhe shpesh e percjell jeten e saj neper rrejte socjale, dhe tju them drejt a dit qê e shikoj ter naten smund te bej gjum ,ah sa shum e dashurova dhe aq shum e dashuroj ende jam i verbuar asnje sme duket si ajo ,ajo dallon nga gjitha femnat qe njoha. Me falni qe e zgjata dhe mos me thuni qe një plakush shkruan kshtu koti por esht shum e vertet. Anonim ju lutem.