Jam 40 vjec, burrin e kom shume te mire por smund ta dua, jam dashuru ne kolgen tim dhe sms me te i pa... | Histori Të Jetës

kolgen

Jam 40 vjec, burrin e kom shume te mire por smund ta dua, jam dashuru ne kolgen tim dhe sms me te i pa…

Jam 40 vjec, burrin e kom shume te mire por smund ta dua, jam dashuru ne kolgen tim dhe sms me te i pa… – Mirmrama te gjithve.perpara qe te shkruj historin time iu lutem mks komentoni fare nese ofendoni.sepse jeta i ka te gjitha.jam nje grua 40 vjecare i kam tre fmi .un jam rrit me shum halle familiare sa nuk mund te pershkruhen.prind te paafte e vlla te smun.kam nejt ke baba me i rrit vllaznit e motrat.jam ba 30 vjece ke baba tu punu si djal e si vajze.kam mbajt nderin nuk jam lidh me askend.Zoti ma pru fatin e u martova para 10 vjetsh me nje djal te mire.po un nuk eshte se e dashuroja aq shume.e doja e respektoja pa fund sepse ai me konsideronte si princesh.na fali Zoti fmin e pare e ishim te lumtur pavarsisht problemeve ekonomike.un e kam mbeshtwt burrin tim gjithmon .dolem ne evrop me punu na u hap fati. Filluam jete te re.kurr nuk e nenvlersuam njani tjetrin.femija i par shkoj ne kopsh e un fillova pun.thashe me lart mos me ofendoni se jam rrit e martu e ndershme.ne pun u dashurova tmerresisht si vdekja me kolegun tim te moshes time.edhe ai i martuar me fmi.i kemi ba ball shume luftes se dashuris mos me kriju marrdhanie.se edhe ai i ndershem ishte.por nuk ia dolem luftes kunder dashuris.u dorezuam njeri tjetrit.per mua ishte dashuri e vertet.nuk shpjegohet me fjal.kan kalu 5 vite e tashme jena largu shum se kemi nderru pune.po nje here para dy vjetesh gruja e tij mi lexoj sms qe i kisha shkru.u ba nami sepse ajo me njihte si kolege me te shoqin.sa nuk kam v*ek nga merzija.lidhja jon vazhdoj prap por e plagusur tashme.po ma e zeza ndodhi kur burri im i lexoj edhe mesazhet e atij tek tel i im.tash me zemer te copetuar jetoj.se burrin e kam te mire e me do.kam familje te mrekullushme.po si mund ta harroj ate njeri qe ishte i ndershem si un e luftoj si une per te mos krijuar marrdhenie.u dashuruam fort e ishim shum te lumtur, u mundova shume ta kaloj dhe mos te bij ne kete situat dhe mos te kem probleme se pari me veten pastaj edhe me burrin me familjen time mos te shkaktoj probleme gjithashtu mos ti shkaktoj probleme as njeriut qe e fillova ta dua nuk doja qe as ai te kete probleme sepse nuk e dojaa kete, por dashuria mbi te gjitha dashuria mi mori te gjitha keto forca qe nuk pata mundesi ta ndaloj, ndjehem keq per kete, por tek une ajo pjesa e dashuris ishte bosh une thash qe kam nje burr shume njeri te mire eshte i kujdesshem shume por qfare te beje une skam dashuri per kete dhe sjam une qe e vendos eshte zemra ime qe me maltretuu diku tjeter, mos valle kjo dashuri ishte mallkim per mua? Ju lutem si mendoni a duhet te luftoj te mos e humb ate dashuri.theksoj se dielli nuk me nxen pa ate njeri.te pakten ta di si eshte.Zoti u ndihmofte te gjithve.