Ja qova Burrat edhe prap thot "Te marr per ktu bojm fmi e krejt ama per ne CH sun te marr"! | Histori Të Jetës

Ja qova Burrat

Ja qova Burrat edhe prap thot “Te marr per ktu bojm fmi e krejt ama per ne CH sun te marr”!

Ja qova Burrat edhe prap thot “Te marr per ktu bojm fmi e krejt ama per ne CH sun te marr”! – Prsh, ju lutem anonim. Jam nje vajz 25 vjeqare dhe deshiroj te tregoj historin tim edhe une si shum te tjer, si shum njerz edhe neve na ka prek lufta qe ndodhi para 16 vitev, humbem Baben qe sot e at dit esht i zhdukur ende nuk dim gje per fatin e ti, pasi mbaroj lufta u kthyem ne shtepi ku gjdo gje kishim e kishin shkatrruar, mirpo arritem disi tja dilshim mban per jetes ishim 7 femi te gjith te vegjel ishim veq me Nene qe perkunder fakti se ishte shum e re nuk na la rrug vazhdo jeten per neve duke na rritu ushqyer e shkolluar, keshtu kaluan vitet perfundova shkollen fillore mirpo nuk i kisha munsit te vazhdoja ma lart per shkak te kushtev financjare, se nuk kishim te ardha nga askush nperjashtim nje ndime socjale qe mirrshim, dhe me vllaznit e motrat vazhdun shkollimin, ku te gjitha merita ku kem mberri deri tani i takojn Nenes, ku sdo te mundem asnje herr tja kthejm qka ka ba per neve,po shpresoj qe ALLAHU ka me e shperbly si nket bot si ne boten e amshishme, dhe pra meqe isha qik e shpis vishin dhe me lypishn me msit, dhe keshtu me lypen per nje djal ne ch u pam u pelqym edhe u fejum qe ni vit e gjys jem te fejur, ne fillim shum mir shkoj gjdo gje mirpo,mirpo me von nisi e ndryshoj me fjal me sjellle me gjdo gje, vinte ne ks nuk vike per mem pa as nje herr rrike sa rrike, edhe per me vu kunor gjithmon gjejke diqka arsytim, edhe tash para nja 3 jav erdh nejti disa dit edhe nuk erdhi hiq mem pa as nuk me thirri as sen hiq, edhe kur po shkon ne ch mas 1 jav po i shkruj ku je qe spo lajmrohesh hiq, edhe me tha skam pas koh, edhe ja nis ma sjam ka du me me kan me ty em ke dal prej zemre, edhe mbeti qe per mu nda edhe me pas msit po ja tregojm rastin qysh esht, e thirr edhe i thot qe vi ne ks kto dit e folim, dulen e folen edhe i tha qe per mu nda jam ka du, ama ka than thuj sa pare po i doni e mos mi qoni burrat, se ndryshe tham une skam gru me nshu, edhe ne vendos me u nda me burra masi jam dhan me sob te burrav, mirpo aj po thot te marr per ktu bojm fmi e krejt ama per ne ch sun te marr kurr, edhe nuk pranoj ashtu kurr i kam than tash ka shku ne ch aj pa i zgjidh punt, edhe jam mbet ende as knej as andej, se pom dhimbet Nona jem qe po vun se me ndodhi kshtu mu, se i ra edhe me ket pun mu provu, se qka heki me na rrit edhe ne fund keshtu,po apet tek ALLAHU mbeshtetem, na falni qe e zgjata kaq shum… Mirmbetshi!