fbpx

Ishte qep te Gjinekologja dhe mua me genjejke, me thoshte se eshte qysh e ka fal Zoti…


Ishte qep te Gjinekologja dhe mua me genjejke, me thoshte se eshte qysh e ka fal Zoti… – Pershendetje. Anonym ju lutem jetoj diku ne perendim jam 27 vjeqar n‘2017 u njoha me nje qik ajo jetojke jasht diku erdh veres në kosov u takum. Tha jom qysh um ka fal zoti verxhine edhe un kisha qef me kan verxhine se nuk e kisha marr ndryshe u pelqym me njeri tani dilshum qdo dit mas 1 muje shkum ne hotel tentova me kqyr a osht verxhine ajo nuk um lejke kurqysh po tutna po ma prish tani ku me dit qa ndodh me neve. Vendosem me shku te mjeku e qova kjo e kish pas ni shoqe aty ndimse kur dul jasht un pritsha me dal mjekja mem kallxu a osht a jo mjekja nuk dul po dul ajo infermjera tha krejt në regull osht. Thash pse nuk dul mjekja qe e ka kqyr ajo duhet me dal me kallxu se per kta u pagu ajo osht nxan smun del u kry dulem edhe pse dyshojsha qe u ba ni dallaver ajo nejti n kosov 2 muj tjetrin dhe vendosem me bo ma serioze lidhjen ton ashtu ndodhi. Dhe kur u kthy ajo ne perendim ne shtator 2018 erdh u fejum nejti 3 jav në kosov. edhe nuk deshta me prek deri sa t martohum mas anej vendoem me shku un te ajo po n‘tzezen se e pat ni aksident me kerr e nuk punojke dojke me kan un ngat saj shkova me ni viz sllovene në dhjetor 2018 . um priten mir familja e sah shum en ir un kqyrshin si djalin e vet edhe kjo u sillke mir u sheru edhe filloj punes 2019 se un meta tzezen skadoj viza edhe dojke mem lajmru n komun thash prit niher edhe naj dit fati qe un tentova mos mu lajmru niher. Edhe mas 7 dite tha pe ndrojna laminatin e dhomes e blejtum ajo ne pun un ja nisa me ndru laminatin tu i hek regallin me qit jasht ran do letra pej regallit thash hajt ti kqyri qka jon pe shko leter e mjekut qe ka ba kontrolla ne spital kish ble vergjiniten me pare ne ato momente hup desh lujta nana e saj um vrejti qa ki qa ki ja pshtilla diqysh prita dej sat vjen ajo prej punes edhe baba i saj ja nisa me ja nxhe senet nersy babes të vet baba i erdh shum ran kur ja kallxova letren edhe nanes t saj ashtu se qik e hastretit qysh kem mujt me bo kta un hatri prindve te saj nuk dojsha mi ba najsen se shum familje e mir vendosa me dal mos me nejt mo me at qik. tash jon te do familjar tash jom hala t zezen baba i saj um thir um shkrun sms a je mir pom vjen ron qysh ma ka ba qika jem kshtu edhe ajo um thir po ju du me pas kontak me ta ma un nuk i kthej as sms as kurgja. U bona me shej nuk te jep kerkush qik se thot i martum u kan. Po te kish kallxu ne fillim qysh o puna kisha vendos me marr a jo e jo me rrena. Kjo osht historija jem faliminderit.

';