Ishia e re kur u njohem por nuk vazhduam, kaluan vite ai u martua, tash takohemi dhe e dua por gruaja e tij... | Histori Të Jetës
u martua

Ishia e re kur u njohem por nuk vazhduam, kaluan vite ai u martua, tash takohemi dhe e dua por gruaja e tij…

Ishia e re kur u njohem por nuk vazhduam, kaluan vite ai u martua, tash takohemi dhe e dua por gruaja e tij… – Pershendetje lexues te kesaj faqe Po ju shkruj me nje fb tnje shoqes teme Mora guximin me shkru edhe une historin teme. Tash jam 28 vjeq, kam perfundu faktuletin, jam kane studente e mire, shyqyr Zotit kam arrite njete qka kam dashte, e kam fjalen per ka shkolla. Ne klasen e 9 para 15 viteve e kam pas njoftu nje djale, si adoleshente ma qe te doket qe vec je dashuru edhe vec ai egziston. E kam dasht shume, nuk kam pas diqka ma shume me to , nje dy here mka puthe se at kohe as me dal me kafe nuk guxojshe le mo diqka ma shume. Problemi eshre se jemi kane diqka ne mes veti “bisht mas gardhi” nje far mnyre, dajt ai i ka pas te dajt e babit po jo bash dajt e babit po tnjejtin mbiemer, edhe si thmi mo aso kohe sguxjshe me i kallxu kerkujna qe po tpelqen dikush se u dufke shkolles me vazhdu, tani nuk folshim mo se nuk u bojke. At djale e kam dasht deri nvit dyte te fakultet , sa qe menja nuk mshkojke me dasht dikon tjeter. Dikur nisa me harru nuk eshre qe nuk e kujtojsha po skisha ndjenja per to sidomos kur niva qe u feju. Mas nje kohe e kam njoft nje djale, krejt mthojshin qe nuk eshte per ty po mu mpelqejke sdisha as qka ndjensha per to, edisha qe po mtradhton amo se kam nxanè kurre tu mtradhtu, i ka pas do sene tkqija , e shihke paren kryesore njete, djale i lluksit, spunojke sen, fakultetin e ka pas kry hajt sa me thane kam kry fakultet, gjithe diten me kerr, nepervende tshtrejta, po thojsja ndryshon naj here po jo, po as kjo nuk mbani me u largu prej tij deri sa e nxuna tu mtradhtu e u ndava prej tij. Kam hjeke shume me harru, kam vujt teper , e pata lane fakultetin anash per shkak tij, krejr tjeter person jam pas bo. Thojsha sjam kane ku** qe me ma bo kta. Bile edhe se** kur dojke me ba se kam lan se u kane njer labil e disha qe ska kurgjo prej tij. Njese u kry kjo histori me to. Tash thom qysh ekam dasht at njeri , e kam vujt per to. Tash as nermend nuk mbjen per to e atij po , mu ka pas kthy mas 1 viti sa shume mka pas lute po une ekisha harru skisha ndjenja per to. Nejse u kry kjo histori. Ky djali qe mka pa pelqy ne gjimnaz mas do kohe mka pas shkru ne instagram edhe e disha qe ka me mshkru nje dite se qdo storye ma kqyrke, kur mka shkru fola me to, po kurre skam fol me at qellim me pas diqka me to ose me dal me to se edisha qe eshte i martum edhe gjithe i kam pas merzi djemt edhe femrat qe perzihen njete te atyne qe jane tmartum. Ai eshte shume bre djale i mire, pika e djalit. Gjithe ka pas respekt per mu, qysh jam pas dashuru ngjimnaz hiq zor se ka pas me bo per veti po ska dasht e ka dite qe ska kurgjo aty. Nejse ja niswm me fol, tu bo hajgare, u kane nje tip qe tka bo shume me kesh, edhe une jam qasi tipi. Dyqyah na ka shku shume llafi amo kurre sjwmi hi tema te thella me fol. Jemi dal kemi pi kafe me to, kemi nejt bukur shume here. Thjesht kisha qef me pa me fol me to me dal me to. E pava qe dita dites jane tu mu kthy ndjenjar per to edhe i thashe qe ma mire eshre mos me fol e mos me dal mo na dy.Tha pse? Amo nese ti don qeshtu une e respektoj qdo vendim tanin. Nuk mujsha me i thane qe po kam ndjenja per ty edhe pse u shihke ashiqare. Nejse metem me dal per here tfundit me u pa e me nderpre kete pune. Tu u pershendet mka puthe, nuk dojsha me largu prej tij.Kurre nuk jam ndje sikur qat nate. Amo edhe fajtore shume e madhe, kam kajt e thojsha pse dola, psena nisa me fol apet mw to. Ai mshkrujke apet, nuk mujsha pa fol me to, nuk mujsha 3 vjet ka qe foli me to prej prillit n2017. Kur i ka lind djali mka kallxu mu tpares mi ka qu fotot e tij, amo grun e tij kurre nuk ma permend. Nje here.mka pas thane mos te kisha pas qet djale sma kish morr menja me jetu mo. Nuk e di as qysh em shkrun, gati qdo dite aq shume e nuk tutwt qe po ja nxan gruja e saj. Amo me ardhe puna me marr vesh ajo une isha deklaru qe kam faj qe vet une i kam shkru qe ky ska dasht. Kurre skisha dasht me pas probleme ata per shkak temin. Nje nate jemi shku ne hotel amo ska ndodhe ku me dite qka. Ai e din qe une jam e virgjer . Kurre nuk kam pas ndjenja per dikon si per to, mnyra qysh tflet, trrin gati, qysh tputhe, mka bo me dasht at djale. Gjithe diten menoj pwr to, qka do qe boj e lidhi me to. Nuk po di cka me bo, kurre skam dasht me u perzi me dikon tmartum, as ne anderr se kam pa. Po nina shume nfaj e e pavler, spo kam as me kon me fol se e di qe mthojn a je normal a edin qe eshte i martum , nuk tkupton kerkush qe at njer e kam dasht me vite Vjet po shkojn e une spo muj me u largu prej tij e as me vendos me dikon tjeter. Sa here bojm plan mos me fol e mos me nda, apet nuk munet pa mshkru. Se ai gjithe i pari mshkrun se une sdu me pengu e me i nxjerr problem a naj sen. Nese ai nuk mkish shkru as une nuk i kisha shkru e kisha pas ma leht. E di qe mdon edhe ai edhe pse nuk i kallzojm njani tjetrti per mos me u lendu ma shume, bahemi qe ska dashni aty. Naj kshill se qysh me nderpre me to e me pas ma leht me harru se veq ai qe e ka provu qka o me dashr dikon shume e kupton situaten teme Faleminderit