Isha kan me fat qe e kam njoftë te fejuarin tim,edhe vjehrrin edhe motrat e burrit i du dhe me dojnë tepër... | Histori Të Jetës
Isha kan me fat se e kam njoftë te fejuarin tim,edhe vjehrrin edhe motrat e burrit i du dhe me dojnë tepër...

Isha kan me fat qe e kam njoftë te fejuarin tim,edhe vjehrrin edhe motrat e burrit i du dhe me dojnë tepër…

Isha kan me fat qe e kam njoftë te fejuarin tim,edhe vjehrrin edhe motrat e burrit i du dhe me dojnë tepër…-Përshëndetje faqja ma e mirë , dhe me keshilluese ! Anonim ju lutem , po ju shkruja nga fb-ja e një shoqes !!. Edhe une si qdo vajzë , po du me ja tregu nje histori time, Jam 23 vjeqare banoj ne Prishtinë , ne vitin 2018 pasi e mbarova gjimnazin, edhe u rregjitrova ne fakultet , filluam vitin me ligjerata , aty shumica nuk i njofsha , por ngadal ngadal , u njoftova me Shoqe / shokë , me shkonte mirë mesimi , kisha vullnet , por aty ishte nje djal edhe ,nje shoqe e imja ata djal dajes , po ma ban ky ty po te pelqen , po thot kurr femen ma te bukur , edhe ma te leztshum nuk ka pa syri im , une nuk ja varsha hiq nihere , por me te than te drejten ai djal shume i urt , edhe i aftë qka e vesin profat ai ju pergjigjke pytjve , edhe kurr ma jepshin fjalen mua profat me fol , ai u thejke nga drejtimi im edhe me ngojke me vemendje dhe ne sy , o bre tani u banum shok , une isha edhe konvikt tu banu , edhe ai isht kan tu banu ne konvikt , por une kurr nuk e kisha pa at djal ne oborr te Konviktve , edhe ai nuk e kish dit as une se banoj ne konvikt . Edhe e kish vet at qiken e halles vet per mu ku banon kjo , ajo i kisht than qaty ku banon edhe ti ajo aty osht , edhe lun shume me Top ne oborr te konviktve , ai per ati momenti vike edhe me shikojke , edhe kurr lujsha edhe me koleg , shumë , hike edhe ai me lujt , por gjithe ma gjujke topin mu , e krejt aty shoqet e shoket ma bajshin keni diqka mes juve , se ky veq ty po ta gjun topin , e kety ka edhe vajza tjera , une qesha , edhe thojsha nuk jan te gjithat njesoj ndoshta per ta , lujshum deri ora 11 te mbramjes! Ai kurr me nuk shkojke dhom , pa shku edhe une konvikt , e disha se po me dashuron teper , edhe po i pelqej , me te than te drejten edhe une e dashurojsha se djal me tana te mirat , me msu po , i afte po , i madh po , i pasum po , i edukun po . Edhe do dite tani ne menz une kesh me shoqe me shku me hanger buke , ai isht kan me do shok , edhe po ma ban me dor , me shku me hanger bashk buke afer tij , edhe po ma ban ajo qika e halles vet , e une isha shoqe me ta , tha po te thirr shko te ai , une nuk kisha forc , se thojsha tu e kqyr ata une nuk muj as me hanger buke ,!. Edhe nuk shkova hiq por u ula me ato shoqet , por sa hangsha ai kurr nuk i ndajke syt per meje. Gjithkund um kqyrke veq mu edhe ne sall , edhe konvikt , edhe menz edhe krejt ! Edhe fillova me ja marr rrjetet sociale , edhe ai keshi tha po kam , po kurr nuk kam guzu me te than a ban me te pas ne rrjete sociale , edhe aty ishum ulun ne sall , tu i prit ligjeratar kurr ma bani vajz une ty po te dashuroj , aty krejt me la pa koment , edhe une meta pa fjal edhe ma bani une te dashuroj shume , edhe me ke pelqy por se je ardh ne diten e par te stundimve , edhe une buzëqeshja edhe i thash me dashuron perime , tha po . Une i thash edhe une po te dashuroj , edhe ka ban o yesssss edhe me ka kap perqafe . Edhe ma bani eja te ulum afer , une i thash po edhe ma bani a dalum per kafe edhe folum per qdo sen , thash ben , edhe besa erdh profi edhe na ndajti do seminare mi ban ! Edhe ai i tha me kete vajz dua te bej seminarin edhe te bej bashkpunime me ta . Edhe profi i tha ne rregull mundi me ban 2 veta deri 4 veta , ai tha jo veq me kete vajz une dua , edhe o Allah beso edhe ma shume me shtojke dashurija per ta ! Edhe mbaruam ligjeratat edhe i thash po shkojm menz me hanger buke , ai ma bani jo nuk po shkojm , por eja hajm dikund tjeter veq na dy , une okej ne rregull , shkunum me hanger buke edhe ai me shikojke shume shume , edhe ma bani pytje a pranon me kan me mu , une nihere nuk mujsha mi than po , edhe naj kohe me njoft at djal edhe ma mirë ! Edhe i thash jepum kohe , tha sa te duhen kohe , thash 1 muaj me mjaftojn , edhe tha ne rregull , edhe filluam te shkruanim edhe ne fb , deri ne oret e vona shkrujshum e krejt mire na ecke edhe me kuptojke , edhe shkojshum biblotek me msu e krejt bre me ta , edhe erdh momenti mi than ai une te dashuroj , se besmoni se shume me pelqejke se djal me tana te mira , une 20 vjet athere ai 24 , e u lidhum bashk , na ecke shume mirë lidhja , edhe pse ishum ni drejtim bashke na krejt senet i bajshum bashke , msojshum edhe ai edhe une ! Edhe krejt e kuptuan se jena ne lidhje dashurije , edhe krejt na bajshin lumi ju , se po vrehni se shkoni si qift edhe po msoni , edhe provime kajhere ai me bistike me marr note 6 ose 7 kam me te lendu , se me vjen inati , une keshka edhe e kapsha perqafe , edhe msojshum shume , edhe provime gjithe i merrshum 8,9,10 , bile une e fitova bursin e Fakultetit ai shume u gzojke kurr me shishke se po shkoj mirë me stundime , 3 vjet kaluam , edhe masi i perfunduam bachelloin , vendosum me u feju , edhe u fejuam , tashi jemi fe fejuar , edhe po mendojm me tregjistru edhe masterin bashke , edhe punojm dyt , o Allah isha kan me fat se e kam njoftë këtë , o as shkollen as punen kurr nuk mi ka nal , edhe familjen e ka teper te edukune me dojn shumë , edhe une i du shumë , se kurr ja du djalin edhe ata pse mos mi dasht , asgjë nuk kushton ni respekt me ja ban , edhe nana e tina me don shume , edhe une e du i mblej dhurata edhe gjithe me tregon burri jem se me thot e bekun ishe kan me at vajz me te gjithat te mirat , po me respekton , po me mblen dhurata , edhe motrat e burrit me dojn teper , i veqoj edhe ato si me pas motra , jan familje e shkollune ! Keshtu se vajza nese e dashuroni dikend mos keni frikë me ja shpreh , se fatit nuk po i dijke , une shume po e falenderoj Zotin se jam gruja e tina , edhe e dashuroj shumë , edhe kurr skem pas as prombleme , as skem , inshallah na ec keshtu pa prombleme deri pleqni , 2 vite jemi te fejuar , punojm dyt , kurr nuk ma merr as rrogen as sen , ma ban mblej ti qka dush , po punon ti , mu po me vjen keq edhe me mble ashtu krjet une , por i blej edhe vjehrres , edhe kunatave , se smuj une me mble edhe ato mu ndje keq , ja krejt ja askush , se sjam vajz se kqyri veq per veti , edhe ni dite shkunum me burrin ne shopings edhe i blejta krjetve , edhe shkunum shpi , edhe vjehrra ne sallon ul , edhe u qu na bani a u lodht bijt te mi , edhe i thash nanush mos u qo per mu kam , a u lodhe , Ta kam mble ni bluz po sdi a te mbjen taman , edhe a osht e mire , ajo tu me than e pse po hargjon keshtu , se kam boll , po tyben smuj bre une me mble e ketynve jo , edhe e mati i ra taman , edhe me kapi perqafe , tha lum nanushi qe ju ka edhe ty edhe djalin tem qe ka dit me marr , ! Edhe i thash nanush po shkoj te ndrrohem edhe gatuajm darken , ma bani kurr jo ti me shti durr kuzhin , ti pune , e je lodh une veq shpi skam qka baj , pse mos me ba buken, thash ani Nanush e bajm bashk tha o hiq qika jeme , veq qitna kah ni kafe edhe pusho , kurr ham shku kuzhin vike era e mire , edhe kish qit fli edhe mish sallat ,thash Naush ke qit fli a , tha po qika jeme e qita , e une u tranova se u lodh , thash me qka e ke qit a me Saq , a me shporet rrymes , tha me shporet rrymes e thash mirë gjithe pjeku , e mos ta nin per rrym se i paguj une rrymen , e me saq i qesum pak, edhe beso 43 vjet i ka e osht zoj e du teper , se mu nena me ka vdekur e re per kacerit , e diqysh nuk e kam ni aromen e dashuris e nenes kurr , se une 4 vjet i kam pas kurr me ka vdekur nena , babin e kam profesor i Spikologjis ne Gjimnaz , edhe diqysh vjehrren pe du shumë , po tranohna mas saj , se po i ni tu than ja nuk duhet vjehrra sa nena , po une nuk e kam ndje dashurin e mamit, nashta keta e du shume Vjehrren , o gjithe dalum me ta shopings , e krejt po patent shoferin nuk e kam , se diqysh tutna mi krah vetures , edhe burri ma ban kiq qare pa e marr , se ju keshtu ashtu po dilni bashke qytet me nanen , po une tutna mi ngrah edhe Nanushi , me thot shume kisha pas qef veq edhe me leje me te pas , dhe krjet te mirat i ke , o zot bre shume i du vallahin , edhe i respektoj poashtu edhe baben ja du shume osht shume demokrat , si familje krjet jan shume te dashne , shume me edukat , jam me fat se jam antare e kesaj familje , keshtu se siq dashta me ju tregu se shkurt te vitit 2021 martohum bajm darsum te madhe , e keshtu jetoj me ta , po keta po kan qef me ban darsum te madhe edhe restaruant , une po tham mos hargjitni hiq , masi po jetoj me juve edhe qe jam fejune , por Naushi me thot nuk te la pa te vesh vello te bardh , qika jeme, nusja jeme ma e bukura , o diqysh bre e du , krejt , keshtu se qika gra , djem , duani nenat , ju nuset duani edhe respektoni vjehrrat , se asgjë nuk ju kushton ni respekt me ja ban atynve ! Keshtu se mbrarova Historin time , se krejt qe po i lexoj po jan te dhimshum , edhe po me vjen keq per keto historija , se po i degjojmë , inshallah more allah krejt ju shoh mirë e ma mirë , e me fatë te mirë , Ju përshëndes krejtve , e paqit shendet , dhe fatë ne jete ! Faleminderit !!!