Ish burri kerkon vajzen pas 12 viteve, burri qe kam na mbeshteti shume gje qe neve na mungoj, tash thot se...! | Histori Të Jetës
pas 12 viteve

Ish burri kerkon vajzen pas 12 viteve, burri qe kam na mbeshteti shume gje qe neve na mungoj, tash thot se…!

Ish burri kerkon vajzen pas 12 viteve, burri qe kam na mbeshteti shume gje qe neve na mungoj, tash thot se…! – Mirmrama Faqja e mrrekullushme. Dua dhe un ta ndaj nje gje me ju..sepse kam nevoj per mendimet e te tjerve ose naj kshill prej te tjerve. Jam nje Nen e 2 Femive. Por te parin Femi e kam me ish Bashkshortin. Dmth vetem qiken e dyt e kam me tash Burrin tim. Qika e madhe mi ka bere 12 Vjet. Nuk ka asnje lloj Kontakti me Baben e vet biologjik sepse sapo e linda nuk i ka interesu per femij te vet e le ma permu. Nuk dojke me ni absolut. Me pat bere gjithkund e keqe ka fol shum masanej per mu..vetem per mos mu bashku me mu. Familja e tina boll i folshin po badihava. Ka qen avanturist..qdo dit i ndrrojke Femrat. Apet se apet shpresojsha qe ndryshon. Me Familje tina kam nejt ne Kontakt. Dikur i bani do Probleme e futen ne burg. Nejti nja 5-6 muj qashtu. E i kish pas than Familjes tvet qe esht shum pizhman se qysh ka vepru me mu e me qik. Qiken sidomos kish qef me pa, Me tregun Familja e ti. Dhe u gzova se thojsha u kan qka u kan bile let behet i mir per qik te vet. I erdh Koha dul prej Burgu. Ja nisa fola me ta. Me thojke a mun e prun qiken te un e qisi sene. Krejt ne rregull shkojke. Kishim Kontakt intensiv. Po vetem qysh dojke aj jo qysh dojsha un..nejse. Ni dit e qova qiken te Familja e ti ku edhe aj jetojke me ata. Kur ne mbramje shkova e mora qiken me than aj u dal sot. Teper u nervozova se un qdo dit nuk e qojsha qiken te ta. E aj nven mu merr me Femij te vet dilke. Nejse ja nisi filloj si perpara. Ja nisen shpresat mem hup. I bani qika 3 Vjet..kurfar interesi prej ti nuk vike. Me Familje ti kisha kontakt po jo edhe qaq. Ma ja nisa thash ky se ka njet me ndryshu. Edhe e lash ma. Para mej ba qika 4 vjet e njoftova tash burrin tim. Nuk ish tip i jemi prej jeshis te jashtme hiq po karakteri i ti um bani pershtypje. Vetem qe kur dilsha veq me ta qdo her me thojke merre qiken me veti. Ose kur vike mem marr qdo her ni dhurat ja bike qikes. U sill teper mir me ta. E un qito sene i kom kqyr shum se thojsha nese ky sma don qiken nuk um don as mu. Aj normal si evlad te vetin nashta sun e don. Po ne at veten shum u kujdes per ta. Se edhe ju dhimke. E qytynev senev ja pata vnu synin shum. Se kurr se kisha lan qiken per ta. Nejse kalun dit e muj. Me Familje tina e nderpreva kontaktin plotesisht. Kur murren vesh qe jam ne lidhje me tash burrin tim deshten mu qmend po mu nuk me interesojke se boll ma e pata prit. Kur mora vesh aj ish pas bashku me nje Femen tjeter dhe e pritshin se bashku nje Femi. Por nuk i shkoj gjat u nda edhe me ta. Taj prap edhe me dy tjera Femra ka ndodh e njeta sikur me ket mas meje. Tash prap ka mbet vet. Dhe tash para dy Vite me pat ardh nje lajm qe Baba i qikes do me pas Kontakt te rregullt me Vajzen e vet. E pata refuzu se sisha e sigurt a me leju ajo. Burrin tim qe jetoj tash me te qe afer 8 Vite e ka si me pas qik te vet. E di qe ndonjeher me pas Vajza e madhe kontakt me Baben vet kti ka mej pengu..por um ka then qe kjo pun esht e jotja, vendos qysh ta merr menja po meno mir kur nuk u interesu deri sot qa po pret prej ti. Qysh kallxova edhe me heret Vajza ime i ka pas 3 vjet e qys para se mej ba 4 vjet kur un e kam njoftu tash burrin tim. Dhe shum e senet i ka bere per qik temen dhe vazhdon ti ben. Vajza ime menon qe burri ime esht babai i saj. Nuk din per kurgja. E kam ba njet najher kur vjen koha e duhur me ja kallxu vajzes time te verteten edhe pse kam shum frik se di pse. Do me thojshin sa me heret aq ma mir per mej tregu per bab biologjik po spo di. Menova njeher me ja qu nje lajm babes te saj biologjik e mej than qe mundet me taku vajzen e vet. E di qe aj menzi pret. Dhe e di qe i ka ra tash shum pizhman se qka ka ba..po kalun ma qe disa vite. Kur nukni bjen ndermen tash ateher kur? Po per momentin jemi me tash burrin tim dhe femijet e mi te lumtur. Tutem qe mos po prishet kjo lumturi qe e kemi mesveti… qfar mendoni ju??? Faleminderit.