Iku u martua per letra, une kam mbetur ketu, familja me gjeten dike tjeter, me duket se po e tradhtoj edhe pse... | Histori Të Jetës

martua

Iku u martua per letra, une kam mbetur ketu, familja me gjeten dike tjeter, me duket se po e tradhtoj edhe pse…

Iku u martua per letra, une kam mbetur ketu, familja me gjeten dike tjeter, me duket se po e tradhtoj edhe pse… – Pershendetja Histori te jetes ju lutem Anonim. Jam nje vajze kohe me pare kam qene ne lidhje me nje djal ka qene dashuria e pare e jetes time edhe pse gjithmon me kan thene qe sesht djal i mir nuk ben per ty edhe pse edija edhe une qe ka pasur nje te kaluar me shum vajza edhe genjente ndonjeher,por ka pasur edhe gjera te tjera por un kurr nuk kam deshur qe ta shoh anen e keqe ose negative te tij sepse dashuria e teper ti mbyll syt,un gjithmon ikam treguar qdo gje drejt dhe e ka ditur se kurr ne jeten time me par skam pasur asnje lidhje te vetem me nje djal por me kete ja fillova per serjozisht per nje jete se bashku,por si kam ndegjuar asnje e doja vetem ate sdoja tja dija per fjalet e kqija qe thuhen per te edhe po ashtu nuk e nderpreva lidhjen me te por pas nje kohe aj ndryshoi nuk me fliste si me par,me ulargua pak nga une e pyta qfar sesht ne rregull, me tha kete e bej qe te largoj pak nga vetja sepse ndoshta sdo te mundemi te jemi bashk gjithmon sepse un e kam ne plan qe te shkoj jasht vendit dhe te martohem per arsye letra dhe ku ta dij sa vite do te gjatin letrat, me besoni ishte shum e veshtir si me braktisi aq let, por u perballova edhe pse ishte shum e veshtir ta prisja nga personi me i rendesishem i jetes time dhe qe e doja me shum ai me thoshte do te dua gjithmon je evetmja fm qe e kam dashur dhe me ka pelqyer me se shumti por un si besoja me ithoja sme ke dashur kurr e gjera te tjera gjithmon me thoshte menon ti qashtu po sesht se gjithmon te kam dashur te dua dhe do te dua gjith jeten por pas ndarjes ndonje hera me shenonte me pyste si je e gjera te tjera dhe nviber me therriste edhe pas asaj nuk munda qe mos tja ktheja edhe une sms dhe perseri me thoshte te dua e gjera te tjera po asnje her nuk e permente qe dua te jemi bashk perseri vetem te dua nuk mjafton… por te afermit e mi gjithmon me thojn per nje djal edhe msit me kan lypur esht i bukur djal shum i mir nuk esht laper apo pis esene tjera edhe familja ime deshirojn thojn esht shum familje e mir do te kesh nje jet te lumtur po nuk edi qfar te bij si ti them po ati kur nuk ndjej asgje per te si mendoni ju ta pres ndoshta ai do te me thot te jemi bashk perseri te vazhdojm apo te fejohem me kete por mua me duket nese fejohem me te me duket si tradheti naj tij edhe pse sesht qfar te bej cila esht e drejta. faleminderit ndoshta ju morra koh por shoh histori te ndryshe dhe deshiroja qe ta shpreh edhe une historin time edhe pse nuk esht ndonje histori tragjike por e kerkoj mendimin tuajj.