I thash Burrit "Ti je fmi qe per qdo sen e ngon Nanen tane, nuk maltretohet Gruja per gjithqka"! | Histori Të Jetës

I thash Burrit “Ti je fmi qe per qdo sen e ngon Nanen tane, nuk maltretohet Gruja per gjithqka”!

I thash Burrit “Ti je fmi qe per qdo sen e ngon Nanen tane, nuk maltretohet Gruja per gjithqka”! – Mirdita, deshta tju tregoj nje ngjarje te jetes time, u martova ne moshen 24 vjet, sa po e perfundova studimet. At djalin e njoftova ne shtetet e jashtme kur isha duke punuar si studente ne nje firm. Babi im jetonte jasht kosoves dhe un menjher i tregova per ket djal. Nuk Deshta me mbajt mfshehtas se un doje seriozisht e jo vetem qashtu. Edhe atij Djali i pelqeva shum Edhe pasi Skisha pasur askend tjeter vendosum me u feju dhe shum shpejt edhe u martuam. Pas nje viti mbeta shtazan Edhe krejt jeta me ndryshoj. Un jetoja me burr, vjerri kunat e kunaten me nje shpi ne perendim. Burri filloj te me maltretoj dhe te me shkel qdo send ishte gabim Kur e bajsha buken gati ndoshta nuk kam dit perfekt me zij por jam Mundu, vjerra thojke nuk e ke ba mir esht e zij shum jo pse je vesh keshtu ,ja ske fshij mir, pse spo kesh, pse je pa qehre e qesi sende shum vite e vite kaluan Djali qe me lindi i bani thuaj se 3 vjet. Edhe me ju than te drejt sa lot kam derdhur ne ket shtepi e sa pa drejtat me jan ber o Allah… Mendoj se nje dhom plot ist mbushur me lotet e Mi. Un vetem Allahut Ju kam lutur. Me te vertet nuk mujta Ma prej maltretimeve vetem qe un nuk isha perfekte nuk di me ba buk nuk di me fshij nuk di me eduku femije, po jam pa mrrolavt, ncnncnc…oh Allah Kto nuk nuk kam arsye besomni qe Sa shum jam munduar per keta Edhe prap e keqe. Nejse vendosa me u nda Shkova babi se vetem babi ishte ketu ne perendim. Shkova duke qajtur besomni shpirti Mu ka pas lodhur oh allah. Babi me tha okay Mos shko ma kaluan disa dit kur vjen burri me vjerren. Jo qe burri nuk me Ka dashur por vjerra esht Ajo qe gjithmon duke i than in keshtu nuk ban e qesi sende qe i permenda me lart. E hapa deren thash qa Po don? Tha du me fol me ty ,thash a nuk mujte vet me ardh por prap me nenen tane. Tlutna du me fol, nejse folum prap u ktheva kaloj prap nje vit prap filluan njejjt sendet pa Kur far ndryshime thash a qka burr ti nuk je burr ti je fmij qe per qdo send e ngon nanen tane e me maltreton per kurfar arsye, Sa e e di un ne gru qohet dora veq per ku****** apo genjeshtra e jo qesi sende. Ai me maltretoj prap edhe un e morra djalin edhe ika prap. Prap te njejta sende. Edhe nuk e qela tel as skam dasht kurgja me dit. Edhe babi Edhe mami i than qe Ma ska Qka vjen ai. Ai me donte Edhe un. Vshtir isht more zot. Sa lutjet e Lot prap u ktheva per hater djalit te vogel Djali ishte gati thua 5 vjet. Edhe u mbeldhen me burra qe Nese ndodh Diqka a po vjerra perzihet apo mu me ba pa drejt Diqka ather do te merr Fund qdo send. Sot jem 9 vite te martuar kemi es djem edhe shyqyr Allahut mir esht normal ka nganjher perlarje te vogla por kalojn. Ndoshta Pak e zgjata por per ne Fund dua te them mu vjerra me Ka shkel e me Ka ba shum padrejta ne ket jet qe Ma ka djeg shpirtin un Nese harroj ishallah Allahu nuk harron se vetem allahu ma din zemren qe pa Kur far fije problemi se kam pasur.