I thash Burrit jam shtatzan, mtha "E cka se je shtatzan? Vazhdo punet e shpis mos ta ni zanin se per pun te kam..."! | Histori Të Jetës
E cka se je shtatzan

I thash Burrit jam shtatzan, mtha “E cka se je shtatzan? Vazhdo punet e shpis mos ta ni zanin se per pun te kam…”!

I thash Burrit jam shtatzan, mtha “E cka se je shtatzan? Vazhdo punet e shpis mos ta ni zanin se per pun te kam…”! – Pershendetje Histori Te Jetes. Anonim ju lutem jam nje nene 28 vjeqare jam martuar ne mos te re kam nje djal 9 vjeqar. Qe diten e par te marteses un jam njohur me vujtje tradhti dhe keqtrajtime nga familja ish burrit. Ne moshen 17 vjeqare u fejova me nje njeri qe mendonim qe ishte 25 vjeqar por ai ne te vertet kishte qene 33 pas 3 muajsh fejes u martova me nje dasem si princesh. Mendova se un lam gjet nje familje te dyt naten e par te marteses ish burri im ka qendru me mua vetem 2 or pastaj ka dal gjith naten dej ne 8 mengjes ska ardhur. Vjera edhe ish kunatat ne 6 mengjesit me kan ardh te dhoma ngrihu bej buk se met lon per kukull ste kemi marr. Por fal zotin un edhe pse e re i dija te gjitha gjerat ti beja u ngrita bera gjitha punet kam gatu lar shperlar pastru gjith shtepin. Jemi ul te ham drek ish vjerra me tha qohu ti se nusja ha ne fund cka te tepron. Nejse kaluan 7 muaj keshtu pas ketyre muajve te cilet gjith ditet ishin vujtje ofendime mos perfillje ndaj meje e ndjeja veten te huaj nga te gjith antaret e familjes se ish burrit pastaj kuptova se isha shtatzane te them te drejten u gezova shum se e dia qe do kem dike ne krahun tim ai do jet femia im gzimi im. Familja ish burrit su gezuan hiq kur i tregova burrit jam shtatzane reagimi atij me ka mbet ne mendje veq me shikoj edhe mu pergjigj e cka se je shtatzan vazhdo punet e shpis e mos ta ni zanin se per pun te kam marr jo per kukull. Iku dhe doli dy dit su lajmrua hiq sdia ku esht cka ka ndodh me te e thirra ne tel ta pysja ku je por ne an tjeter te tel mu pergjigj nje femer ai esht ne dush a je motra ti me tha un nga habia qe mbeta shum e shtangur i thash jo motra po gruja edhe shtatzan jam. E mbylli tel ai erdhi ne shpi prisja nje shpjegim por ne fakt hala pa i then gja un si filloj te me gjuante te me shante me ka maltretuur ne nje menyr qe as kafsha nuk rrihet me tha ti je sherbetore ketu se qefet tjera i bej tjeter kund un. Nuk kisha cfar te thoja se nje fjal pot ja thoja ai me gjuante kesht kaloj edhe shtatzania ime. Erdhi djali ne jet u gezova shum vjerra me vinte te dhoma cdo 15 minuta mos fli gjum po kujdesu per djalin gjith naten kaloja pa gjum gjith diten pa gjum. Familja ime si dinte keto vuajtje se as 1 minut sme kishin len aty por nuk doja te prishja familjen ndoshta ndryshon por e njejta gje ndodhi 9 vite. Sa un shkova edhe ne depresion tentova te lendoj veten se isha lodhur ai ishte gabimi me i madh ne jet qe kam ber. E kuptuan edhe vellezrit dhe mami im qe un sisha e lumtur se po vuaja aty shum me moren u ndava nga ish burri. Ai me mori djalin 3 vite se la ta takoj tash kam te drejt nga gjykata ta takoj ta marr djalin cdo jav. Tash me lutet serish te kthehem kam ndryshu sbej me ashtu por un si besoj se ai ka ndryshu ai me don veq per ti bo hyzmet nemes se ti qe ka mbet e paralizuar e gjith familja tina me thojn e dim qe jem sjell keq me ty po kthehu se kem ndryshu familja ime thot u ktheve aty ma sje femia jon. Vetem kisha deshir ta tregoj edhe un historin time se me lendonte nga brenda.