I premtuam njeri-tjetrit qe vetem vdekja do te na ndaje, pikerishte ashtu ndodhi, vetem vdekja na ndau! | Histori Të Jetës
vetem vdekja

I premtuam njeri-tjetrit qe vetem vdekja do te na ndaje, pikerishte ashtu ndodhi, vetem vdekja na ndau!

I premtuam njeri-tjetrit qe vetem vdekja do te na ndaje, pikerishte ashtu ndodhi, vetem vdekja na ndau! – Pershendetje miq te kesaje faqeje desha tju tregoje historine time nje histori me shume sakrifica qe kam kaluar koheve te fundit vetem dua qe te mbese anonim. Isha ne moshe te re kur jam fejuar sa po kisha mbushur 18 vite u njoftova me nje djal me msit kur e pashe ishte djaloshe me te vertet nuk e kishte mendjen e madhe ishte i bukur i menqur asgje si mungonte me hyri ne zemer ne ate moment dhe ram dakort qe te dy dhe u fejuam ishim shume te lumur kemi pas dashuri shume te madhe ndermjet vete sa qe i premtuam njeri-tjetrit qe vetem vdekja munde te na ndaje, pikerishte ashtu ishte vetem vdekja na ndau, kaluan nje vit nga fejesa jone dhe u martuam isha shume e lumtur sa qe ne jeten time skam qene asnjehere me e lumtur sikur atehere, pas nje muaji burri iku ne gurbet dhe pas 2 muajve u kthye ne kosove ndejti nje jav dhe u kthye prape per ne pune nje jave pasi qe kemi bere pese muaj martese burri im humbi jeten ne vendin e punes se tij ku punonte dhe fitonte buken e gojes ate dite me mori ne telefone me tha mire jam nihemi me von se jam ne vendin e punes nuk munde te flas me shume, une pas disa oreve me vone e mora disa here ne telefon nuk u pergjigj telefoni tij ishte i fikur erdhi mbremja na treguan se ka ndodhe nje fatkeqsi por mua sme treguan se ka vdekur me thane qe eshte ende gjalle i shtrire ne spital por une e kuptova qe ka vdekur se ishin mbledhur e gjithe njerzia, ate nate skisha gjume ne sy kur te nesermen ne mengjese treguan qe ka vdek mu duk se e gjithe bota me eshte shemb mbi koke tash kan kaluar 3 vite qe jam larguar nga ajo familje kisha shume merzi sa qe doja te iki nga kjo bote nuk munesha te jetoj pa te, vajza ju kisha lut respektoni burrat e juaj mos te keni grindje te shpeshta sepse jetes nuk i dihet asnjehere koha shkon e nuk kthehet me! Pas atyre sfidave qe kam kaluar dua qe ti kthehem prap jetes jam nje femer nga rajoni prizrenit ne moshen 23 vjeqare nese ka ndonje djale te lidhem me te vetem te jete ne moshe te re jam e bukur nuk kam vrejtje por Zoti me zgjodhi mua te me sprovoj kam pas shume oferta por sme kan pelqy faleminderit per mirkuptim!