I kom than Burrit "Mos ju qo pare ne KS se ata te shohin ty veq si bank e CH", por Ai prap i mbron e m'thot... | Histori Të Jetës

Mos ju qo pare

I kom than Burrit “Mos ju qo pare ne KS se ata te shohin ty veq si bank e CH”, por Ai prap i mbron e m’thot…

I kom than Burrit “Mos ju qo pare ne KS se ata te shohin ty veq si bank e CH”, por Ai prap i mbron e m’thot… – Anonim ju lutem. Pershendetje, kam nevoj per ndimen e juve sepse nuk po muj me kuptu situaten teme. Jam nje nane 31 vjec e kam nje vajze 2 vjec dhe jam shtatzane jam e martume qe 10 vite. Jetojm ne ch. Une dhe burri jem punojm te dyt me orar te plot. Me burrin gjith e kena qu mir me kupton e kuptoj me ndimon ma respekton familje edhe une atina 50/50 po e kemi nje probleme. Sa here qe perlami esht pytje te paret qe i dergon ne kosove sidmos vllavi vet te voglit. I ndimon familjes po gjithat qka i mugojn mua nuk me pengon kjo sepse e kuptoj dhe shum gjan qe kan mungu ose pengu ne shtepi i kam rregullu vet. Po ky kunati jem i vogli esht i fejum punon po gjith paret i harxhon kurgjo nuk ka investu as dhomen e vet me rregullu jo shkurt ska ku me pru nusen e vet. Harrova me cek se kur jam feju une asgje nuk me kan ble familja burrir as ni pare papuqe e leje ma unaz e sene tjera krejt vet i kam bo. Gjith burri jem i ka qu pare tinza tjerve familjart dhe mua une gjith e kam diktu kur i ka qu pare. E kam diktu ne karakter ne sjellet. Tash kunati ka fillu me lujt e ka hi borxh. Dhe i ka punt keq ne kosove dhe kuptohet tash na domi me pagu. Po une nuk jam dakort me ket. ka dasht me lujt tash paguj vet. Gjith i kam than burrit ma mos e halit se ti per to je banka e ch asgje ma shum. Po burri jem sun pi thot jo nuk e di pse gjith e mbron aton e mua jo. Mua me dhimet burri sepse esht tu e shfryzu nersy po ky nuk e pranon sepse thot esht vllau jem. E mua me dhem shpyrti sepse edhe une punoj i la fmit e mi ne durt te huaj per me mujt mja plotsu kushte dhe ne fund te muji apet nuk mujmi te gjithat fakturat mi pagu. Shpesh i kam than qe edhe ni here i qon atina une nda prej teje sepse at e mbron e mua jo. Shpesh thom pe nali punen e po rri ne shpi me femi e let ta kupton qe skena pare po apet nuk muj sepse e di qe vetum borxh himi se sun ja dalmi. Burri nuk me tradhton ket e di te sigurt po me mugon shum sepse sod jemi bo si dy te huj. Krejt keto jan per faj te kunatit edhe te burrit. Po nuk di si te veproj me ka hup rruga ne obor. E di qe keto nuk esht diqka dramatike sepse ne jet ka gjana hala ma keq. Po kunatin me gjith shpirt sdua synt me ja pa se aj esht fajtor gjith keto probleme me burrr qe i kam sod. Gjdo nat kaj gjdo dit perlami gjdo dit na dodh diqka sdi qka me bo ma kanihere dua tju tregoj gjith familjes vet se keto ata nuk i din. Aton sdua ta shof kur me sy sdua ta shof kurrr te lumtur sepse prej tina gjith kam probleme me burrin sepse aj per mua esht ber lyps ma zi se do qe lypin naper rrrug.