I kam than shum here Burrit "Smuj me jetu me Nanen tande", tash nese Burri e len Nenen, Ajo po mbet vet! | Histori Të Jetës
Smuj

I kam than shum here Burrit “Smuj me jetu me Nanen tande”, tash nese Burri e len Nenen, Ajo po mbet vet!

I kam than shum here Burrit “Smuj me jetu me Nanen tande”, tash nese Burri e len Nenen, Ajo po mbet vet! – Jam nënë me tre femi dhe jam shum e lumtur me burin dhe isha e lumtur. Kam 11 vite martes kam edhe vjehren por dicka nuk na shkon mir shum her zihem. Por dicka e kam verejt se kur jam vet me femit dhe burin gjithcka esht mir gjithcka esht bukur. Shum her jam mundu me i spjegu burit se smundem me vazhdu me jetu me nenen tande se shum arsyjetohet nga un, un nuk mundem me vazhdu qeshtu. Si prsh vjera gjith zihet nese un dal per kafe me burin nese un nuk e laj ni bardak ose sot me ka than me i lajt dritaret edhe un smuj me e bo ajo bon tallavi me fjal sa qe vin puna te zihem me burin por un perseri i them pse po ndodhin kto probleme koti me shkoj jeta sherbetore ne ket shtepi te njejtat zenka cdo dit. Buri me thot cte bej e dij ok do kalojn krejt le te fol por jam bo e pa durushme sdi si tja bej nese un largohem nga buri ket se preferoj pershkak se vet u rita pa prindri edhe spo do edhe femija im me perjetu te njejte e nese buri e len nenen ajo jet vet… Por shum po me bon presion gjith ri te u anku nga un a un gjith me pun shpis gjith te lajt te pastru te gatu nga shpija dal vec rast nevoje per tu relaksu asniher se behet problem. Spo muj as me u anku nga kokdhimbja ose dicka qeter ose me urdhnu fmijen tem per dicka se thot dembele gjith e kom perbi kok per gjithcka sdi si tja bej spo muj me jetu mem kritiku me gjestet e veta shumher them se patjeter me vendos un bashk me nenen tende smuj me vazhdu buri perseri me te njejten pergjigje hajt se bohet mir qetash i them qe sa vite su bo mir ska me u bo ma mir. Vjera gjith perzihet te senet e mija cka blej edhe ne sob smuj me lan ni sen gjith mi vjedh me shampona tesha te reja ska sen qe sem bon po un sfoli shum vec i them burit pse po bon kshu jam e vetme nuse ne ket shtepi si tja bej se dij as smuj me kuptu arsyjen se pse po me fajson per cdo sen edhe me i than se kjo esht e imja thot a duhet me te vet cka du boj ti plas edhe sen e mer a un i them ani mbae a ne mrendin time sdi cfar fjalesh them po gojen spo e hapi slen sen pa mem bo e un smuj me zgjedh ket problem qe sa vjet po as buri ska cka i ben… per mu esht e pa durushme spo muj ma me duru aspak.